Ćwiczenia z hantlami na ramiona czyli robimy piękny kształt ramion

ćwiczenia z hantlami na ramiona

Jeśli wcześniej ćwiczenia na ramiona z hantlami głównie wykorzystali tylko mężczyźni, to teraz i piękna połowa ludzkości nie jest przeciw mieć sprężyste, jędrne i piękne ramiona. Moda na sukienki bez ramiączek i odkryte topy są dodatkowym bodźcem. Poza tym ćwiczenia na pompowanie mięśni rąk są proste i kupując jeden raz parę sympatycznych hantli, potrafisz zajmować się samodoskonaleniem nieograniczony czas.

Ćwiczyć będziemy dwa mięśnie: biceps i triceps. W sumie taki kompleks ćwiczeń na ramiona, przy regularnych treningach, pozwoli w krótkim terminie mieć atrakcyjny kształt ramion.

Kompleks ćwiczeń na ramiona

  1. Ćwiczenie na pompowanie ramion. Stań prosto, wyprostuj plecy, trochę ugnij kolana, do rąk weź hantle. Ręce luźno opuść wzdłuż ciała, dłonie patrzą jedna na drugą. Zginaj ręce w łokciach tak, by dłonie były skierowane do siebie. Łokcie nie kołyszą się, są blisko ciała. Powtórz 2 podejścia po 10-15 razy.
  2. Ćwiczenie na siłę rąk. Stań prosto, wyprostuj plecy, trochę ugnij kolana, do rąk weź hantle. Ręce luźno opuść wzdłuż ciała, dłonie patrzą jedna na drugą. Wykonuj ćwiczenie analogicznie poprzedniemu, lecz ręce zginaj i rozginaj po kolei. Powtórz 2 podejścia po 10-12 razy.
  3. Najbardziej skuteczne ćwiczenie na ramiona. Siądź na ławę, łokciem jednej ręki oprzyj się na wewnętrznej stronie uda nogi po tej samej stronie. Wykonuj zginanie i rozginanie tej ręki z hantlą w umiarkowanym tempie. Powtórz analogicznie dla drugiej ręki. Wykonuj 2 podejścia po 15 razy.
  4. Efektywne ćwiczenie na ramiona. Stań prosto, wyprostuj plecy, trochę ugnij kolana, do rąk weź hantle. Ręce podejmij nad głową i ugnij, łokcie wskazują różne boki. Wyprostuj ręce pionowo do góry i powracaj do pozycji wyjściowej. Wykonaj 2 podejścia po 15 razy.
  5. Jedno z najlepszych ćwiczeń na ramiona. Wstań prosto, wyprostuj plecy, trochę ugnij kolana, do rąk weź hantle, pochyl się pod kątem około 45 stopni. Ręce wolno opuść wzdłuż ciała, dłonie patrzą jedna na drugą. Ugnij ręce i wykonuj rozginania dwiema rękami jednocześnie. Wykonaj 2 podejścia po 15 razy.
  6. Jakimi ćwiczeniami napompować ramiona? Zwyczajnie tymi co izolują. Stań prosto, wyprostuj plecy, trochę ugnij kolana, do rąk weź jedną hantle. Ręce podejmij pionowo do góry. Z tego położenia wykonuj zginanie rąk do tyłu - łokcie muszą zostawać w miejscu, a nadgarstki zachodzić za głowę. Ciało nie bierze udziału, nie porusza się. Wykonaj 2 podejścia po 15 razy.
  7. Pochyl się do przodu, zachowując plecy proste i połóż rękę na kolano. Drugą rękę ugnij tak, by łokieć był odprowadzony do tyłu, a hantla rozmieściła się na poziomie pachy. Nie zmieniając położenia przedramienia, rozginaj rękę w łokciu do otrzymania linii prostej. Przy tym dłoń patrzy na ciebie. Wykonaj 2 podejścia po 15 razy.
  8. ćwiczenia dla rąk
Jak szybko zobaczyć wyniki pracy?

Wykonując takie ćwiczenia na ramiona w domu, ogółem za miesiąc możesz uzyskać atrakcyjne ramiona, które nie rozpłaszczają się na zdjęciach i nie dodadzą ci wieku. Nie zapominaj o tym, że bez względu jakie ćwiczenia na ramiona nie wybierzesz, one nie dadzą wyników jeśli będziesz je robić nieregularnie. Dwa-trzy razy w tygodniu – twoje obowiązkowe minimum.

Oprócz tego, ważne przed początkiem treningu przeprowadzać nawet najbardziej elementarną rozgrzewkę, którą pamiętasz z lat szkolnych. To pomoże ci nie tylko uniknąć urazów, ale przygotować mięśnie i stawy do przyszłego obciążenia.

 
Powiązane artykuły:
Najłatwiejszy sposób jak dziewczynie nauczyć się robić pompki
Ten artykuł opowie o tym, jak nauczyć się robić pompki przedstawicielkom płci pięknej za pomocą nieskomplikowanych ćwiczeń i zwiększaniu obciążenia. Czytamy i obieramy ćwiczenia dla swojej sylwetki.
Kompleks ćwiczeń na to, jak zbudować barki hantlami
Bary pięknej okrągłej formy zawsze wyglądają lepiej, aniżeli kościste, czy flakowate. Pomóc zyskać pięknego szablonowego pomogą ćwiczenia na mięśnie. Jak napompować bary hantlami? O tym dziś będzie mowa w artykule.
Ćwiczenia na plecy, żeby były piękne i zgrabne
Ćwiczenia na plecy nie będą zbędne nawet dla dziewczyn – przecież prawidłowa postawa i plecy nie psują figury, a przeciwnie, przetwarzają ją. Poza tym, jeśli wasze plecy będą szersze, talia będzie zdawała się o wiele węższa dzięki wizualnemu efektowi.
Uginania rąk z hantlami
Uginanie rąk z hantlami – jedno z bazowych ćwiczeń dla bicepsu. Istnieje dużo wariacji wykonania – stojąc, siedząc, nawet leżąc, z oparciem do kolana, czy na specjalnej obrabiarce. Dziś dowiadujecie się, jak poprawnie wykonywać te ćwiczenia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty