Co zrobić, aby mąż nie pił, jak pomóc wyjść z nałogu?

co zrobić aby mąż nie pił

Alkoholizm jest powodem, dla którego często rozpada się wiele rodzin. Nawet związek choćby najsilniejszy może się szybko rozpaść i stopniowo zrujnować się, jeśli mąż nadużywa alkoholu. Główny problem polega na tym, że mężczyźni w większości przypadków nie widzą problemu w swojej wielkiej obsesji. Dla nich jest to nieszkodliwą rozrywką, za której pomocą można się odprężyć i oderwać się od codziennych problemów. Dla żon ta sytuacja jest prawdziwym problemem. W takich przypadkach jedne odchodzą, inne godzą się z uzależnieniem męża do alkoholu, a jeszcze inne starają się ze wszystkich sił pomóc mężowi.

Co zrobić, aby mąż przestał pić?

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest kluczowa zasada – nie wchodzić w potyczkę słowną z pijanym mężem, nie drażnić go łzami lub histerią. Rozwiązywać wszystkie pytania trzeba na trzeźwo.

Na początku należy pomóc mężowi uświadomić sobie to, że on faktycznie idzie nie tą drogą. Porozmawiaj szczerze, otwarcie powiedz o swoich zmartwieniach i niepokoju. Wasz dialog powinien być skierowany na to, żeby mąż podjął kroki w celu walki z alkoholizmem.

Co zrobić, aby mąż nie pił? To pytanie zadaje każda kochająca żona, której mąż nadużywa alkoholu. Często mężczyźni piją, żeby oderwać się od istniejących problemów. Zadaniem żony jest znalezienie przyczyny, dla której mąż zaczął nadużywać alkoholu i w miarę możliwości usunięcie problemów z nią związanych. Często okazuje się, że trudności mogą być spowodowane relacjami rodzinnymi lub kłopotami w pracy. Pomóż mężowi, moralnie wspierając go. W tym okresie ważne jest, aby być ostrożną, delikatną i miłą.

Kilka dobrych porad
  1. Dawaj pozytywny przykład. Nie pij sama, nawet gdy jest powód. Jeśli w domu znajdują się zapasy alkoholu to należy się ich pozbyć.
  2. Powiedz mężowi o wszystkich możliwych skutkach alkoholizmu.
  3. Zamień nałóg na pożyteczne przyzwyczajenie. Na przykład jeśli mąż jest przyzwyczajony do codziennego picia wieczorami, to w tym czasie lepiej namówić go na spacer, zabawę z dziećmi, na jakieś fascynujące zajęcie.
  4. Pomóż mężowi znaleźć swoją pasję. Urozmaićcie swój wspólny wypoczynek:co robić aby mąż nie pił częściej wyjeżdżajcie na naturę, chodźcie razem na siłownię lub basen, umówcie się na wspólną wizytę do masażysty.

Znając się na temacie jak zrobić, żeby mąż nie pił, trzeba uświadomić sobie, że istnieją i skrajne środki. Jeśli kobieta zrobiła wszystko co możliwe, aby małżonek rzucił ten szkodliwy nałóg, ale on nie może sobie z tym poradzić, należy zwrócić się do specjalisty. Na pomoc może przyjść psycholog lub psychiatra. Spróbuj małżonka umówić na wizytę. Leczenie pod nadzorem specjalisty jest konieczne, jeśli mąż od dawna i na długo wpada w ciąg alkoholowy. Ważne jest, aby nie poddawać się i iść do celu, nawet jeśli coś będzie szło niezgodnie z twoim planem.

 
Powiązane artykuły:
Zaburzenia odżywiania – czy są groźne dla zdrowia?
W tym nowym artykule porozmawiamy o zaburzeniu odżywiania, które może stać się przyczyną pojawienia takich chorób jak anoreksja i bulimia. Czytamy uważnie i bierzemy na notatkę.
Mowa a kształtowaniu wizerunku współczesnej kobiety – czy wolno dziewczynie przeklinać?
Przeklinanie fest umocowało się w mowie wielu osób. I kobiety, na żal, dziś przeklinają niemniej niż mężczyżni. W artykule rozpatrzymy pytanie- czy można przeklinać dziewczynom, i które wrażenie o sobie zostawia pani, zażywająca mocne słówko?
Mąż pije piwo codziennie – co począć?
Jeśli człowiek często używa alkoholu to mówi się o zależności i nieważnie czy mocne, czy słabe te napoje są. W tym artykule porozmawiamy o tym co warto robić, jeśli mąż codziennie pije piwo.
Porady psychologa – co zrobić, gdy mąż pije?
Na żal liczba mężczyzn, co wpadają w ciąg alkoholowy nieubłaganie rośnie, a żony nieskończenie szukają metody na walkę z taką zależnością u mężów. Ten artykuł opowie o tym, co można zrobić w takiej trudnej sytuacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty