Coca-Cola i 20 innych starożytnych metod antykoncepcji, które wprawią w osłupienie współczesne kobiety

Historia antykoncepcji, czyli dawne metody zapobiegania ciąży, jest bardzo długa. Szokuje ten fakt, że dawne metody zapobiegania ciąży były nie tylko mało efektywne, ale również niebezpieczne.

Dziś najbardziej rozpowszechniony i dostępny sposób antykoncepcji – to prezerwatywa. Prymitywne modele kondomu pojawiły się jeszcze 3 tys lat temu. Dawniej, podobnie jak i dziś, ludzie używali również innych metod antykoncepcji, przy czym warto podkreślić, że niektóre z nich zadziwiają pomysłowością, a nieraz przerażają.

1. Antykoncepcja jagodowa

Antykoncepcja jagodowa

Starożytni Indianie używali jagód jałowca nie tylko do przygotowania pokarmu, ale również robili specjalną herbatę po wypiciu, której w ciągu trzech dni kobieta nie mogła zajść w ciąży. Również jagody mielono, a sokiem smarowano pochwę, który zapobiegał rozwojowi zarodka w macicy. Używały ich przed i po stosunku płciowym.

2. Imbirowe środki antykoncepcyjne

Imbirowe środki

Starożytni Grecy mieli własny środek antykoncepcyjny, stworzony przez Soranusa z Efezu. Zaproponował robić czopki dopochwowe z imbiru i granatu. Czyż kobiety nie odczuwały pieczenia?

3. Ziołowe metody zapobiegania ciąży

Ziołowe metody

Dawniej ludzie wykorzystywali różne zioła do leczenia różnorodnych chorób, w tym też do zapobiegania ciąży. Starożytne Greczynki i Rzymianki, piły wywar z mięty polej. Jedno laboratorium naukowe proponuje oficjalnie zaakceptować tę herbatę jako środek antykoncepcyjny. Lekarze natomiast kategorycznie odradzają stosowania tej metody antykoncepcyjnej, ponieważ może zaszkodzić zdrowiu kobiety.

4. Starożytne odpowiedniki pierścienia antykoncepcyjnego

Starożytne odpowiedniki

W Starożytnej Indii istniały różnorodne środki antykoncepcyjne. Kobiety używały specyficznych pierścieni antykoncepcyjnych, które robiono z soli, wymoczonej w oleju. Inny wariant – masło klarowane, miód, odchody słonia.

5. Wielofunkcjonalna bawełna

Wielofunkcjonalna bawełna

Myślisz, że tę roślinę wykorzystywano jedynie do robienia tkanin? W czasach starożytnych używano jej jako środka antykoncepcyjnego. W Chinach mężczyźni spożywali olej z nasion bawełny, na skutek czego byli bezpłodni, a niewolnicy afrykańscy w tym celu żuli korzeń rośliny.

6. Śmiertelnie niebezpieczna antykoncepcja

Śmiertelnie niebezpieczna

Dziś każde dziecko doskonale wie, że należy uważać na termometr, ponieważ wewnątrz znajduje się trująca substancja. W Starożytnych Chinach nałożnicy zażywały rtęć i ołów, aby zapobiec niechcianej ciąży.

7. Cebula – jako środek antykoncepcyjny

cebula

Starożytni Egipcjanie stworzyli mnóstwo różnorodnych środków zapobiegania ciąży, niektóre z nich wprawiają w osłupienie. Mężczyźni smarowali penis sokiem cebuli.

8. Unikalne tampony

miód

Podczas badań w Egipcie znaleziono papirus Ebersa, napisany około 1550 r.p.n.e. W nim była instrukcja dla kobiet. Zawierała ona opis środka antykoncepcyjnego do przygotowania, którego trzeba było wymieszać zmielone daktyle, miód, sok akacji. W tej mieszance zanurzano kawałeczki wełny, z której robiono tampony i wprowadzano je do pochwy. Współcześni naukowcy doszli do wniosku, że sok akacji zawiera bezwodnik kwasu mlekowego, który zabija plemniki.

9. Japońskie metody zapobiegania ciąży

Japońskie metody

Nadal uważasz, że współczesne prezerwatywy zmniejszają seksualne doznania, a wyobraź sobie, że w Starożytne Japonii mężczyźni używali środków zrobionych z pancerza żółwia. Trudno sobie to wszystko wyobrazić.

10. Odchody – skuteczna metoda zapobiegania ciąży

krokodyl

Historycy w dokumentach Starożytnego Egiptu, napisanych w 1850 r.p.n.e. znaleźli opis dawnej metody antykoncepcji. Środek był bardzo specyficzny, ponieważ składał się z odchodów krokodyla, miodu i węglanu sodu. Gotową mieszankę wprowadzano do pochwy. Naukowcy przeprowadzili badania i uważają, że taki środek antykoncepcyjny był dosyć skuteczny, ponieważ odchody zawierają alkalia, które z kolei zabijają plemniki.

11. Skomplikowane i dziwne podejście

krew

W czasach starożytnych wiele chorób leczono za pomocą upuszczania krwi, na przykład, to był wspaniały środek na zahamowanie libido. Jest to owszem skuteczna metoda, ale czy warto było w taki sposób utrudniać sobie życie?

12. Przysiady jako środek zapobiegający ciąży

sport

Wcześniej wspomniany grecki lekarz Soranus z Efezu zaproponował jeszcze jeden sposób antykoncepcji. Był stosowany po stosunku płciowym. Greckie kobiety musiały przysiadać i głośno kichać. Soranus uważał, że dzięki gwałtownemu napięciu mięśni brzucha można pozbyć się niechcianej ciąży.

13. Queen Anne's Lace

trawa

Queen Anne's Lace – to nasiona marchewki zwyczajnej. Hipokrates pisał o tym, że nasiona mają właściwości antykoncepcyjne. Kobietom zalecano spożywanie nasion, ale nie później niż 8 h po stosunku płciowym. W tym miejscu warto podkreślić, że na skutek stosowania tej metody umierało wiele kobiet, ponieważ przez przypadek zażywały nie nasiona marchewki, a nasiona innych bardzo podobnych trujących roślin.

14. Śmiertelnie niebezpieczna pomoc kowali

praca

Jeszcze jeden dziwny środek antykoncepcyjny od greckiego lekarza Soranusa – woda kowala. On zalecał kobietom, które nie chcą zajść w ciąży pić wodę, w której kowal chłodzi odkuwkę. Mało kto się zastanawiał nad tym, że taka woda zawiera dużo metali ciężkich, które mogą spowodować zgon.

15. Cytrusowe środki antykoncepcyjne

cytryna

Na podstawie istniejących źródeł XVIII-wiecznych dowiedzieliśmy się, że kobiety używały plasterków cytryny do zapobiegania ciąży, ponieważ kwas cytrynowy zabija plemniki. Żydówki używały gąbki przesiąkniętej sokiem cytrynowym.

16. Osłonka nie do kiełbasy, a do zapobiegania ciąży

nie do kiełbasy

Dziś używamy jelit jako osłonki do kiełbasy. Natomiast niegdyś wieprzowe jelita używano jako środka antykoncepcyjnego. W starożytnych źródłach nawet istnieje instrukcja, jak je używać. Na początek należało je wymoczyć w ciepłym mleku, aby były miękkie.

17. Niezwykły sposób stosowania Coca-Coli

cola

Współczesne dziewczyny również poszukują nowych tanich metod antykoncepcyjnych. Jeszcze w czasach starożytnych kobiety robiły irygacje dopochwowe po każdym stosunku płciowym. Jeśli niegdyś do płukania pochwy używano wody morskiej, kwasu cytrynowego, to dziś kobiety używają coca-coli. Nie warto stosować takiej metody, ponieważ może dojść do zapalenia błony śluzowej pochwy.

18. Bobry – skuteczny środek antykoncepcyjny

Bobry

Kanadyjskie kobiety w wieku XVI miały własny unikalny środek antykoncepcyjny. Gotowały wywar z jąder bobra, które zawczasu zanurzano w spirytusie.

19. Dziwny naturalny środek antykoncepcyjny

kwiat

Mieszkańcy wyspy Sumatra w czasach starożytnych używali diafragmy główek maku jako środka antykoncepcyjnego.

20. Łasica jako sposób na niechcianą ciążę

Łasica

W Średniowieczu istniało dużo dziwnych i zabawnych metod zapobiegania ciąży. Na przykład kobiety uważały, że można zapobiec niechcianej ciąży, jeśli przywiązać po stronie wewnętrznej ud jądra samca łasicy i jego kości.

21. Smaczne środki antykoncepcyjne

smacznie

Niegdyś w krajach południowej i południowo-wschodniej Azji jako środka antykoncepcyjnego używano papai. Systematycznie zmniejszała ilość spermy, aż do jej całkowitego wyeliminowania. Sam proces jest podobno odwracalny.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty