Ćwiczymy robienie przerzutów – czyli jak nauczyć się robić salto?

jak nauczyć się robić salto

Dziś, gdy parkour, ekstremalne dyscypliny sportowe, współczesne tańce i różnorodne tricki stają się coraz popularniejsze, aktualne jest pytanie dotyczące tego jak nauczyć się robić salto. To jest bardzo ładny, ale dosyć skomplikowany trick, który polega na wykonaniu skoku z przekręcaniem się w powietrzu. Można opanowywać różne techniki, takie jak salto do przodu i do tyłu, a również salto arabskie, nauczyć się jest dosyć trudno, ale jest rzeczą możliwą.

Jak szybko nauczyć się robić salto?

Słowo "szybko" w danym wypadku ma odnośne znaczenie: jeśli twoje mięśnie są rozwinięte, dawno masz do czynienia ze sportem, masz silne nogi, to wiesz jak robić salto i to nie stanowi żadnego problemu. Jeśli natomiast chęć wyuczyć trick akrobatyczny jest twoim pierwszym doświadczeniem sportowym i dotąd nie zajmowałeś się fizycznym rozwojem własnego ciała, to na początku będziesz musiał popracować na siłowni, aby wzmocnić mięśnie.

Dla tych, którzy nie mają odpowiedniego przygotowania należy pokonać wszystkie etapy, ponieważ istnieje ryzyko tego, że pierwsza próba wykonania salta zakończy się niepowodzeniem. Chcesz wyuczyć trick, a nie leżeć w szpitalu. Do przygotowania należy wykorzystać następującego schematu:

 1. Regularne wykonywać ćwiczenia z hantlami lub chodzić na basen.
 2. Codziennie wykonywać przysiady, machanie nogami.
 3. Praktykować bieganie lub jazdę rowerową (albo ćwiczyć na analogicznych trenażerach na twojej siłowni).
 4. Tylko wtedy, gdy wszystkie mięśnie będą w tonusie, a nogi będą na tyle silne, że będą mogły odpychać ciało do góry na potrzebną odległość, możesz zaczynać trenować. Również nie zapominaj o tym, że do robienia przerzutów będziesz potrzebował wysportowanego układu westybularnego. Naucz się na początku chodzić na rękach.

Jak nauczyć się robić salto w domu?

Wyuczenie tricku dla tych, kto ma dobrze rozwinięte mięśnie rozpoczyna się od codziennych przerzutów do tyłu i do przodu. Musisz opanować odpowiednie grupowanie i wyćwiczyć każdy ruch do automatyzmu: gdy ciało zapamięta to będzie o wiele lżej powtórzyć to samo w powietrzu. Dla tych, kto nie chodził na lekcje wychowania fizycznego, przypomnijmy zasady przerzutów:

 1. Nogi do kupy, plecy wyprostowane.
 2. Wyciągnij ręce do przodu, postaraj się maksymalnie dokładnie przytulić podbródek do klatki piersiowej.
 3. Odpychamy się i robimy przerzut.
 4. Wykonuj ćwiczenia delikatnie, nie wykonując nagłych ruchów.

Przerzut do tyłu wykonujemy analogicznie, jednak z pozycji przysiadu. Musisz zaokrąglić plecy i skupić się w czasie wykonania ćwiczenia.

Jak poprawnie nauczyć się robić salto?

Po opanowaniu przerzutów trzeba ostrożnie zaczynać próbować wykonywać przerzuty w powietrzu, przed tym ścieląc na podłodze dużo kołder. Technika jest dosyć prosta:

 1. Rozpędź się.
 2. Przed kołdrą odpychasz się nogami i podskakujesz.
 3. Wykonaj zwyczajny przerzut do góry.
 4. Staraj się wylądować na nogi.

Jeśli nie jesteś akrobatą słynnego cyrku nic się nie uda jeśli robisz to po raz pierwszy.Jednak regularne próby doprowadzą cię do sukcesu! Salto do tyłu jest wykonywane w sposób analogiczny. Jednak przerzutu wykonywaj w kierunku odwrotnym.

jak nauczyć się robić salto do tyłu

Jak nauczyć się robić arabskie salto?

Parkourzyści i wszyscy ci, którzy już wiedzą jak nauczyć się skakać salto twierdzą, że arabski wariant jest najprostszym.

 1. Idź podskakując na jednej i drugiej nodze.
 2. Wykonaj przerzut, odwracając tułów na 90 stopni w prawą stronę.
 3. Uchwyć nogi za kolana – to pomoże zrobić "przekręt".
 4. Następnie należy wylądować – naucz się robić to na palce nóg.

Nauczyć się robić boczne salto. Zgodnie z opinią jest dosyć prosto, po opanowaniu wariantów klasycznych.

jak nauczyć się robić salto arabskie
 
Powiązane artykuły:
Wzmacniamy mięśnie i uczymy się utrzymywać równowagę – jak nauczyć się chodzić na rękach?
Nauczyć się chodzić na rękach marzy wiele osób. To nie tylko zabawne, ale i bardzo pożyteczne, ponieważ rozwija koordynację i mięśnie rąk. W tym artykule dokładnie jest opisana instrukcja nauczania chodzenia na rękach i techniki balansowania.
Jak nauczyć się stać na rękach?
Stojak na rękach – podstawa wielu ćwiczeń w gimnastyce, sporcie i tańcach. Jeśli opanujecie tą technikę łatwo nauczycie się chodzić na rękach. W tym artykule jest opisana technika, przeczytawszy którą nauczycie się wstawać na ręce.
Ćwiczenia na kości policzkowe, czyli poprawa owalu twarzy
Twarz – wizytówka człowieka. W tym artykule opowiada się, które ćwiczenia pomogą zmniejszyć policzki i zrobić kości policzkowe wyraźniejszymi, bez jakichkolwiek operacji. Czytamy i ćwiczymy wszystcy razem.
Hiperekstenzja domowym sposobem – jak poprawnie wykonywać ćwiczenia?
Hiperekstenzja – pożyteczne ćwiczenia dla pleców i nóg nawet dla tych, kto ma problemy z grzbietem. Właśnie przy wykonaniu tego ćwiczenia wzmacniają się mięśnie pleców. Omówimy jak wykonać poprawnie w domowych warunkach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty