Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha – skuteczny trening na pozbycie się fałdek tłuszczu

ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha

"Koło ratunkowe" – tak wśród ludzi nazywa się nadmiar tłuszczu w okolicy brzucha, który psuje figurę wielu kobiet. Nadmiar tłuszczu w tym mieście odchodzi bardzo ciężko, dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiednią dietę i regularnie wykonywać skuteczne proste ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha.

Istnieje kilka podstawowych zasad udanego treningu, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Ważne jest, aby uprawiać trening regularnie – najlepiej trzy razy w tygodniu. Duża liczba ćwiczeń nie jest zalecana, ponieważ mięśnie potrzebują odpoczynku. Ćwiczenia na szybkie spalanie tłuszczu powinny być wykonywane poprawnie i w możliwie szybkim tempie. Powtarzać należy je 3-4 razy, po 15-25 powtórzeń. Należy pamiętać, że redukcja miejscowa (utrata tłuszczu w jednym miejscu) jest praktycznie niemożliwa, ponieważ zbędne kilogramy schodzą z całego ciała równomiernie, dlatego warto włączyć ćwiczenia na brzuch do ogólnego treningu.

Zestaw ćwiczeń na spalanie tłuszczu

  1. Wyprostowanie tułowia z obrotem. Połóż się na brzuchu tak, żeby nogi były nieco szerzej niż ramiona. Przenosząc ciężar ciała na lewą stronę podnieś przeciwległą rękę w górę, obracając jednocześnie tułów w prawą stronę. Zatrzymaj się w tej pozycji i powtórz ćwiczenie w drugą stronę.
  2. ćwiczenia na spalanie tłuszczu 1
  3. Boczne skręty. Usiądź na podłodze i weź w ręce piłkę lub dowolny inny przedmiot. Podnoś i krzyżuj nogi zgięte w kolanach, a następnie trzymaj je w górze, a tułów lekko przechyl do tyłu, aby utrzymać równowagę. W końcu ciało powinno utworzyć literę "V". Wykonuj skręty tułowia to w jedną, to w drugą stronę. Ważne jest, aby nie opuszczać nogi i nie obniżyć obciążenia.
  4. ćwiczenia na spalanie tłuszczu 2
  5. Bieg w płaszczyźnie poziomej. To ćwiczenie aerobowe na spalanie tłuszczu jest jednocześnie proste i skuteczne, a do jego wykonania należy położyć się na brzuchu jak do wykonania pompek. Szyję trzymaj prosto, patrząc na podłogę. Plecy też trzymaj prosto, a brzuch wciągnij. Kolejno należy zginać kolana i podnosić je jak najbliżej ciała. Uważaj, aby kolana były skierowane równo do przodu. Wykonuj ćwiczenie w możliwie szybkim tempie. Pamiętaj, że nie można wstrzymywać oddechu.
  6. ćwiczenia na spalanie tłuszczu 3 ćwiczenia na spalanie tłuszczu 4
  7. Składanie się. To ćwiczenie na spalanie tłuszczu na brzuchu angażuje do pracy i dolne, i górne partie mięśni prostych brzucha. Połóż się na plecach i wyciągnij ręce w górę. Aby wyprostować się przyciśnij lędźwie do podłogi. Dla wygody można lekko ugiąć nogi w kolanach. Wydychając podnieś nogi do góry i jednocześnie wykonaj skręcanie, starając się sięgnąć rękami do stóp. Zatrzymaj się w tej pozycji na kilka sekund, a następnie wdychając powoli powietrze wróć do pozycji wyjściowej. Staraj się nie opuszczać rąk i nóg na podłogę, aby utrzymać obciążenie.
  8. ćwiczenia na spalanie tłuszczu 5
 
Powiązane artykuły:
Trening interwałowy na spalanie tłuszczu, czyli sposób na odchudzanie w ciągu całej doby
Dla tych, co chce sprawić się ze zbędną wagą maksymalnie w krótki czas, są przeznaczone treningi interwałowe, które przeprowadzają nie tylko na sali, ale i w domu. W tym artykule opowiada się o głównych zasadach treningu interwałowego.
Najbardziej skuteczne ćwiczenia odchudzające – pomysły na kształtowanie sylwetki
Jeśli chcecie pozbyć się zbędnej wagi, wtedy należy uprawiać sport. W tym artykule potraficie znaleźć przykład efektywnych ćwiczeń, które są skierowane na odchudzanie. Zaproponowane rady pomogą dosięgnąć dobrych rezultatów.
Jak wybrać odpowiednią bieżnię? Czyli standardy bieżni treningowych
Jeśli rozstrzygnęliście nabyć bieżnię, to ten artykuł pomoże wyznaczyć się z wyborem. Opowiemy o istniejących rodzajach, ich minusach i przewagach. Bierzemy na notatkę.
Zumba na odchudzanie – modne sposoby skutecznej walki z nadwagą
Zumba – przepiękny sposób pozbycia się zbędnej wagi, nabyć piękną, sprężystą figurę, zyskać dobry humor i całe to za pomocą tańca, o którym opowie ten artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty