Ćwiczenia na belkach

ćwiczenia na belkach

Wcześniej czy później, jeśli poświęcać uwagę jedynie tłuszczowi na pośladkach i brzuchu, pojawi się niebawem problem ze „zwisającym” tłuszczem na rękach , a później zauważysz, że masz obwisający biust, a czasami zdarza się, że zauważysz pojawienie się cellulitu, rozstępów na rękach i biuście! Więc, aby nie doszło do takich strasznych następstw, należy zawczasu zadbać o miejsca, które w młodości – prawie nigdy nie są problemowymi, natomiast w wieku starszym – prawie zawsze stwarzają mnóstwo problemów. Aby ręce i biust wyglądały ładnie zalecamy zwrócić uwagę na ćwiczenia na belkach.

Jakie mięśnie są obciążone?

Jak już mówiliśmy wcześniej dzięki treningom na belkach, ćwiczymy mięśnie rąk i klatki piersiowej. A mianowicie:

 • triceps;
 • duży mięsień piersiowy;
 • duży i mały okrągły mięsień;
 • mięśnie w kształcie rombu;
 • szeroki mięsień pleców;
 • mięśnie łokciowe.

Zwróćmy uwagę na to, że na belce nie można trenować biceps, najlepiej pasuje do tego drążek.

Triceps lub biust?

Po to, aby w czasie ćwiczeń skupić uwagę na trenowaniu tricepsa lub klatki piersiowej należy nieco zmienić wykonanie. Jeśli chcesz wyrzeźbić mięśnie rąk to twoje ręce powinny znajdować się maksymalnie daleko od klatki piersiowej podczas zginania, a tułów mocno zgięty do przodu. Jeśli natomiast chcesz wzmocnić triceps to musisz maksymalnie przybliżyć ręce do tułowia podczas opuszczania, nie nachylając się ,ciało powinno znajdować się w pozycji pionowej.

Technika wykonania

Ćwiczenia na belkach dla dziewczyn, oprócz ilości powtórzeń, niczym się nie różnią od analogicznych ćwiczeń dla facetów. Przed treningiem należy rozgrzać mięśnie i stawy, to pomoże uniknąć urazów.

Belki powinny być szersze od twoich pleców, powierzchnia równa – inaczej huśtając się można doznać urazów kręgosłupa.

Obydwoma rękami chwytamy się za równoległe belki, podnosimy się na górę (podskakując lub za pomocą ławeczki) i opuszczamy się, zginając łokcie. Przy tym stopień zgięcia łokcia powinien stanowić 90 stopni, a lepiej, gdy mniej. Amplituda – maksymalna dla tych, kto dopiero zaczyna ćwiczyć, należy zmniejszać amplitudę, ale przestrzegać stopnia.

Oto czego nie wolno robić:

 • nagłych ruchów;
 • rozhuśtywać się.

Oddychanie:

 • zginając ręce – wydychamy;
 • rozginając ręce – wdychamy.

Jedyne, co możesz robić na belkach – pompki, jeśli chcesz nieco urozmaicić ćwiczenia możesz wykonywać ćwiczenia na belkach na masę. W tym celu na pasie należy umieścić ciężarki. Technika jest identyczna, jednak wykonywać owe ćwiczenia należy 2 razy tygodniowo.

Chyba już opisaliśmy korzyści ćwiczeń na belkach (nie zapominaj o nieestetycznym wyglądzie obwisłych rąk i biustu!), technikę, uzupełnienia, jeśli tego chcesz ( pompki na triceps, biust, z ciężarkami), jednak nie jesteś do końca pewna, czy warto wykonywać ćwiczenia na belkach.

Kilka "za":

ćwiczenia na belkach dla kobiet
 1. Belki są na każdym podwórku, więc nie trzeba wydawać dodatkowo pieniądze, nie musisz płacić żadnych pieniędzy za to, że je używasz jak w ośrodku fitnessowym;
 2. Ćwiczenia – elementarne, nie potrzebujesz posiadania jakiejś specjalnej wiedzy sportowej;
 3. Belka – to praktycznie jedyny środek, który daje możliwość wyrzeźbić mięśnie rąk praktycznie po jednym ćwiczeniu;
 4. Oprócz tego, że wyrzeźbisz mięśnie rąk i klatki piersiowej, również będziesz mogła uzyskać wymarzony płaski brzuch. Po treningu odczujesz każdy cm swego ciała;
 5. Pompki – najskuteczniejszy sposób na spalanie kalorii po skakance i bieganiu, jeśli nie ćwiczysz na specjalnych trenażerach.
 6. Otóż próbując, nic nie tracisz, ponieważ nie musisz wydawać pieniędzy na kupienie belek. A wynik i twoje samopoczucie będą najlepszą zachętą do kontynuowania ćwiczeń.
 
Powiązane artykuły:
Dwa dostępne warianty trenażeru do biustu
Trudno jest spotkać kobietę, która by nie chciała mieć ładnego biustu. Ten artykuł opowie o bardzo efektywnych trenażerach dla zwiększenia i umocnienia piersi, a także o regułach ich użycia w celu poprawy wskaźników.
Zestaw skutecznych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni biustu
Ćwiczenia na wzmocnienie piersiowych mięśni rekomenduje się wykonywać absolutnie wszystkim kobietom. To zajmuje trochę czasu i sił, natomiast daje unikalną możliwość na długo przedłużyć swoją młodość, świeżość i piękność piersi.
Skuteczne ćwiczenia na ujędrnienie piersi
Piękne i prężne piersi – marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej. W tym artykule opowiada się o tym, czy można ujędrnić piersi, a także są zaproponowane ćwiczenia, które pozwalają załadować mięśnie piersi.
Ćwiczenia podstawowe i siłowe na biust z hantlami
Ćwiczenia na biust z hantlami nie pomogą zwiększyć piersi, lecz w siłach poprzeć, czy podciągnąć jej formę. Wykonujcie doprowadzone w artykule ćwiczenia w ramach ogólnego jednotygodniowego kompleksu alboż oddzielnie, na przykład w domu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty