Ćwiczenia na postawę w warunkach domowych

ćwiczenia na postawę w warunkach domowych

Piękna postawa jest ozdobą dla kobiet, lecz pochwalić się nią może niewiele osób. Wszystkiemu winą częste siedzenie w nieprawidłowej pozycji, trwała praca na nogach i tak dalej. Są specjalne ćwiczenia na poprawę postawy w warunkach domowych, które pozwolą osiągnąć dobrego wyniku. Przy regularnym wykonaniu można skorygować istniejące problemy i umocnić mięśnie pleców. Oprócz tego polepsza się stan mięśni brzucha i rąk, a jeszcze normalizuje się mięśniowa aktywność. Ponadto wyrabia się nawyk utrzymywać prawidłową postawę.

Zestaw ćwiczeń na postawę

Najpierw chciałoby się rozpatrzyć niektóre zasady dla wsparcia prawidłowej pozycji kręgosłupa. Po pierwsze to dotyczy zbędnej wagi, która obciąża kręgosłup. Po drugie, przy silnych skrzywieniach rekomenduje się wykorzystać dodatkowy korektor. Po trzecie, śledź za tym, żeby plecy były proste jak podczas siedzenia, tak i chodzenia.

Zanim rozpatrzyć technikę wykonania niektórych ćwiczeń na poprawę postawy, należy zatrzymać się na niektórych zasadach. Żeby uzyskać dobry wynik, przeprowadzać zajęcia należy 3–4 razy w tygodniu. Cały kurs trwa 2 miesięcy, a potem robi się przerwa na 1 miesiąc. Powtarzać program można do czterech razy na rok. Nie warto wykonywać jedno i to samo ćwiczenie, ponieważ ich efektywność zmniejsza się i uzyskać pożądany wynik nie uda się. Każde ćwiczenie powtarzaj 15–20 razy.

Ćwiczenia na naprawienie postawy w warunkach domowych:

  1. "Kot". To ćwiczenie na plecy najlepiej robić na początku treningu, żeby porządnie rozgrzać mięśnie. Pozycja wyjściowa – rozmieść się na czworakach, rozstawiwszy nogi i ręce na szerokości barów. Zadanie – wydychając wygnij się w plecach, kierując głowę i pogląd na dół. Przy tym rekomenduje się zawijanie miednicy naprzód. Na wdechu należy wygiąć się w plecach. W każdej pozycji ważne odczuwać rozciąganie mięśni.
  2. ćwiczenia na postawę 1
  3. "Skrzyżowanie". To ćwiczenie na postawę w warunkach domowych jeszcze pomaga utrzymywać bilans i również ono rozciąga dolne mięśnie pleców. PW identycznie pierwszemu ćwiczeniu. Ważnie ustalić dłonie prosto pod ramiona. W napięciu muszą znajdować się mięśnie pleców i brzucha. Zadanie – jednocześnie podejmuj prawą rękę i przeciwległą nogę. Ważne starać się trzymać je na jednym poziomie. Utrzymuj położenie w ciągu 5 sekund, a potem wróć do PW i zrób to samo w innym kierunku.
  4. ćwiczenia na postawę 2
  5. "Kołyska". To ćwiczenie jest uważane za trudne, lecz przy czym ono jest dość efektywne. PW – rozmieść się na brzuchu, wyciągnąwszy ręce przed sobą. Zadanie – jednocześnie podejmuj nogi, ręce i górną część tułowia. W wyniku ciało będzie podobnie do łodzi. Zatrzymaj się na maksymalnie możliwy czas w tej pozycji, a potem rozluźnij się i powtórz to samo.
  6. ćwiczenia na postawę 3
  7. Uniesienie hantli w opadzie tułowia. Do zestawu warto włączyć ćwiczenie z hantlami na postawę, ponieważ ono pozwala zbudować mięśnie, które są ważne dla wsparcia pleców w równym położeniu. PW – wstań, postawiwszy nogi na poziomie barów. W wyprostowanych rękach trzymaj hantle przed sobą. Zadanie – na cztery rachunki rozwódź ręce w boki, dochodząc do równoległości z podłogą, przy czym je można trochę ugiąć w łokciach. Po tym wróć do PW.
  8. ćwiczenia na postawę 4
  9. Pompki przy ścianie. To ćwiczenie jest uważane za efektywne dla pompowania mięśni pleców. Pompki przy ścianie są bardzo proste, ale jeśli pozwala zdrowie fizyczne to można robić pompki na podłodze. Wstań przy ścianie i uprzyj się do niej rękami. Nogi trzymaj proste, a oparcie musi zdarzać się na palce nóg. Zbliż piersi do ściany, zginając ręce w łokciach i trzymając je przy tułowiu. Ważne utrzymywać plecy prosto.
  10. ćwiczenia na postawę 5
 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia na plecy w warunkach domowych
Na ból w plecach z każdym dniem skarży się coraz więcej ludzi. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o tym, jak poprawnie ćwiczyć i które ćwiczenia należy wykonywać, żeby sprawić się z istniejącymi problemami i pompować mięśnie pleców.
Jak zbudować plecy w domu?
Wiele osób mylą się uważając, że domowe treningi nie dają dobrych rezultatów, ponieważ wykonując istniejące rekomendacje można dosięgnąć pożądanego. W tym artykule znajdziecie przykład efektywnych ćwiczeń na plecy.
Ćwiczenia na wyprostowanie postawy
Wiele osób mylą się uważając, że domowe treningi nie dają dobrych rezultatów, ponieważ wykonując istniejące rekomendacje można dosięgnąć pożądanego. W tym artykule znajdziecie przykład efektywnych ćwiczeń na plecy.
Ćwiczenia na mięśnie pleców
Żeby ciało było piękne i sprężyste, należy włączać do treningu ćwiczenia na mięśnie pleców. W tym artykule potraficie znaleźć przykład efektywnych ćwiczeń z opisem techniki wykonania, co pozwoli ćwiczyć bez jakiejkolwiek pomocy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty