Colin Firth w młodości – wspaniały aktor i ojciec

Colin Firth w młodości

Brytyjczyk z pochodzenia i człowiek pokoju w głębi duszy – Colin Firth już od dawna zdobył miłość i uznanie tysiąca kobiet na całym świecie. Jego zaczęli poznawać po jaskrawych rolach w filmie "Dziennik Bridget Jones", "Duma i uprzedzenie".

Colin Firth w młodości

Colin Firth urodził się w zwykłej rodzinie i w dzieciństwie dużo podróżował w towarzystwie dziadków. Gdy chłopak dorósł rodzina się przeniosła z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych. Rodzice Colina kupili dom w Saint Louis, w którym przyszły aktor zapoznał się z teatrem. To odbyło się po tym, gdy miejscowi chuligani zaczęli obrażać Colina i nauka dla niego stała się nieciekawą. Dlatego zapisał się do teatru i zrozumiał, że chce zostać aktorem.

Colin, gdy był nastolatkiem czytał Marksa, grał na gitarze, palił z kolegami marihuanę i jak wszyscy prawdziwi nihiliści myślał o przewrocie w państwie. Podjął naukę na wydziale literatury angielskiej w koledżu im. Bartona Peverila, ale nie ukończył studiów i zaczął pracować w Londyńskim Narodowym młodzieżowym teatrze, za kurtyną którego on marzył wyjść na scenę, aby wszystkie spojrzenia były skierowane na niego.

Swoją karierę aktorską młody Colin Firth rozpoczął w Londyńskim centrum dramatycznym, w którym podjął studia. Po debiucie w roli Hamleta został zauważony i był zaproszony do udziału w innych sztukach, a w przyszłości również w kinie. Ważne role dla Colina Firtha: "Inny kraj" – jego pierwszy film. "Duma i uprzedzenie", "Zakochany Szekspir", "Dziennik Bridget Jones", "Dziewczyna z perłą", "Mamma Mia", "Dorian Gray", "Jak zostać królem", za rolę w którym aktor otrzymał Oscara.

Życie osobiste aktora

Jeśli chodzi o życie osobiste aktora, to biorąc przykład ze swoich rodziców, zawsze był dobrym mężem i ojcem. Być może to też pomogło stworzyć wizerunek prawdziwego angielskiego dżentelmena. Jeszcze w młodości Colin ożenił się z Meg Tilly, z którą pracował podczas kręcenia filmu "Valmont". Nieco później oni przenieśli się do Kanady i u nich pojawił się syn. Jednak po kilku lat małżeństwo się rozwiodło, ponieważ Colin nie mógł żyć bez gry.

Jego następną żoną została Livia Giuggioli – z zawodu scenarzysta i reżyser. W wyniku tego ślubu Colin był zmuszony mieszkać w dwóch państwach. Jego rodzina była we Włoszech, a praca w Wielkiej Brytanii. Livia urodziła mężowi dwóch wspaniałych synów. Colin również podtrzymuje dobre i ciepłe stosunki ze starszym synem.

Colin Firth młodość Colin Firth młody Colin Firth w filmie
Colin Firth i meg Tilli Colin Firth Colin Firth i oskar
Colin Firth pogląd Colin Firth w filmie kingsmen Colin Firth z żoną
 
Powiązane artykuły:
Naomi Campbell w młodości – jak wyglądała pierwsza czarnoskóra modelka?
Poza wątpliwością, Naomi Campbell jest bardzo jaskrawą jaźnią w świecie mody. Jej licznym fanatykom zostaje tylko zdążać śledzić za tym, jak przecieka życie znanej modelki. No porozmawiamy o tym, kim ona była w młodości.
George Clooney w młodości – faworyt wszystkich kobiet
George Clooney do pięciu lat wystąpił w programie "The Nick Clooney Show", którą prowadził jego ojciec, znany polityczny dziennikarz. Poczynanie twórczej drogi stało się znamiennym epizodem w serialu, z którego powoli, lecz słusznie rozpoczęła się aktorska kariera.
Shakira w młodości – droga do uznania
Shakira zapisała swój pierwszy album w 1990 roku. Na ojczyźnie, w Kolumbii, ona ma mnóstwo zwolenników z dziecięcych lat. Lecz prawdziwy huczny sukces stał się w 1998 roku, kiedy jej album rozszedł się na świecie wielomilionowymi nakładami.
Mel Gibson w młodości – nieprzewidziany i seksualny
Kariera Mela Gibsona ciasno związana z Australią, do której on emigrował z rodzicami. Sława aktora razem z obrazem "Szaleńczy Maks" przecięła granicę kontynentu. Późniejsze filmy potwierdziły, że Mel to aktor z dużymi możliwościami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty