Ćwiczenia podstawowe i siłowe na biust z hantlami

ćwiczenia na biust z hantlami

Czym są korzystne ćwiczenia na biust z hantlami? Uzyskasz wysportowaną, jędrną pierś, bardziej rozwiniętą klatkę piersiową. Rozmiar biustu żadne manipulacje nie mogą zmienić oprócz zabiegu chirurgicznego, więc jeśli mając drugi rozmiar chcesz uzyskać trzeci to musisz wiedzieć, że ćwiczenia ci nie pomogą. A nieco unieść pierś, doprowadzić ją do tonusu – możesz. Również korzystnie wykonywać ćwiczenia na wzmocnienie mięśni biustu krok po kroku, aby kształtować masę mięśniową.

Ćwiczenia podstawowe na biust z hantlami

  1. Ćwiczenie siłowe na mięśnie. Wstań równo, nogi na szerokości barków, w rękach – hantle, ręce umieszczamy przed sobą na wysokości klatki piersiowej, zgięte w łokciach, łokcie skierowane w boki. Wykonuj ruchy, niby płyniesz: wyciągaj ręce do przodu, prostuj, kieruj w strony, zginaj w łokciach, powracaj do pozycji wyjściowej.
  2. Ćwiczenie podstawowe na biust. Wstań równo, nogi na szerokości pleców, w rękach – hantle, ręce zwisają wzdłuż tułowia. Wydychając podnoś ręce wyprostowane przed sobą do poziomu klatki piersiowej, wdychając – nie wykonując nagłych ruchów, przybieraj pozycję wyjściową. Muszą poruszać się tylko ręce.
  3. Ćwiczenia na wzmocnienie piersi. Kładziemy się na plecach, zginamy nogi w kolanach, ręce z hantlami za głową. Wdychając podnosimy ręce, składamy do kupy na poziomie brzucha, wydychając delikatnie przybieramy pozycję wyjściową. Kładziemy się na plecy, zginamy nogi w kolanach, ręce wyprostowane kierujemy w boki, w rękach – hantle. Wdychając krzyżujemy ręce, wydychając przybieramy pozycję wyjściową. Podczas krzyżowania uważaj na to, aby z góry okazywała się po kolei jedna, czy druga ręka.
  4. Ćwiczenie do piersi z hantlami. Kładziemy się na plecach, nogi zginamy w kolanach, jedną rękę z hantlem kładziemy wzdłuż ćwiczenia na biust ciała, a inną – zakładamy za głowę. Wdychając zmieniamy położenie rąk, wydychamy, kładziemy ręce z powrotem (wykonujemy „nożyce”).
  5. Ćwiczenie na biust w domu. Kładziemy się na plecach, nogi zginamy w kolanach,ręce z hantlami wzdłuż ciała. Wdychamy, delikatnie podnosimy ręce, zakładamy je za głowę. Wydychamy, delikatnie przybieramy pozycję wyjściową. Kładziemy się na plecach, nogi zginamy w kolanach,ręce wyprostowane przed sobą pod kątem 90 stopni w stosunku do ciała. Określ rękami koło na początku zakładając ręce za głowę, następnie kierując je w boki, a następnie – łącząc je na poziomie brzucha przybieramy pozycję wyjściową.

Powtarzaj zestaw ćwiczeń na piersi dla kobiet 3-4 razy po 15-20 powtórzeń trzy razy tygodniowo i szybko zobaczysz wyniki!

 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia na belkach
Belki dla kobiet czasem zdają się niedostępnymi, jednak po kilku treningach ćwiczenia na tym pocisku przypadają do duszy większości, w pierwszej kolejności dzięki ich efektywności. O regułach wykonania ćwiczeń opowie ten artykuł.
Dwa dostępne warianty trenażeru do biustu
Trudno jest spotkać kobietę, która by nie chciała mieć ładnego biustu. Ten artykuł opowie o bardzo efektywnych trenażerach dla zwiększenia i umocnienia piersi, a także o regułach ich użycia w celu poprawy wskaźników.
Zestaw skutecznych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni biustu
Ćwiczenia na wzmocnienie piersiowych mięśni rekomenduje się wykonywać absolutnie wszystkim kobietom. To zajmuje trochę czasu i sił, natomiast daje unikalną możliwość na długo przedłużyć swoją młodość, świeżość i piękność piersi.
Skuteczne ćwiczenia na ujędrnienie piersi
Piękne i prężne piersi – marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej. W tym artykule opowiada się o tym, czy można ujędrnić piersi, a także są zaproponowane ćwiczenia, które pozwalają załadować mięśnie piersi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty