Crossfit w domowych warunkach – nowy rodzaj treningu

crossfit w domowych warunkach

Wydaje się, że wszystko już wynaleziono i nie ma miejsca dla nowo otwartych rodzajów sportu. Bądź zadowolony z tego co jest, bo tego jest nie tak mało. Ale, nie! Jest jeszcze miejsce dla twórczości w sporcie i jeśli ciebie nie zadowalają obecne w świecie setki rodzajów fizycznej aktywności, nowo wynaleziony crossfit jest akurat dla ciebie. Dziś opowiemy co to jest crossfit, z czym go jedzą i co on daje. Więc o treningach crossfit dla początkujących.

Czym jest Crossfit?

Crossfit - to trening o wysokiej intensywności, podobny do zajęć kardio, ale również łączy w sobie ćwiczenia z własną i dodatkową wagą. Prościej mówiąc odprowadza ci się czas, na przykład 2 minuty. Za ten przedział czasu trzeba ci 10 razy podciągnąć się, 15 razy zrobić pompki, 20 razy przysiady, 25 razy podskoczyć na podwyższenie. To jeden krąg. Podobny krąg trzeba powtórzyć 4-5 razy za odprowadzone 2 minuty.

Czyli wychodzi, że kompleksy crossfit - to intensywne aerobowe treningi, podczas których spala się tłuszcz, a także jest to świetna zamiana siłowni.Przecież nawet w domowym crossficie znajdziesz ćwiczenia z hantlami, drążkami i dodatkową wagą.

W czym sens?

U ciebie mogło powstać pytanie, po co te 2 minuty, dlaczego nie wolno prosto tak wykonać po 5 podejść przysiadów, podciągnięć, skoków, pompek itp. Przyczyn kilka. Po pierwsze w crossfit jest ważna kolejność ćwiczeń, która pozwala w maksymalnie krótki termin osiągnąć wynik. Po drugie każdy crossfiter codziennie stawia rekordy. Wyobraź sobie, że prosto wykonujesz wszystko wymienione powyżej po 5 podejść. Serce wyskakuje z piersi, oddech dawno zmylił się, pożałowałaś siebie, zatrzymałaś się i przedłużasz po krótkim odpoczynku.

W crossficie każdy ten co ćwiczy stawia i bije osobiste rekordy: wczoraj zdążyłaś zrobić 4 kręgi za 2 minutę, dziś 4,5, a jutro patrzysz i 5 wyjdzie. Kosztem tego hazardu zaniedbujesz przyspieszony oddech i bicie serca, nie mając litości nad sobą, w wyniku czego szybciej spalasz tłuszcz. Wiadomo, że im większa liczba uderzeń serca, tym więcej tłuszczu spalamy.

Domowe ćwiczenia

Teraz kiedy już jasne co to takie crossfit możemy porozmawiać o treningach crossfit w domowych warunkach. Jedno z przewag tego rodzaju sportu to to, że nie ma potrzeby kupować abonamentu do sali treningowej.Każdy początkujący łatwo może zajmować się w domu ,czy na drążku przed domem. Lecz dlatego jednak nie obejść się bez niektórych urządzeń.

Dla wykonania ćwiczeń crossfit w domu przede wszystkim jest ci potrzebny drążek. Jeśli pragnienie zajmować się nie poblaknie następnym nabyciem powinien być "worek z piaskiem" - sand bag. On jest potrzebny dla siłowego zajęcia w jakości obciążenia. No i niezbędnymi będzie para hantli.

Korzyści

Za jedno zajęcie crossfit spala się blisko 1000 kalorii! Jakie treningowe kompleksy mogą zaproponować ci taki kuszący efekt? Wkrótce sama tego i nie zauważysz, tłuszcz będzie topić się na oczach, a mięśnie nabędą stalowy relief.

crossfit dla początkujących

Podczas dowolnego programu crossfit w domowych warunkach pracują absolutnie wszystkie grupy mięśni, a zajmować się crossfit można w każdym wieku.

Crossfit rozwija reakcję, koordynację, wytrzymałość i sprzyja ogólnej fizycznej kondycji. Zwyczajny trening trwa 20 minut, lekka wersja - 12. I w ciągu tego czasu zużyjesz sił więcej niż za dziesiątek zwyczajnych treningów. Jeśli kompleksy po crossfit zdają ci się nie po siłę, szukaj lżejsze opcje, najważniejsze - nie tracić motywacji i nie dopuszczać przerw między podejściami. Wszystko inne (mięśnie, siła i wytrzymałość) przyjdą niewidocznie z treningami.

 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha – skuteczny trening na pozbycie się fałdek tłuszczu
Chcecie zostać posiadaczką płaskiego brzucha i pięknej prasy, wtedy obowiązkowo włączycie do swojego treningu efektywne ćwiczenia do szybkiego spalania tłuszczu. W tym artykule znajdziecie opis techniki wykonania.
Trening interwałowy na spalanie tłuszczu, czyli sposób na odchudzanie w ciągu całej doby
Dla tych, co chce sprawić się ze zbędną wagą maksymalnie w krótki czas, są przeznaczone treningi interwałowe, które przeprowadzają nie tylko na sali, ale i w domu. W tym artykule opowiada się o głównych zasadach treningu interwałowego.
Najbardziej skuteczne ćwiczenia odchudzające – pomysły na kształtowanie sylwetki
Jeśli chcecie pozbyć się zbędnej wagi, wtedy należy uprawiać sport. W tym artykule potraficie znaleźć przykład efektywnych ćwiczeń, które są skierowane na odchudzanie. Zaproponowane rady pomogą dosięgnąć dobrych rezultatów.
Jak wybrać odpowiednią bieżnię? Czyli standardy bieżni treningowych
Jeśli rozstrzygnęliście nabyć bieżnię, to ten artykuł pomoże wyznaczyć się z wyborem. Opowiemy o istniejących rodzajach, ich minusach i przewagach. Bierzemy na notatkę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty