Ćwiczenia na mięśnie brzucha z piłką fitball

ćwiczenia na mięśnie brzucha z piłką fitball

Fitball – bardzo popularne narzędzie do uprawiania sportu jak w domu, tak i na siłowni. Na tej piłce można wykonywać ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców, nóg, brzucha i innych części ciała. Ćwiczenia na fitballu dla kobiet są bardzo efektowne, ponieważ one powinny przestrzegać nie tylko techniki, ale również utrzymywać równowagę.

Zanim zapoznamy się z zestawem ćwiczeń na fitballu na odchudzanie, postaramy się zrozumieć, jak poprawnie dobrać piłkę. Przede wszystkim należy uwzględniać własny wzrost. Jeśli twój wzrost wynosi około 165 cm, to średnica piłki powinna wynosić około 60 cm. Jeśli wzrost mieści się w przedziale od 165 do 175 cm, to warto wybrać piłkę o średnicy 65 cm. Dla wysokich ludzi (wzrost powyżej 175 cm) średnica piłki powinna wynosić 70 cm.

Zestaw ćwiczeń z fitballem w warunkach domowych

Pamiętaj, aby osiągnąć wymarzonych wyników, musisz ćwiczyć regularnie, czyli 2-3 razy w tygodniu. Musisz również przestrzegać odpowiednich zasad odżywiania. Każde ćwiczenie najlepiej wykonywać po 2-3 serie, 12-15 powtórzeń.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha z piłką fitball:

  1. Przywodzenie nóg opartych na piłce w podporze przodem. Ćwiczenie jest bardzo podobne do deski ”plank”. Opieramy nogi o piłkę, zaś rękoma podpieramy się o podłogę. Spinając brzuch przyciągamy kolana pod klatkę piersiową, rozluźniając odwodzimy nogi do tyłu na piłce. Inny wariant ćwiczenia polega na tym, że zamiast przywodzić kolana wypychamy biodra w górę, przywodząc piłkę bliżej siebie, nogi cały czas wyprostowane.
  2. zestaw ćwiczeń z fitballem w warunkach domowych
  3. Spięcia skrętne na piłce. Owe efektywne ćwiczenie daje możliwość wyrobić skośne mięśnie brzucha. Należy położyć się na piłce. Unosząc tułów do góry bierzemy wdech i spinamy mięśnie brzucha, wydychając powietrze opuszczamy tułów z powrotem na piłkę. Łokcie należy trzymać szeroko rozstawione, brodę kierujemy do góry. W fazie końcowej ruchu w górę wykonujemy skręty tułowia, naprzemiennie w prawą i lewą stronę
  4. zestaw ćwiczeń z fitballem w warunkach domowych 2
  5. ”Kącik”. Owe ćwiczenie jest dosyć skomplikowane i należy nieco poćwiczyć, aby poprawnie go wykonać. Opieramy nogi o piłkę, zaś rękoma podpieramy się o podłogę. Nogi powinny przez cały czas być wyprostowane. Zadanie – napinamy mięśnie brzucha, przywodzimy piłkę bliżej siebie, aby powstał kąt o 45 stopniach. Pozostań przez jakiś czas w tej pozycji, następnie wróć do pozycji początkowej. W ciągu całego ćwiczenia nie można poruszać rękami.
  6. zestaw ćwiczeń z fitballem w warunkach domowych 3
 
Powiązane artykuły:
Talia – jak ją uzyskać?
Piękna, cienka talia jest ozdobą dowolnej kobiety. Na żal, od przyrody jej mają nie wszystkie. W tym artykule dowiadujecie się, które ćwiczenia można wykonywać, żeby zrobić talię cienką.
Joga sposobem na płaski brzuch
Żeby pozbyć się od zbędnej wagi jest potrzebny wysiłek fizyczny. W tym artykule potraficie znaleźć informację, odnoszącą się do korzyści i reguł wykonania ćwiczeń z jogi, a także przykład efektywnych asan.
Jak szybko pozbyć się boczków?
Brzydkie boki zmuszają wiele dziewczyn zmienić swoje przyzwyczajenia w życiu. W tym artykule potraficie znaleźć informację, odnoszącą się do tego, jak szybko posprzątać boki dzięki prawidłowemu odżywianiu i fizycznym ćwiczeniom.
Jak prawidłowo robić brzuszki, aby pozbyć się brzucha?
Nawet niewielki brzuch trudno nazwać ozdobą żeńskiego ciała, toż należy go pozbywać się. W tym artykule potraficie znaleźć główne reguły, a także opis efektywnych ćwiczeń, które pomogą napompować piękną prasę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty