Copywriting i rewriting – jaki wybrać typ zarobku?

copywriting i rewriting

W świecie współczesnym, który jest w całości pochłonięty przez internet, istnieje ogromna ilość wariantów jak można zarobić za pośrednictwem owej, globalnej sieci (freelance).

Uważaj na oszustów!

Niestety 70% z nich to ogromna ilość master class, jak ograć kasyno wirtualne, robiąc stawki za własne realne pieniądze (owe master class są organizowane bezpośrednio przez właścicieli owych kasyn online) i tak zwane oferty-piramidy natychmiastowego wzbogacenia się, oparte o marketing sieciowy i programy partnerskie, które mają na celu: wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy z nowych ”partnerów”.

W tym oceanie oszustwa, złudzeń, copywriting i rewriting wygląda po prostu rajską oazą, jest sposobem na uczciwe zarabianie pieniędzy w przestrzeni internetowej.

Na czym polega różnica?

Jeśli masz talent pisarza, sprawnie władasz różnymi stylami (zaczynając od oficjalnego języka biurowego i kończąc jaskrawą manierą przekazywania własnych myśli w taki sposób, aby były zrozumiale szerokiej publiczności), to idealnie pasujesz do tego zawodu.

Aby wiedzieć w jaki sposób zarobić za pomocą copywritingu (napisanie artykułów), to musisz wiedzieć, czym się różni od rewritingu. Ostatni polega na przekształceniu tekstu, przekazaniu go swoimi słowami, przestawieniu słów miejscami, zmiany końcówek po to, aby zwiększyć unikalność tekstu, która jest określana w odsetkach przez specjalne programy antyplagiatowe. Jednak wartość usług rewriterów jest nieco niższa od usług copywritera, ponieważ on w artykule przekazuje wyłącznie własne myśli, dzięki wspaniałemu orientowaniu się w temacie, o którym pisze.

W internecie istnieją popularne portale, na których umieszczano zlecenia dla copywriterów i rewriterów, a freelance, którym one są, oprócz zarobku, daje możliwość pracować w domu o dowolnej porze: masz możliwość dobierać te zlecenia,copywriting freelance które najbardziej ci odpowiadają, wykonywać je w tych terminach, które ci pasują, zawczasu umówiwszy się ze zleceniodawcą.

Twórz i pomagaj bliźnim!

Copywriting, zarobek, który może być dodatkowym dochodem, również jest wspaniałym polem do popisu. Dzięki niemu możesz przekazać swoje myśli innym ludziom, pomóc im odnaleźć właściwą informację, odpowiedzi na pytania. Większość artykułów, nawet te, które zawierają informacje encyklopedyczne i umieszczone są na popularnych portalach, stworzone są przez ludzi, którzy postanowili spróbować własnych sił w zawodzie copywritera – podjąć pracę w internecie, która daje możliwość odkryć talent prawdziwego pisarza.

 
Powiązane artykuły:
6 skutecznych zasad – jak nauczyć się pisać artykuły?
Dziś jedną z pożądanych wakatów freelance jest praca autora artykułów na różne tematy. W tym artykule opowiemy o tym, jak nauczyć się pisać artykuły i od czego najlepiej zacząć. Bierzemy na notatkę.
Biznes elektroniczny – rodzaje e-biznesu
W tym artykule opowiemy jeszcze o jednym rozpowszechnionym dziś rodzaju zarobku – elektronicznym biznesie. Dowiadujecie się o modelach takiego biznesu i jego organizacji.
Freelance dla początkujących – copywriting czy rewriting?
W tym artykule dotkniemy takiego aktualnego tematu internet zarobku – freelance i opowiemy o tym, co przedstawia ten rodzaj działalności i które rodzaje freelance dziś są najbardziej rozpowszechnione.
Jak zarobić pieniądze nie wychodząc z domu?
Żeby zarabiać niemałe kwoty, nie obowiązkowo męczyć się wczesnymi podniesieniami, przejazdami w dusznym transporcie i 8-godzinnej pracy w nieprzytulnym biurze. Freelance dawno zapomniał o podobnych niewygodach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty