Cytryna do włosów – nieprawdopodobnie pożyteczna dla zdrowia włosów

cytryna dla włosów

Kobieta czasami gotowa wykorzystać zaskakujące środki po to, żeby wyglądać piękniej: obsmarowywać się rozżarzonym cukrowym syropem, czyścić uzębienia sodą, obsmarowywać twarz śmietaną i kapać sok cytryny na włosy. Jedna z najbardziej bezbolesnych metod – ostatnia. A jeszcze sok cytryny jest nieprawdopodobnie pożyteczny dla zdrowia włosów.

Czym jest pożyteczna cytryna dla włosów?

Żeby wyznaczyć, czy jest pożyteczny sok cytryny dla włosów, warto zorientować się w jego składzie. Więc, miąższ cytryny i odpowiednio, jej sok składają się z:

 • organicznych kwasów – cytrynowego i jabłkowego;
 • cukrów (zawiera do 3,5%);
 • karotenu, który jest pożyteczny dla włosów i jest potężnym antyoksydantem;
 • fitoncydów, które zabijają bakterie;
 • witamin – askorbinowego kwasu, który jest pożyteczny przy wielu chorobach i jest antyoksydantem, tiaminy (В1), który bierze udział w kształtowaniu trzonu włosów, ryboflawiny (В2), który również formuje rogową warstwę włosów.

Więc możemy powiedzieć, że opłukiwanie dla włosów z cytryną rzeczywiście może pomóc w pewnych wypadkach. Jednak wszystko dobrze, co jest do miary, ponieważ cytrynowy sok zawiera kwas, który odtłuszcza włosy.

Użycie soku cytryny dla włosów

Dość często sok cytryny w kosmetologii dla włosów wykorzystuje się omywać, lecz w pewnych wypadkach on stosuje się jak składnik w masce.

Cytryna dla wzrostu włosów

Miód i cytryna pomogą dla wzrostu włosów:

 1. Zmieszajcie 7 łyżek soku cytryny i 2 łyżki miodu.
 2. Potem nanieście mieszankę na korzenie włosów na 15 minut.
 3. Po tym zmyjcie za pomocą szamponu.

Cytryna dla oświetlenia włosów

Żeby wyklarować włosy:

 1. Zmieszajcie szklankę cytrynowego soku z połową szklanki ciepłej wody.
 2. sok cytryny dla włosów
 3. Potem wlejcie mieszankę do flakonu z rozpylaczem i nanieście ją na włosy.

Żeby cytryna podziałała jak oświetleniowca, koniecznie znajdować się pod promieniami słońca niemniej godziny. Jeśli to niemożliwie, omotajcie włosy ręcznikiem i w ciągu 2 godzin nie zmywajcie mieszanki.

Jeśli włosy są skłonne do suchości, zmieszajcie sok cytryny w proporcji 1:2 z kondycjonerem dla włosów,a potem działajcie analogicznie jak wskazano dla normalnych i tłustych włosów.

Cytryna dla tłustych włosów

Żeby zmniejszyć zawartość tłuszczu skóry głowy, opłukujcie włosy po myciu mieszanką cytrynowego soku z wodą w proporcji 1:2. Ta sama procedura pomaga dla blasku włosów: cytryna zawiera kwas i dlatego on odtłuszczając, czyni włosy świetnymi. Tą procedurę koniecznie czynić nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

 
Powiązane artykuły:
Cebulowa łupina dla włosów – środek ekologiczny na farbowanie
Wystarczy psuć swoje przepiękne loki amoniakalnymi barwnikami. Skorzystajcie tym, co daruje nam przyroda. Opowiemy wszystkie sekrety farbowania włosów cebulową łupiną.
Peeling z soli skóry głowy w domowych warunkach
Nie wszyscy wiedzą jak ważne przeprowadzać głębokie oczyszczenie skóry głowy. Jeśli chcecie poznać, jak zrobić bardzo prosty i efektywny peeling w domowych warunkach to mamy dla was kilka przepisów solnego peelingu.
Jak myć głowę jajkiem?
Chcecie przygotować domowy szampon z naturalnych składników, lecz nie wiecie, od czego rozpocząć. Spróbujcie bardzo prosty, lecz pożyteczny produkt – kurze jajko. W artykule znajdziecie mnóstwo przepisów i rekomendacji.
Piwo dla włosów – dobra kosmetologiczna metoda dla zachowania piękności włosów
Nawet po jednorazowym naniesieniu maski, czy użycia piwnego szamponu wynik można zobaczyć i odczuć. Przy regularnym stosowaniu środków na podstawie piwa włosy będą wyglądały lepiej i staną się naprawdę zdrowymi od wewnątrz.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty