Ćwiczenia siłowe w domu – czyli jak uzyskać wymarzoną sylwetkę?

ćwiczenia siłowe w domu

ćwiczenia siłowe, które z łatwością można wykonywać do domu. Skierowane są one na poprawę figury i korekcję głównych obszarów problemowych. Zwiększyć objętość mięśni za pomocą takich ćwiczeń najprawdopodobniej nie uda się, ponieważ do tego potrzebny jest bardziej poważny sprzęt.

Ćwiczenia siłowe w domu

Przed przystąpieniem do wykonania kompleksu ćwiczeń należy zrobić rozgrzewkę, aby zwiększyć napięcie mięśni i zmniejszyć ryzyko wystąpienia urazów. Rozpatrzymy kilka popularnych ćwiczeń do treningu siłowego w domu.

  1. Wyprostowanie. Podstawowe ćwiczenia siłowe, które daje obciążenie na różne mięśnie. Połóż się na podłodze, opierając się na łokciach i czubkach palców. Ciało musi być wyprostowane, brzuch spięty, podciągnięty do góry. Należy utrzymać tę pozycję w ciągu minuty i wykonać 3 serie ćwiczeń. To siłowe ćwiczenie z masą własnego ciała można skomplikować, na przykład wyciągając rękę do przodu lub podnosząc nogę do góry.
  2. ćwiczenia siłowe w domu dla kobiet 1
  3. Mostek pośladkowy. Należy usiąść na podłodze i pociągnąć do siebie nogi, uginając je w kolanach. Na wydechu unieś pośladki w górę, aby ciało i uda tworzyły równą linię. Przez chwilę zatrzymaj się, a następnie unieś pięty, wspinając się jeszcze wyżej. Staraj się, żeby ciało było wyprostowane. Aby zwiększyć obciążenie można wziąć obciążnik i umieścić go na brzuchu.
  4. ćwiczenia siłowe w domu dla kobiet 2
  5. Przysiady z hantlami. Aby przyjąć pozycję początkową w tym ćwiczeniu należy postawić nogi na szerokości ramion. W rękach trzymać hantle. Robiąc wdech trzeba powoli opuszczać się w dół, zanim pośladki będą równoległe do podłogi. Na wydechu znowu powoli podnosić się do góry. Ważne jest, aby nie poruszać stopami i w żadnym wypadku nie odrywać ich. Warto zauważyć, że jeśli opuścić się poniżej poziomu, to zwiększy się obciążenie na pośladki.
  6. ćwiczenia siłowe w domu dla kobiet 3
  7. Rozpostarcie rąk i ramion z hantlami. To siłowe ćwiczenia w domu dla kobiet daje dobre obciążenie na mięśni pleców. Przyjmij taką pozycję: nogi na poziomie miednicy lekko ugięte w kolanach. Pochyl się do przodu, przytrzymaj i ściągnij łopatki. Trzymaj tułów i plecy wyprostowane. Podciągnij brzuch, ręce z hantlami powinny być lekko ugięte w łokciach, a utrzymać trzeba je przed sobą. Rozprostuj ręce na boki, kierując łokcie w górę.
  8. ćwiczenia siłowe w domu dla kobiet 4
 
Powiązane artykuły:
Domowe ćwiczenia odchudzające, czyli trening wykonywany w warunkach domowych
Żeby pozbyć się zbędnej wagi, nie jest obowiązkowo chodzić na salę, przecież domowe treningi mogą być efektywne. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o tym, jak poprawnie ćwiczyć w domowych warunkach i które ćwiczenia można wykonywać.
Jak prowadzić dziennik treningowy? Czyli sposób na sprawdzanie postępów sportowych
W tym artykule porozmawiamy o tym, jak poprawnie prowadzić dziennik treningowy po to, żeby śledzić nie tylko za swoim samopoczuciem, ale i to na ile jest efektywny dobrany program treningów.
Bieganie w zimie na dworze odchudzające. Czyli jak trenować, kiedy temperatura jest poniżej zera?
Bieg najczęściej traktowany jest przez ludzi jako wysiłek fizyczny dla zrzucenia zbędnej wagi. Jednak zdecydowana większość preferuje biegać tylko w ciepłą porę roku, a w zimie przenoszą się do sali.
Wpływ ćwiczeń fizycznych na organizm człowieka
Regularne wykonanie fizycznych ćwiczeń pozytywnie zaznacza się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym człowieka, ale i na jego zdrowiu. W tym artykule opowiadamy o konkretnym wpływie sportu na różne systemy organizmu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty