Ćwiczenia na wyprostowanie postawy

ćwiczenia na wyprostowanie postawy

Wiele osób mają problemy z postawą, a wszystko to ze względu na siedzący tryb pracy, oglądania telewizora w nieprawidłowej pozycji i tak dalej. Żeby polepszyć sytuację rekomenduje się wykorzystać zestaw ćwiczeń na wyprostowanie postawy, który podchodzi do użytku domowego. Treningi ważne przeprowadzać regularnie, ponieważ skrzywienia kręgosłupa nie tylko odbijają się na wyglądzie zewnętrznym, ale i pogarszają zdrowie. Najlepszym kierunkiem, który pozwala nie tylko zbudować plecy, ale i wzmocnić stawy i polepszyć stan układu mięśniowego, jest joga.

Gimnastyka do wyprostowania postawy

Żeby plecy były równe, a chód piękny, należy wykonywać gimnastykę, co składa się z dość prostych ćwiczeń. Ćwiczyć można codziennie. Każde ćwiczenie rekomenduje się powtarzać minimum 10 razy. Zaczynać zestaw warto z rozgrzewki, która trwa nie więcej 10 min. Podejdą dowolne ćwiczenia rozgrzewki, na przykład nagięcia i rotacji.

Ćwiczenia do wyprostowania postawy w warunkach domowych:

  1. Pozycja wyjściowa – rozmieść się na podłodze i wyciągnij nogi przed sobą, naciągnąwszy palce na siebie. Plecy wyciągnij, wygiąwszy się w odcinku lędźwiowym. Lewą nogę, ugiąwszy w kolanie, postaw za prawe kolano. Prawą ręką weź się za lewe kolano. Wydychając, rozwiń tułów w lewo, kierując pogląd do tylu. Oddech nie zatrzymuj, starając się na każdym wydechu jeszcze więcej wracać tułowie. Zostań w tym położeniu minimum 30 sek. Powtórz wszystko w inną stronę.
  2. ćwiczenia na wyprostowanie postawy w domowych warunkach 1
  3. Następne ćwiczenie do wyprostowania postawy jest bardzo popularne, a nazywa się ono "Kot". Pozycja wyjściowa – rozmieść się na czworakach. Dłonie ulokuj pod ramiona na jednej linii z kolanami. Zadanie – jak można bardziej zaokrąglij plecy, opuściwszy głowę i pogląd w dół. Po tym w plecach należy wygiąć się, a głowę skieruj do góry.
  4. ćwiczenia na wyprostowanie postawy w domowych warunkach 2
  5. PW – rozmieść się na brzuchu i skieruj ręce wzdłuż ciała, nie dotykając nimi podłogi. Zadanie – robiąc wydech, oderwij od podłogi jednocześnie nogi i klatkę piersiową z głową. Wyprostuj nogi, ściśnij pośladki, a szyję skieruj do przodu. Zostań w tym położeniu maksymalnie dłuższy czas. Ważne nie wstrzymywać oddechu. Jeszcze jeden wariant ćwiczenia ma na myśli wyciąganie rąk do przodu.
  6. ćwiczenia na wyprostowanie postawy w domowych warunkach 3
  7. Do wyprostowania postawy w warunkach domowych można wykonywać i takie znane ćwiczenie. PW – rozmieść się na brzuchu, ugiąwszy nogi w kolanach, a ręce umieść za plecy i weź się za kostki. Zadanie – wydychając postaraj się maksymalnie wygiąć się w plecach, podjąwszy miednicę i klatkę piersiową od podłogi. Głowę skieruj do tylu. W takim stanie należy zatrzymać się minimum na 20 sek. Na wydechu opuść nogi i klatkę piersiową, rozluźniwszy się.
  8. ćwiczenia na wyprostowanie postawy w domowych warunkach 4
 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia na mięśnie pleców
Żeby ciało było piękne i sprężyste, należy włączać do treningu ćwiczenia na mięśnie pleców. W tym artykule potraficie znaleźć przykład efektywnych ćwiczeń z opisem techniki wykonania, co pozwoli ćwiczyć bez jakiejkolwiek pomocy.
Jak zbudować plecy w domu?
Wiele osób mylą się uważając, że domowe treningi nie dają dobrych rezultatów, ponieważ wykonując istniejące rekomendacje można dosięgnąć pożądanego. W tym artykule znajdziecie przykład efektywnych ćwiczeń na plecy.
Ćwiczenia na plecy w warunkach domowych
Na ból w plecach z każdym dniem skarży się coraz więcej ludzi. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o tym, jak poprawnie ćwiczyć i które ćwiczenia należy wykonywać, żeby sprawić się z istniejącymi problemami i pompować mięśnie pleców.
Ćwiczenia na postawę w warunkach domowych
Wiele kobiet chcą skorygować swoją postawę, żeby być piękną i zdrową. W tym artykule potraficie znaleźć przykład ćwiczeń z opisem techniki wykonania, które pomogą w domowych warunkach skorygować istniejący problem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty