Co zwykli ludzie jedzą w różnych krajach?

Fotoreporter Peter Menzel i jego żona Faith D'Aluisio stworzyli unikalny projekt, poświęcony jedzeniu. Nie, to nie zwykłe zdjęcia pokarmu na Instagram – to coś bardziej poważniejszego.

W ciągu 30 lat fotografowie zadawali zwykłym ludziom jedno i to samo pytanie: co oni jedzą na co dzień? Zdjęcia z mieszkańcami różnych krajów zebrano w swoistej encyklopedii zestawu żywności – "Co jem. Podróż wokół świata w 80 posiłków". Najmniejsza ilość kalorii w książce – 800 kcal, największa – 19 602.

Nasza Redakcja wybrała najciekawsze zdjęcia tego bombowego projektu. Bon appetite!

Shashi Kant

Shashi Kant, pracownik call centre z Indii, 23 lata. Aby nie odczuwać głodu w ciągu całej nocy, on jak i inni pracownicy takiego typu call centre, odżywia się fast food, czekoladkami i kawą.

Robina Weiser

Robina Weiser-Linnartts, kucharka-cukierniczka. 28 lat, wzrost 1,6 m, waga 65 kg. Dzienna dieta 3700 kcal.

Bruce Hopkins

Bruce Hopkins – ratownik na plaży w Australii. Wiek 35 lat. Dzienna dieta – 3700 kcal. Hopkins je skromnie, powstrzymuje się od fast food i rzadko pije alkohol.

mnich

Naczelny mnich w odbudowanym tybetańskim klasztorze. Wiek 45 lat. Dzienna dieta 4900 kcal.

Chen Zhen

Chen Zhen – 20-letnia studentka z Szanghaju. Dzienna dieta – 2600 kcal. Chociaż ona nie lubi ryż i makaron, jednak szczególna ryżowa kólka – jej ulubiona zakąska: czarny ryż zawinięty w podsmażony chleb z warzywami marynowanymi, musztardą i cienkimi plasterkami suszonej wieprzowiny.

Sali Abdul

Sprzedawca wielbłądów Sali Abdul Fadlilli z Egiptu ze swoją dzienną dietą: jajka, bobowe, chleb, chipsy ziemniaczane, ser feta, zupa, czarna herbata, ryż. Wiek 40 lat. Dzienna dieta – 3200 kcal.

żołnierz

20-letni żołnierz armii USA. Dzienna dieta – 4000 kalorii. Codziennie spożywa obiady na szybko.

kompozytor

36-letni nauczyciel śpiewu i kompozytor z Łotwy. Dzienna dieta – 3900 kcal. Przeważnie spożywa jajka, chleb żytni z wędliną, serem i masłem, kurczaka, ziemniaki z majonezem i ciasteczka.

Jun Yaima

Jun Yaima pracuje kurierem w Tokie. Wiek 26 lat. Dzienna dieta – 4800 kalorii. Lubi odpoczywać w swoim maleńkim mieszkaniu z piwem i jedzeniem na wynos z japońskich kawiarni.

Zarządca restauracji

Zarządca restauracji na wieży CN Tower w Kanadzie Nil Johnson i jego dzienna dieta. Wartość energetyczna – 2600 kalorii.

Astronauta

Astronauta NASA Leland Melvin na pokładzie statku kosmicznego Atlantis. Wiek 45 lat. Dzienna dieta – 2700 kalorii.

tracker

Amerykański tracker z Illinois Conrad Tolba. Wiek 54 lata. Dzienna dieta wynosi 5400 kcal. Posila się zawsze tym samym – fast foodem w przydrożnych kawiarenkach.

George Bahna

George Bahna dyrektor wykonawczy w firmie inżynierskiej, instruktor sztuki walki z Kairu. Dzienna dieta – 4000 kcal.

Mariel Booth

Mariel Booth – modelka i studentka na Uniwersytecie w Nowym Jorku na Brooklynie. Ma 23 lata. Dzienna dieta 2400 kcal.

Kobieta

Kobieta z plemienia Himba siedzi z synem i jej dzienną dietą – kasza z mąki kukurydzianej i mleko.

Oscar Higares

Oscar Higares, profesjonalny torreador z Hiszpanii z typowym zestawem produktów, który on spożywa codziennie.

Dim Memon

Dim Memon – 59-letni taksówkarz z Chicago. Dzienna dieta – 2000 kcal. Ulubiony pokarm – kebab, kurczak tikka, biriani. Tikka - jest to rodzaj grillowanych lub smażonych filetów z kurczaka uprzednio marynowanych, a biriani – dane z ryżu z mięsem, rybą lub warzywami z dodatkiem różnych kombinacji przypraw.

Cao Xaoli

Cao Xaoli – 16-letnia akrobatka z cyrku w Szanghaj. Dzienna dieta – 1700 kcal. Zazwyczaj spożywa jogurt, makaron, jajka, rosół, zieloną herbatę, żeberka wieprzowe.

Akbar Zareh

Akbar Zareh – właściciel sklepu spożywczego w Iranie. Wiek 48 lat. Dzienna dieta – 4900 kcal. Ulubiony pokarm – jajka, tradycyjne pieczywo.

Maria Ermelinda

Maria Ermelinda Ayme Sichigalo – matka 8 dzieci i rolniczka z Ekwadoru. Dzienna dieta – 3800 kcal. Wiek 37 lat. W domu Ermelindy nie ma ani krzeseł, ani stołu. Wszystkie dania gotuje w taki oto sposób, na ziemi.

Takeshi

Takeshi Masato z z Nagoi (Japonia) – profesjonalny zapaśnik sumo. Dzienna dieta – 3500 kalorii. Jego obiad – smażony kurczak, duszona wieprzowina, kapusta, jajka, biały ryż.

Xu Chzhipen

Xu Chzhipen – niezależny projektant komputerowy i gracz. Ma 23 lata. Jego dzienna dieta wynosi 1600 kcal. Żyje niemal przez całą dobę przy komputerze, śpi tutaj i je.

Sitarani Tiaagi

Sitarani Tiaagi, hinduski asceta w aśramie. Indie. Kaloryczność pokarmów – 1000 kcal.

Malarz konserwator

Malarz-konserwator z Rosji i jego codzienna dieta.

Rybak

Rybak i poławiacz homarów Samuel Tacker z USA i jego obiad. Wiek 50 lat. Kaloryczność pokarmów – 3800 kalorii.

Katherine Navas

Katherine Navas – uczennica szkoły średniej, Wenezuela. Dzienna dieta 4000 kcal.

pasterz

38-letni pasterz ludu Masajów. Dzienna dieta – 800 kcal. Zazwyczaj spożywa mąkę kukurydzianą i mleko.

Joe Ketan

Joe Ketan – najlepszy uczestnik konkursu jedzenia. Zjadł 66 hot dogów w 12 minut. Ogólna ilość kalorii tych hot dogów – 19 602 kcal.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty