Ćwiczenia na kości policzkowe, czyli poprawa owalu twarzy

ćwiczenia na kości policzkowe

Wiele kobiet marzy o kościach policzkowych, takich jak u Keiry Knightley lub Sophie Ellis Bakstor. Nie warto się martwić, jeśli natura nie obdarzyła cię taką ozdobą, ponieważ wykonując ćwiczenia na policzki i kości policzkowe, można osiągnąć wspaniałych wyników. Na twarzy też są mięśnie, więc jeśli je ćwiczyć szybko będą w tonusie.

Jak pozbyć się policzków i wyrzeźbić kości policzkowe?

Aby otrzymać pożądany wynik należy trenować codziennie, wydając jedynie 15 minut. Zapoznajmy się z kilkoma prostymi, ale dosyć skutecznymi ćwiczeniami:

  1. Na początku owal twarzy powinien być w tonusie. Głęboko wdychając, rozdmuchujemy policzki, następnie ściskaj usta i połóż dłonie na policzki w taki sposób, aby palce znajdowały się na uszach. Naciskaj rękami na twarz, przy tym czyniąc opór policzkami. Zatrzymaj się na 6 sekund, następnie się rozluźnij. Powtórz 10 razy.
  2. Ściśnij usta i wyciągnij je do przodu, niby się przygotowujesz do pocałunku. Zadanie polega na tym, aby narysować w powietrzu ustami koło. Poruszaj się w ciągu minuty w jedną stronę, a następnie w ciągu tego samego czasu w inną stronę.
  3. Jeszcze jedno skutecznie ćwiczenie, aby wyrzeźbić kości policzkowe, ponieważ podciąga dolne mięśnie policzek. Duży palec niezbędnie zapchać za policzek, bliżej do dziąseł. Za pomocą palca odciągamy policzek od strony wewnętrznej, przy tym mięśnie powinny być napięte, później odpychamy palec z powrotem. Powtórz kilka razy z każdym policzkiem.
  4. Po to, aby wyrzeźbić kości policzkowe należy wykonać następujące ćwiczenie na kości policzkowe: usiądź na krzesło, głowę przerzuć do tyłu ściskając zęby. Postaraj się pociągnąć plecy do tyłu, aby „wyodrębnić” głowę od szyi. Ważne, abyś odczuwała napięcie w mięśniach policzkowych.
  5. Następne ćwiczenie sprzyja temu, że owal twarzy staje się chudy, mięśnie są w tonusie. Otwórz buzię, usta zakręć do środka w taki sposób, aby zęby pozostawały niewidoczne. Następnie mocno napinaj mięśnie ust i policzek. Za pomocą rąk podciągnij boczne części twarzy do góry.jak zrobić kości policzkowe ćwiczenia Powtórz ćwiczenie przez tyle razy, zanim się zmęczysz.
  6. Weź ołówek lub długopis i umieść go między wargą i nosem. Postaraj się zatrzymać go jak najdłużej. Ilość powtórzeń – 5 razy.
  7. Następne ćwiczenie na kości policzkowe: wyciągnij dolną szczękę do przodu, następnie przewróć głowę do tylu, przy tym odczuwając napięcie w okolicy policzek. Głowa powraca do normalnego położenia, szczęki rozluźniamy. Powtórz ćwiczenie 20 razy. Codziennie zalecamy zwiększać ilość powtórzeń o 3 razy.

Wszystkie ćwiczenia są dosyć proste, ale najgłówniejsze podczas ich wykonywania, odczuwać ciągłe napięcie, inaczej nie osiągniesz żadnego wyniku.

 
Powiązane artykuły:
Jak nauczyć się stać na rękach?
Stojak na rękach – podstawa wielu ćwiczeń w gimnastyce, sporcie i tańcach. Jeśli opanujecie tą technikę łatwo nauczycie się chodzić na rękach. W tym artykule jest opisana technika, przeczytawszy którą nauczycie się wstawać na ręce.
Wzmacniamy mięśnie i uczymy się utrzymywać równowagę – jak nauczyć się chodzić na rękach?
Nauczyć się chodzić na rękach marzy wiele osób. To nie tylko zabawne, ale i bardzo pożyteczne, ponieważ rozwija koordynację i mięśnie rąk. W tym artykule dokładnie jest opisana instrukcja nauczania chodzenia na rękach i techniki balansowania.
Ćwiczymy robienie przerzutów – czyli jak nauczyć się robić salto?
Kto nie marzy umieć robić salto? Lecz wielu stopuje lęk. Oni myślą, że u nich nic nie wyjdzie. O tym, jak je poprawnie przeprowadzać i o tym jak uniknąć urazów opowiada się w tym artykule.
Hiperekstenzja domowym sposobem – jak poprawnie  wykonywać ćwiczenia?
Hiperekstenzja – pożyteczne ćwiczenia dla pleców i nóg nawet dla tych, kto ma problemy z grzbietem. Właśnie przy wykonaniu tego ćwiczenia wzmacniają się mięśnie pleców. Omówimy jak wykonać poprawnie w domowych warunkach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty