Ćwiczenia po porodzie

ćwiczenia po porodzie

Ćwiczenia po porodzie – to nie tylko niezbędny element, który pozwala waszej figurze stanąć lepiej i piękniej w stosunkowo krótkim terminie, ale i sposób ulżyć depresję poporodową. Kobiety, które pomagają w ten sposób swojemu organizmowi szybciej ponowić się, z reguły szybciej nabywają dobre samopoczucie i pogodny nastrój ducha.

Ćwiczenia dla rekonwalescencji po porodzie

Ćwiczenia po porodzie, które można wykonywać we wczesnym okresie są bardzo ograniczone. A dla tych, kto przeżył skomplikowane porody lub cesarskie cięcie, nawet takie opcje nie podejdą. Bardzo proste i dostępne ćwiczenie dozwolone do wykonania nawet w pierwszych dwóch tygodniach po porodzie nazywa się "oddychanie brzuchem":

  1. Połóżcie się na plecach, przy czym nogi ugnijcie, a stopy nie odrywajcie od podłogi. Głęboko wdychajcie przez nos, a wykonując wydech porządnie wciągnijcie brzuch. Brzuch utrzymujcie w takim położeniu 5–7 sekund, a potem oddychajcie jak zawsze. Po tym brzuch należy rozluźnić, a ćwiczenie powtórzyć. Na pierwszym etapie jest dostatecznie 8–10 powtórzeń, ale z czasem tę liczbę należy zwiększać, aż nie dojdziecie do 25 powtórzeń.
  2. Przez tydzień ćwiczenie będzie udawało się wam całkiem łatwo jeśli zajmujecie się codziennie. Kiedy to odczujecie skomplikujcie swoje zadanie: na wydechu nie tylko wysilajcie mięśnie brzucha, ale i trochę odrywajcie pośladki od podłogi, zachowując przy tym przyciśnięte do podłogi krzyże. To ćwiczenie również musi rozpoczynać się z 10 powtórzeń i dochodzić z czasem do 25.

To ćwiczenie jest polecane do wykonania od pierwszego dnia po porodzie do dwóch-sześciu tygodni. Ono pomoże wzmocnić mięśnie brzucha i szybciej odzyskać formę.

Ćwiczenia na piersi po porodzie

Ćwiczenia po porodzie obowiązkowo muszą obejmować obszar piersi i ramion, ponieważ przemiany zaczepiają i ten obwód. Zazwyczaj dość tylko kilka ćwiczeń:

  1. Stając lub siedząc na krześle z równymi plecami i napiętym brzuchem rozwiedźcie łokcie na boki i na poziomie piersi połączcie ręce w zamek. Ciśnijcie dłońmi jedną do drugiej, utrzymując moment napięcia 5-7 sekund i rozluźniajcie się. Powtórzcie 10–15 razy w dwóch podejściach.
  2. Wstańcie twarzą do ściany, nogi przy czym na szerokości barów. Wykonujcie powolne pompki od ściany, przy czym śledząc za tym, żeby łokcie były równoległe do ciała. Powtórzcie 10–15 razy w dwóch podejściach.

Ćwiczenia Kegla po porodzie

Na pewno słyszeliście o ćwiczeniu Kegla po porodzie. To ćwiczenie ćwiczy intymne mięśnie, ponawia obwód dna miednicy i tym samym pomaga w szybkim tempie odnowić kobiece narządy: w dowolnym położeniu należy ścisnąć mięśni pochwy, jak gdyby zakończaliście oddawanie moczu, zatrzymać napięcie na 3–5 sekund i rozluźnić się. Powtarzać ćwiczenie należy 20–30 razy.

Dowolny kompleks ćwiczeń po porodzie po prostu zobowiązany włączać takie ćwiczenia. Zresztą jeśli wykonywaliście ćwiczenia Kegla w czasie ciąży, to prawdopodobnie odczuliście ich pomoc w procesie narodzin.

Ćwiczenia na plecy po porodzie

W celu wzmocnienia mięśni krzyżów ważne nie lekceważyć takim nieskomplikowanymfizyczne ćwiczenia po porodzie ćwiczeniem: leżąc na prawym boku wyciągnijcie lewą nogę naprzód, zostawiając prawą na jednej linii z tułowiem. Połóżcie prawą dłoń na lewym kolanie. Odprowadźcie lewą rękę najdalej do tylu, do tej strony odwróćcie głowę i lewe ramię. Wysilcie mięśnie pleców i miednicy, żeby zwiększyć skręcenie. Potem powtórzcie dla drugiej strony. Wykonajcie ćwiczenie na plecy 5 razy w każdym kierunku.

Takie ćwiczenia dla sylwetki po porodzie nie będą zajmowały u was dużo czasu i wykonywać je można nawet jeśli wychowujecie malucha bez pomocy niani i krewnych. Mimo to, że wszystkie one wydają się bardzo prostymi, na pewno szybko zauważycie efekt.

 
Powiązane artykuły:
Joga dla kobiet w ciąży – ćwiczenia
Żeby zabezpieczyć zdrowie przyszłej mamy i bobasa, w okresie ciąży należy prowadzić aktywny sposób życia – bywać na przyrodzie, więcej poruszać się i być może nawet chodzić na specjalne kursy.
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na piłce fitball
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na piłce fitball będą pożyteczne dla zdrowia i nie zaszkodzą bobasowi. Głównie - dotrzymywać się wszystkich reguł. Można przed początkiem ćwiczeń przekonsultować to z lekarzem.
Sport dla kobiet w ciąży
Sport jest potrzebny każdemu człowiekowi w dowolnym czasie jego życia. Chociaż nie wszyscy znajdują na niego czas, czego żałują potem. A czy pożałuje ciężarna kobieta tego, że nie uprawia sportu podczas ciąży?
Kiedy można robić brzuszki po porodzie?
Po porodzie największe straty niesie zazwyczaj forma brzucha - mięśnie rozciągają się, a tłuszczowa warstwa zwiększa się. Żeby przywrócić sobie byłą formę zdarzy się starać na dwóch frontach - spalać tłuszcz i robić prasę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty