Cysterna sałatki Olivier, złote bombki i inne ciekawe rekordy sylwestrowe

Do ustanowienia rekordów dosyć często dochodzi w czasie świąt i Sylwester nie jest wyjątkiem. Największe choinki, bałwany, drogie ozdoby, stare listy do Świętego Mikołaja – to wszystko znajdzie się na naszej liście.

Na całym świecie ludzie z niecierpliwością czekają na Sylwestra, aby dobrze się wyszaleć, spędzić czas w gronie swoich bliskich. Są również tacy, którzy nie tylko chcą odczuć magię świąt, ale również ustanowić rekord. Do Państwa dyspozycji ciekawe rekordy sylwestrowe.

1. Miejsce, w którym na pewno nikt się nie nudził.

Miejsce

W czasie nocy sylwestrowej ludzie skupiają się na placach w różnych miastach, aby obchodzić Sylwestra. Rekord ustanowili mieszkańcy Rio de Janeiro, którzy w 2008 roku organizowali niesamowitą imprezę na plaży Copacabana.

2. Oryginalność w każdym szczególe.

Oryginalność

Mieszkańcy Meksyku w 2009 roku wznieśli największą choinkę o wysokości 110.35 m, średnicy – 35 m, wadze – 333 t. To była największa choinka na wodzie.

3. Bombka, którą niemożliwie nie zauważyć.

Bombka

Jeden z rekordów sylwestrowych był ustanowiony w Rosji. W 2016 roku w Moskwie na Pokłonnej Górze ustanowiono konstrukcję diodową w postaci bombki. Była to największa bombka na świecie o średnicy 17 m. To nie była zwykła ozdoba choinkowa. Wewnątrz znajdowała się dyskoteka. Diody, z których zrobiono bombkę eksponują różne figury i rysunki.

4. Wspaniała alternatywa.

Wspaniała alternatywa

Aby stworzyć świąteczną atmosferę, nie obowiązkowo stawić choinkę. Można wykorzystać jedynie jej wizerunek. Z tego pomysłu skorzystali mieszkańcy Włoch, którzy po stronie południowej góry Ingino zrobili z lampek sylwestrowych drzewko. Do tego wykorzystano 19 km kabla, 1040 lampek, które co 5 minut zmieniają kolor. Nie było to jednorazowe przedsięwzięcie. Takiego typu choinka już w ciągu 30 lat ozdabia górę.

5. Idealne mieszkanie dla miłośników słodyczy.

dom

Rozpowszechniona tradycja w Europie i Ameryce – robienie domku z piernika. W 2010 roku członkowie Towarzystwa tradycji Uniwersytetu w Teksasie A&M stworzyli największy domek z piernika o wysokości 6 m, długości – 18,28 m, szerokości – 12,8 m. Kaloryczność tego smakołyku – 36 mln kalorii. Do przygotowania takiego domku zużyto 1360 kg cukru, 3265 kg mąki, 816 kg masła i 7,2 tys.jajek.

6. Bardzo skomplikowana ozdoba sylwestrowa.

zabawka

Jubilerzy uwielbiają stwarzać drogie i niezwykłe rzeczy. Najdroższa bombka choinkowa w otoczce z dwóch pierścionków. Do jej wykonania wykorzystano białe złoto,188 rubinów i 1,5 tys. diamentów. Wartość takiej bombki - 82 tys.funtów.

7. Takiego bałwana na pewno nie zrobisz na swoim podwórku.

babka

Lepienie bałwana jest popularną zabawą zimową. W 2008 roku mieszkańcy amerykańskiego miasteczka Bethel zlepili największego bałwana. Jego wysokość wyniosła 37 metrów, to jak dziewięciopiętrowy dom, a waga 6 t. Ręce zrobiono z prawdziwych drzew, do stworzenia ust użyto pięciu opon samochodowych, a rzęsy zrobiono z nart.

8. Czczenie sylwestrowych tradycji.

Czczenie sylwestrowych tradycji

W Ameryce, Europie, Australii mieszkańcy tradycyjnie na święta ozdabiają swoje domy lampionami, posągami etc. Dosyć często organizują swoiste wyścigi. W Księdze Rekordów Guinnessa znalazł się bardzo widowiskowy rekord, który ustanowili mieszkańcy australijskiego miasteczka Forrest. David i Janean Richards ozdobili swój dom 331.38 tys.lampek. Wydali na to 4 lata.

9. Choinka, która kosztuje jak dom.

choinka

Istnieje ogromna ilość ozdób choinkowych, jednak w porównaniu z ozdobami, które zdobią choinkę w hotelu Emirates Palace w Abu Zabi, wszystkie one wyglądają znikomo i marnie. Drzewko choinkowe zostało przystrojone złotymi bombkami, perłami, kamieniami szlachetnymi, różnymi bransoletkami, zegarkami i naszyjnikami. Wartość tej choinki – 11 mln $.

10. Poczęstunek na masową imprezę.

salatka

W Rosji w Jekaterynburgu w grudniu 2016 roku przygotowaną całą cysternę sałatki Olivier (tradycyjna sałatka sylwestrowa w Rosji). 60 kucharzy przygotowało 3333 kg sałatki. Zgodnie z warunkami konkursu wszystkie składniki należało pokroić ręcznie. Na przygotowanie takiej ilości sałatki zużyto 813 kg ziemniaków, 470 kg marchewki, 400 kg kiszonych ogórków i kiełbasy, 300 kg gotowanych jajek, 350 groszka i 600 kg majonezu. Po zanotowaniu rekordu sałatkę rozdano wszystkim chętnym.

11. Na taki list niemożliwie nie odpowiedzieć.

list

Ulubiona tradycja wśród dzieci – pisanie listów do Św. Mikołaja. 2 tys. rumuńskich uczniów w ciągu dziewięciu dni pisali list do Św. Mikołaja. Długość tego listu wynosi 413,8 m. Taka akcja została przeprowadzona przez pocztę rumuńską, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem racjonalnego wykorzystania papieru. Każdy uczeń poprosił Mikołaja o to, aby on zadbał o otaczające środowisko i lasy.

12. Smaczny świąteczny smakołyk dla wszystkich chętnych.

ciastko

W 2013 roku stworzono największy placek wigilijny. Rekord został ustanowiony w Drezno. Waga placka stanowiła 4246 kg, a piekło go 60 piekarzy.

13. Minimalizm, który został arcydziełem.

Minimalizm

W księdze Rekordów Guinnessa znalazła się najmniejsza kartka, zrobiona za pomocą współczesnych technologii. Naukowcy na kawałku szkła wygrawerowali smoka i hieroglify o rozmiarach 45 mm. Aby wyobrazić sobie rozmiar tej kartki, warto powiedzieć, że jeden znaczek będzie składać się z 8276 szt.takich kartek.

14. Unikalna kobieta-drwal.

kobieta drwal

Mieszkanka Ameryki Erin Lavoie ustanowiła rekord, ścinając 27 choinek w ciągu dwóch minut.

15. Aby nikt nie został bez prezentów.

bez prezentów

W Ameryce i Europie dosyć często przeprowadzane są różne akcje świąteczne, na przykład Secret Santa. Zasady dosyć proste: kupić drobny upominek i podarować go wylosowanej osobie. Największą akcję zanotowano w 2013 roku w stanie Kentucky, w której wzięło udział 1463 osoby.

16. Choinka z historią.

Choinka z historią

W Wielkiej Brytanii mieszka staruszka Janet Parker, która każdego roku przystraja swoją miniaturową choinkę. W roku 1886 to drzewko kupiła jej prababka. Choinka o wysokości 30 cm znajduje się w doniczce, ozdobiona jest figurką Maryi Panny i cherubinów.

17. Szczególny napój.

napój

Cobyś wolał kupić – butelkę szampana czy samochód? Chyba trudno sobie wyobrazić człowieka, który by wybrał pierwszy wariant, jednak dla celebrytów jest szampan Dom Pérignon Mathusalem 1996 rok. Wartość jednej butelki takiego trunku – 49 tys.$. Jest tylko 35 takich egzemplarzy.

18. Atak czerwonych ludzików.

Atak czerwonych ludzików

Największe zgromadzenie Mikołajów. Uczestniczyło w nim 13 tysięcy osób. Zebrali się 9 grudnia 2007 r. na Guildhall Square w Derry City w Irlandii Północnej.

19. List, który nie dotarł do adresata.

List który nie dotarł

Mężczyzna, który kupił dom w 1992 roku, w trakcie naprawy kominka znalazł w nim list napisany przez dziewczynkę w roku 1911. Leżał on na jednej z półek w kominku. Dziewczynka napisała o tym, że marzy o lalce, rękawiczkach, płaszczu przeciwdeszczowym i cukierkach toffi.

20. Ogromna sylwestrowa kolekcja.

kolekcja

Kanadyjczyk Jean Guy Laquerre wydaje kupę forsy na przedmioty z wizerunkiem Św. Mikołaja (Santa Clausa). W 2010 roku zgromadził ogromną kolekcję, która liczy 25 104 różnych przedmiotów: kartki, figurki, serwetki. Zaczął zbierać swoją kolekcję w 1988 roku.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty