Ćwiczenia na plecy, żeby były piękne i zgrabne

ćwiczenia na plecy

Jeśli uważasz, że ćwiczenia na plecy nadają się tylko mężczyznom – to mylisz się. Piękne ciało składa się nie tylko z płaskiego brzucha i sprężystych pośladków, ono powinno być piękne w całości! Proste ćwiczenia dla szyi i pleców pomogą ci ubrać swoje ciało carską postawą, którą większość z nas psuje codziennie, godzinami siedząc za biurkiem, czy przy komputerze. Oprócz tego piękne plecy są potrzebne wszystkim, kto chce pięknie ubierać się – wiele rzeczy po prostu "nie siadają" na panie, u których zbyt wąskie bary. Właśnie dlatego tak ważne zajmować się ich rozwojem.

Kompleks ćwiczeń na plecy – czego nie trzeba się obawiać?

Nawet jeśli regularnie wykonujesz lepsze ćwiczenia na plecy, nie staniesz się podobną do mężczyzny i nie zyskasz ogromnego wierzchu ciała przeciw nie objętościowemu dołowi, nawet jeśli zajmujesz się ze sztangami fitness, ze sztangą, czy z hantlami. Kulturyści, którzy stawiają swoim celem wykorzystać ćwiczenia na plecy w celu zwiększania mięśni, oprócz godzin, co regularnie przeprowadzają na siłowni, dotrzymują się również szczególnej białkowej diety, która sprzyja takiemu efektowi. A jeśli jesz jak zawsze i parę razy w tygodniu wykonujesz lekkie ćwiczenia, nie będziesz wyglądać nadmiernie męsko – po prostu otrzymasz piękniejsze, pociągające plecy.

Ćwiczenia ze sztangą na plecy

Do ćwiczeń na plecy dla kobiet w jakości sprzętu można wykorzystać nie konkretnie sztangę, a tylko gryf od niej, czy po prostu sztangę fitness. Waga powinna być taka, żeby spokojnie wykonywać 15 powtórzeń, a przy ostatnich pięciu (ogółem ich musi być 15–20) odczujesz napięcie.

Najbardziej rekomendują się następne ćwiczenia na mięśni pleców:

  1. Trzymaj się za sztangę (gryf, sztangę fitness) szerokim prostym chwatem i jednym spokojnym ruchem podejmij ją do pleców. Po tym zrób głęboki wydech i podejmij sztangę w górę. Plecy przy tym nie powinny nadmiernie wzbierać się do góry, a tył zginać się! To jest bardzo ważny warunek. Opuść łopatki, podejmij klatkę piersiową – i w tym położeniu wykonuj ćwiczenie. Po sekundowej zwłoce w górnym punkcie przywróć sztangę do piersi.
  2. Wstań prosto, nogi wężej barów. Szerokim chwatem trzymaj sztangę przed biodrami. Powolnym ruchem podejmuj sztangę do podbródka. Zwróć uwagę – łokcie w tym ćwiczeniu powinny być wyższe za poziomem gryfa cały czas! Jeśli przy szerokim chwacie jest to dla ciebie skomplikowane, wykonuj ćwiczenie z wąskim chwatem. Kiedy gryf osiągnie poziom podbródka, zatrzymaj się na sekundę i opuszczaj go na dół – również powoli, spokojnie, bez szarpnięć.

To jest bardzo efektywne ćwiczenia na plecy, 15–20 powtórzeń należy wykonywać w 2–3 podejścia. Jeśli robisz to na siłowni, to doskonały wariant.

Ćwiczenia z ekspanderem na plecy

Ćwiczenia na plecy i ręce można wykonywać z prostym i efektywnym sprzętem – ekspanderem. To jest gumka (rurka) i para rączek, jego można bardzo efektywnie wykorzystać dla poprawy wyglądu zewnętrznego pleców:

  1. Przymocuj ekspander do ściany na poziomie piersi. Weź rączki ekspandera do rąk prostym chwytem. Ręce wyciągnij przed sobą. Odejdź od ściany do lekkiego naciągania rurek.główne ćwiczenia na plecy Na wydechu powoli unoś prostujące ręce (one powinni być równoległe do podłogi) w bok i do tyłu. Na wdechu powoli, bez szarpnięć wróć do pozycji wyjściowej.
  2. Wstań na ekspander, rączki weź do rąk. Na wydechu podejmij rączki sprzętu płynnym ruchem do podbródka. Łokcie podejmuj wysoko, napinaj plecy. Potem na wdechu ręki opuść, lecz nie do końca. Przedłużaj wykonywanie ćwiczenia.
  3. Wykonuj ćwiczenie analogicznie, lecz do prawej ręki weź lewą rączkę sprzętu, a do lewej ręki – prawą rączkę.

Takie podstawowe ćwiczenia na plecy w warunkach domowych szybko doprowadzą twoje mięśnie do stanu aktywności i zrobią twoją figurę jeszcze piękniejszą.

 
Powiązane artykuły:
Uginania rąk z hantlami
Uginanie rąk z hantlami – jedno z bazowych ćwiczeń dla bicepsu. Istnieje dużo wariacji wykonania – stojąc, siedząc, nawet leżąc, z oparciem do kolana, czy na specjalnej obrabiarce. Dziś dowiadujecie się, jak poprawnie wykonywać te ćwiczenia.
Jak usunąć tłuszcz pod pachami?
Jeśli chcecie pozbyć się tłuszczu pod pachami to najpierw należy wyjaśnić przyczynę jego obecności w tym miejscu. Pomożemy wam z tym pytaniem, a także opowiemy, które środki są bardzo efektywne w walce o piękne ręce.
Kompleks ćwiczeń na to, jak zbudować barki hantlami
Bary pięknej okrągłej formy zawsze wyglądają lepiej, aniżeli kościste, czy flakowate. Pomóc zyskać pięknego szablonowego pomogą ćwiczenia na mięśnie. Jak napompować bary hantlami? O tym dziś będzie mowa w artykule.
Najłatwiejszy sposób jak dziewczynie nauczyć się robić pompki
Ten artykuł opowie o tym, jak nauczyć się robić pompki przedstawicielkom płci pięknej za pomocą nieskomplikowanych ćwiczeń i zwiększaniu obciążenia. Czytamy i obieramy ćwiczenia dla swojej sylwetki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty