Ćwiczenia w basenie - rzeźbimy wspaniałą sylwetkę

ćwiczenia w basenie

Ćwiczenia w basenie zdobywają coraz większą popularność. Wiele ośrodków SPA, oferuje lecznicze zestawy ćwiczeń w basenie, ponieważ lecznicza gimnastyka w basenie ma szereg zalet: ciepła woda (28-32 stopni) robi mięśnie bardziej elastyczne, zmniejsza obciążenie na stawy i kręgosłup, ma masujący efekt.

Wiadomo, że jeśli potrzebujesz jedynie efektu terapeutycznego, to musisz ćwiczyć wyłącznie z trenerem w basenie lub w specjalnych ośrodkach. Jeśli na przykład masz osteochondrozę, w czasie zajęć w wodzie musisz unikać ćwiczeń skręcających, a w wypadku skoliozy ćwiczenia w basenie są zalecane indywidualnie, uwzględniając stopień i rodzaj deformacji kręgosłupa. Przestrzegaj porad fachowca!

Zapoznajmy się z kilkoma ogólnie wzmacniającymi ćwiczeniami w basenie na plecy, barki, brzuch i biodra, do zajęć samodzielnych.

Ćwiczenia w wodzie na kręgosłup i pas barkowy

Ćwiczenia w basenie zazwyczaj są wykonywane na stojąco, powoli, na głębokości klatki piersiowej. Można je wykonywać jako rozgrzewkę przed pływaniem lub przed podstawowymi zajęciami. Na początku zaleca się powtarzać każde ćwiczenie 5 razy, następnie można zwiększyć ilość do 10-15 razy.

Należy zgiąć ręce, łącząc je pod piersią. Zginaj się kolejno do tyłu i do przodu. Wykonaj skręcenia w różne strony. Krzyżuj ręce za plecami. Podnoś je do góry.

Wyciągnij ręce w strony, zegnij je w łokciach. Kieruj ręce jedna do drugiej. Machaj rękami w wodzie w różne strony. Na przykład podnoś ręce do poziomu klatki piersiowej, a następnie kieruj je w boki. Albo podnieś jedną rękę do góry, a drugą do tyłu, zmieniaj położenie. Podnieś rękę do poziomu klatki piersiowej. Dynamicznie zginaj je i prostuj.

ćwiczenia w wodzie

Ćwiczenia w wodzie na pośladki i mięśnie brzucha

Ćwiczenia w wodzie na brzuch i biodra, lżej wykonywać z podporą w postaci burty basenu. Również dziś stosowane są noodle i specjalne pasy. Noodle – to giętka pałka z polietylenu, która wytrzyma wagę twego ciała i da możliwość wykonywać proste ćwiczenia na mięśnie brzucha, „rowerek”w wodzie po środku basenu. Również wykorzystywane są drabiny basenowe i burty.

Machaj nogami do tyłu i przodu. „Rowerek”, „nożyce”, unoszenie nóg do klatki piersiowej – te i inne nieskomplikowane ćwiczenia wykonywane regularnie, dają ci możliwość uzyskać cienką talię, płaski brzuch i jędrne pośladki.

 
Powiązane artykuły:
Treningi na spalanie tłuszczu - treningi aerobowe i siłowe
Jedno z głównych celów ćwiczeń w sali sportowej jest spalanie tłuszczu. Niektórym się wydaje, że tylko przestąpiwszy próg sali, tłuszcz od razu zaczyna się ulatniać. Jednak to wymaga napiętej pracy i srogiej diety, dokładniej o tym - w artykule.
Jak poprawnie pływać w basenie, żeby schudnąć?
Często chcąc pozbyć się zbędnej wagi kobiety wypierają się tego wszczynania, ponieważ nie chcą przesiadywać na dietach. W tym artykule potraficie znaleźć rady, które pomogą schudnąć do 5 kg bez poważnych ograniczeń w pokarmie.
Jakie korzyści przynosi basen?
O korzyściach przebywania w basenie wie wiele osób, ale w czym konkretnie są korzyści pływania dla naszego organizmu, wiadomo nie wszystkim. Ten artykuł opowie o wpływie pływania w basenie, w tym i dla figury.
Bieganie zimą na dworze – pożytki i szkody
Bieganie zimą może przynieść korzyść tym, że nasyci organizm tlenem i uruchomi proces palenia tłuszczu, zwłaszcza rankiem. Szkoda polega na nieprawidłowym ekwipunku, który może doprowadzić do powstania chorób.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty