Ćwiczenia z piłką gimnastyczną na pośladki – czyli jak pompować jędrną pupę?

ćwiczenia z piłką gimnastyczną na pośladki

Piłka gimnastyczna lub piłka fitness jest dostępnym sprzętem do wykonywania różnych ćwiczeń, w tym i do pompowania mięśni pośladków. Zestaw ćwiczeń na piłce nadaje się do ćwiczeń w domu mających na celu odchudzanie i kreację kształtów ciała. Główna zaleta tego treningu polega na tym, że podczas wykonywania ćwiczeń należy nie tylko stosować technikę, ale i utrzymać równowagę.

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną na pośladki i uda

Dla uzyskania dobrego wyniku ważna jest regularność ćwiczeń. Każde ćwiczenie warto wykonywać w 3–4 seriach, w każdym po 15-18 powtórzeń.

Ćwiczenia z piłką fitness na nogi i pośladki:

  1. Przysiady na jednej nodze. Stań przed piłką i połóż na niej jedną nogę, opierając na goleń lub na czubki palców. Przednią nogę trzymaj prosto, a także kontroluj plecy, aby uniknąć niepotrzebnego zgięcia lub nachylenia. Pozycja rąk powinna być wygodna, ale dla utrzymania równowagi rozsuń je. Zadanie – powoli, wdychając, uginaj przednią nogę, żeby uda były równolegle do podłogi, jednocześnie prostując plecy. Z wydechem wróć do pozycji początkowej. Nie przychylaj się na bok i do przodu i nie opieraj się o piłkę.
  2. ćwiczenia z piłką gimnastyczną 1
  3. Obrócona deska. To ćwiczenie z piłką fitness na pośladki daje także dobre obciążenie i na główne mięśnie nóg. Pozycja początkowa – należy usiąść na podłodze, kładąc nogi na piłce, przy czym dotknąć piłki muszą tylko stopy. Ręce rozsuń, aby się oprzeć o nie. Podnieś tułów tak, żeby ciało od ramion po kolan było w linii prostej. Zadanie – na przemian uginać lewą i prawą nogę. Ważne jest, aby zachować równowagę.
  4. ćwiczenia z piłką gimnastyczną 2
  5. Przysiady przy ścianie. Oprzej się plecami o piłkę, którą należy umieścić pomiędzy ciałem a ścianą na poziomie dolnej części pleców. Powoli przesuwaj się w dół, staczając piłkę do tego momentu, w którym biodra będą w pozycji równoległej do podłogi.
  6. ćwiczenia z piłką gimnastyczną 3
 
Powiązane artykuły:
Zestaw ćwiczeń na nogi – skuteczny sposób na smukłe nogi
Piękne i smukłe nogi - marzenie wielu dziewczyn, lecz dla osiągnięcia takiego wyniku zdarzy się popracować. W tym artykule potraficie znaleźć przykład ćwiczeń, które pomogą schudnąć w nogach w domowych warunkach.
Ćwiczenia fizyczne na modelowanie okrągłych kształtów – jak powiększyć pośladki?
Piękne, okrągłe pośladki - marzenie wielu dziewczyn. Żeby dosięgnąć takiego wyniku, należy regularnie uprawiać sport. W tym artykule znajdziecie efektywne ćwiczenia, które pozwolą zwiększyć objętość pośladków.
Chodzenie na pośladkach – uniwersalne ćwiczenie antycellulitowe
Ćwiczenie "chód na pośladkach" jest pożyteczne jak kobietom, tak i mężczyznom, ponieważ obniża ryzyko powstania wielu chorób moczopłciowego zakresu. Wskutek takiego treningu zwyżkuje aktywność mięśni, usuwa się cellulit.
Sposoby na wyszczuplanie ud – jak schudnąć z nóg w ciągu tygodnia?
Piękne i smukłe nogi - wynik wzmocnionej pracy, którą można wykonywać w domowych warunkach. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o tym, co należy robić po to, żeby schudnąć w nogach w krótkim czasie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty