Cocktaile dla dzieci - źródło witamin i święto smaku

cocktaile dla dziecka

Cocktaile dla dzieci – zawsze zadziwią malutkich gości. Przecież cocktail – to źródło witamin, święto smaku i odczucie szczęścia w zwyczajnym dniu. Bezalkoholowe cocktaile dla dzieci, przygotowują na podstawie naturalnych soków, syropów, mleka przez mieszanie, czy ubijanie składników. Dziecięce odświętne cocktaile, które się zwłaszcza zapamiętuje, przygotowują z dodatkiem świeżych jagód, czy lodów i ozdobione słomkami czy parasolami. Odświętne cocktaile mogą być tematycznie ozdobione. Na przykład noworoczne dziecięce cocktaile mogą być ozdobione kawałkami kiwi, czy cytryny, wycięte w formie choinki, czy gwiazdy.

Przygotować dziecięcy cocktail potrafi każdy ojciec w domowych warunkach, należy zaledwie zaopatrzyć się w przepisy, fantazje i dobry nastrój. Proponujemy więc najbardziej pożyteczne i najsmaczniejsze przepisy cocktaili dla kochanych dzieci.

Mleczne cocktaile dla dzieci

Pożyteczność mleka dla rosnącego organizmu ciężko przecenić, przecież w tym produkcie mieści się konieczne dla rosnącego organizmu dziecka wapno. Za podstawę mlecznych cocktaili można brać nie tylko mleko, ale i kefir, śmietankę. A dziecięce cocktaile z lodami, czyż nie są najbardziej ulubionymi smakołykami dla małych łakomczuchów.

Żeby przygotować klasyczny cocktail dla dzieci z lodami, należy wziąć 1 l mleka i 250 g śmietankowych lodów. Składniki mieszają się w blenderze do utworzenia gęstej pianki. Cocktail wychodzi kaloryczny i odżywczy.

Cocktail "Twarogowy"

Podejdzie nawet dla najmniejszych smakoszy.

Składniki:

 • ser - 250 g;
 • kefir - 150 g;
 • mleko - 50 g;
 • konfitura (dżem, syrop) - 50 g.

Przygotowanie

Ser łączymy z kefirem i ubijamy w blenderze w ciągu 30 sekund. Potem dodajemy mleko i konfiturę i ubijamy jeszcze w ciągu 1-2 minut.

Cocktail "Jagodowe dziwo"

Można przygotować dziecku od 1.5 roku.

Składniki:

 • jagody (truskawka, wiśnia bez pestek, malina) - 1 filiżanka;
 • mleko - 1 filiżanka;
 • miód - 2 st. łyżki.

Przygotowanie

Wszystkie składniki trzeba włożyć do blendera i mieszać w średniej szybkości do jednolitej masy.

Owocowe cocktaile dla dzieci

Jeśli stawiacie pytanie, jak zrobić dziecięcy cocktail z owoców, to w pierwszej kolejności zaopatrzcie się w świeże owoce, jogurt czy sok, a także pożyteczne dokładki pod postacią lnianego nasienia, otrąb, owsianki i miodu. Cocktail przygotowany z takich składników będzie o wiele pożyteczniejszy niż soki, dzięki dużej zawartości spożywczego błonnika. Szklanka smoothie (tak jeszcze nazywają owocowy cocktail) z pożytecznymi dokładkami podejdzie jako zdrowe śniadanie.

Cocktail "Bananowe lato"

Można przygotować nawet w zimie i przenieść się do słonecznego lata razem ze smacznym witaminowym napojem. Przepis na 2 porcje.

Składniki:

 • jagody (truskawka, malina, porzeczka) - 3 szklanki;
 • banan - 0.5 szt.;
 • jogurt - 100 g.

Przygotowanie

Najpierw mieszamy w blenderze jagody i połowę banana, potem wlewamy sok i jogurt, i znów ubijamy. Kolor cocktailu zależy od wybranych przez was jagód, a smak w jakimkolwiek wypadku będzie niepowtarzalny.

Cocktail "Witaminowy"

Koniecznie podaruje ładunek rześkości i dobrego humoru.

Składniki:

 • kiwi - 1 szt.;
 • winogrono - 1 grono;
 • miód - 1 st. łyżka;
 • woda - 0.5 szklanki;
 • cytryna - 0.5 szt.

Przygotowanie

Owoce mieszamy z łyżką miodu, potem dodajemy cytrynowy sok, wodę i ubijamy w blenderze do otrzymania jednolitej masy.

Białkowe cocktaile

Oddzielnie należy opowiedzieć o białkowych cocktailach dla dzieci. Takie cocktaile, przede wszystkim wypełniają ubytki białka w organizmie, również mogą być pożyteczne dzieciom z malutką wagą, dla jej zwiększenia. W skład klasycznych białkowych cocktaili obowiązkowo wchodzi surowe białko kurzego jajka, ale lepiej jednak zamienić go nietłustym serem.

Cocktail "Śnieżek"

Przygotowują się do liczonych minut, to doskonały sposób nakarmić dziecko serem, którego nie zje w jego zwykłym wyglądzie.

Składniki:

dziecięce cocktaile przepisy
 • mleko - 150 g;
 • ser - 50 g;
 • banan - 1 szt.

Przygotowanie

Wszystkie ingredienty zmieszać w blenderze i cocktail jest gotowy!

W końcu chce się dodać, że przygotowanie cocktaili - sprawa twórcza, toteż być może same zostaniecie autorem ulubionego przepisu waszego bobasa. Ważnie również pamiętać, że do przygotowania dziecięcych cocktaili należy brać tylko jakościowe produkty i zawczasu gotowane czy pasteryzowane mleko.

 
Powiązane artykuły:
Jak ugotować kompot z suszów dla dziecka?
Latem kompot z suszów pomaga zaspokoić pragnienie i służy świetną zamianą sklepowym sokom. Ten smaczny napój dosyć łatwo przygotować. Jest zwłaszcza pożądany taki kompot w zimowy i wiosenny czas, kiedy człowiekowi najbardziej potrzebne witaminy.
Pożyteczny i smaczny kisiel dla dziecka
Kisiel – bardzo pożyteczny napój, polecany do wprowadzenia do racji żywienia malutkich dzieci. Ten napój nie tylko jest nasycony witaminami, ale także sprzyja dobrej pracy układu pokarmowego. Proponujemy waszej uwadze kilka przepisów.
Kefir dla dzieci – pożyteczny i ekologicznie czysty produkt
Każda mama troszczy się o żywienie swojego bobasa, żeby ono było zdrowe i prawidłowe. Lecz dość często kupując produkty w sklepie jesteśmy niepewne w ich jakości. Dziś proponujemy zrobić dziecięcy kefir w domowych warunkach.
Morsy dla dzieci - źródło zdrowia i dobrego humoru
Sok wyciśnięty z jagód – to witaminowy odświeżający napój z soku owoców, jagód, warzyw i wody z dodaniem miodu czy cukru. Przedstawiamy kilka przepisów morsów dla dzieci. Jesteśmy pewne, że wasze dzieci będą w zachwycie od napoju.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty