Ćwiczenia ze sztangą w domu – opis wykonania

ćwiczenia ze sztangą dla domu

Najczęściej kobiety boją się ćwiczeń ze sztangą, ponieważ tych kto chce zmienić swoje niech niedoskonałe, ale kobiece ciało w męską kupę mięśni, jest mało. Pozwólcie rozwiać ten mit: ćwiczenia ze sztangą dla kobiet zdolne zrobić wasze nogi i pośladki sprężystymi i atrakcyjnymi, a "kupa mięśni" może pojawić się tylko przy konsumpcji dużej ilości kalorii dla zestawu mięśniowej masy, czy hormonalnych dodatków (testosteron). Przy normalnym żywieniu i dawkowanych siłowych treningach wasze formy staną się tylko bardziej kobiece. Rozpatrzymy główne rodzaje ćwiczeń siłowych ze sztangą dla domu:

Zestaw ćwiczeń
  1. Zacznijmy od podstawowego rozgrzewkowego ćwiczenia na ręce ze sztangą. Bierzemy sztangę dwiema rękami szerokim wstecznym chwytem i trzymamy przed sobą wyprostowanymi ramionami. Nogi są trochę szersze niż ramiona, plecy równe, pogląd – naprzód. Zginając ręce w łokciowych stawach, podejmujemy sztangę (czy gryf) do podbródka, robiąc główny wysiłek na biceps. Powtórzeń: 8, podejść: 3.
  2. ćwiczenia ze sztangą 1
  3. Następne ćwiczenie ze sztangą – na nogi. Sztangę podejmujemy, łożymy za głowę na ramiona. Nogi razem. Robimy pół przysiady do kąta w kolanowym stawie 90 stopni i powracamy do pozycji wyjściowej. Powtórzeń: 12, podejść: 3.
  4. ćwiczenia ze sztangą 2
  5. Dalej robimy podobne ćwiczenie, ale z klasycznym sformułowaniem nóg. Sztanga – na ramionach, nogi na szerokości barów. Robimy maksymalnie głębokie przysiady, jeśli jesteście na początkowym poziomie można przysiady zamienić pół przysiadami. Powtórzeń: 15, podejść: 3.
  6. ćwiczenia ze sztangą 3
  7. Zakończamy nasz zestaw ćwiczeń ze sztangą opracowaniem mięśni pleców. Pozycja wyjściowa – główna pozycja, sztanga w klasycznym chwycie przed sobą na dole. Robimy przysiad, aż sztanga nie okaże się poniżej kolan. Przy czym jest obowiązkowe wyginanie w kręgosłupie lędźwiowym, żeby uniknąć przeciążenia i urazów. Dalej powracamy do pozycji wyjściowej, koncentrując obciążenie w obwodzie mięśni pleców, drugorzędnie – nóg. Powtórzeń: 20, podejść: 2.
  8. ćwiczenia ze sztangą 4
 
Powiązane artykuły:
Trening siłowy na drążku – wiszenie dla pięknych kształtów
Trening siłowy na drążku dla dziewczyn staje się coraz więcej popularnym, zwłaszcza wśród tych, kto chce mieć piękny przyrodniczy relief, bez szczególnego wpływu na mięśniową masę.
Treningi siłowe na odchudzanie – mity i fakty
Treningi siłowe na odchudzanie również są ważne jak i cardio, a wszystko dlatego, że dla dostarczania energii mięśni nasz organizm traci dużą ilość kalorii i odpowiednio, czym więcej mięśni, tym szybciej organizm spala kalorie.
Body pump trening – jakie są rodzaje zajęć i jak działa na ciało?
Body pump trening jest skierowany na pompowanie mięśni przez wielokrotną repetycję jednego i tego samego ćwiczenia. O plusach i minusach takich treningów i korzyściach body pump trening na odchudzanie opowiemy w tym artykule.
Jak wzmocnić mięśnie?
Corocznie ilość ludzi, którzy oddają przewagę zdrowemu sposobowi życia, rośnie. W tym artykule jest zaproponowana informacja, jak umocnić mięśnie ciała, a także dają się porady dla kobiet po porodach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty