Cytrynowa konfitura do herbaty

cytrynowa konfitura

Organizm człowieka stale potrzebuje witaminy С. I jeśli w czasie letnim, otrzymać ją jest dość prosto wraz ze świeżymi owocami, to w czasie zimowym jest o to dużo ciężej. Dla uzupełnienia tej pożytecznej substancji, najprościej wykorzystać owoce cytrusowe, a szczególnie cytryny. Można kłaść je do herbaty, dodawać do pieczywa, a można przygotować z nich konfiturę.

Czytajcie nasze przepisy i dowiedzcie się, jak przygotować kilka rodzajów cytrynowej konfitury.

Cytrynowa konfitura z imbirem

Składniki:

  • cytryna - 3 szt.;
  • imbir świeży - 50 g;
  • cukier - 270 g.

Przygotowanie

Oczyszczamy z cytryn skórkę cytrynową i wyciskamy sok. Musi wyjść blisko 100-120 ml soku. Wlewamy go do rondla. Tam też dodajemy oczyszczony i rozdrobniony imbir, skórkę cytrynową, 3 st. łyżki cukru i przegotowujemy 1 minutę. Wsypujemy cukier i gotujemy przez 5-7 minut. Zdejmujemy z ognia, ostudzamy i próbujemy. Konfitura ma cierpki, trochę palący smak.

Prosty przepis cytrynowej konfitury

Składniki:

  • woda - 250 ml;
  • cytryna - 3 szt.;
  • cukier - 480-500 g;
  • wanilia.

Przygotowanie

Cytryny przemywamy i wkładamy do wody. Gotujemy niedługo, wystarcza prawie 2-3 minuty. Wyciągamy cytryny i kroimy razem ze skórką na kawałki. Jeśli są pestki, to je usuwamy. Zalewamy 250 ml wody, wsypujemy cukier, polepszamy smak za pomocą wanilii i gotujemy, aż kropelka konfitury na talerzu nie zacznie zastygać. Zazwyczaj potrzeba na to 50 minut.

Cytrynowa konfitura z pomarańczą

składniki:

  • pomarańcze - 6 szt.;
  • cytryny - 6 szt.;
  • cukier - 1200 g;
  • woda - 180 ml.

Przygotowanie

Wykładamy do rondla owoce, zalewamy wrzątkiem, blanszujemy, a potem przekładamy do miski z zimną (albo nawet lodowatą) wodą i zostawiamy na 2 godziny. Nie oczyszczając, kroimy owoce w krążki. Pestki, które wpadają się w miąższu, usuwamy.

Przygotowujemy w rondlu syrop, zalewając cukier wodą i nagrzewając tę mieszankę. Wkładamy do rondla pokrojone owoce i zostawiamy jeszcze na 3 godziny. Potem gotujemy 10 minut i ostudzamy. Powtarzamy tak dwukrotnie. Gotową konfiturę wykorzystujemy od razu albo zamykamy w słoiki.

Konfitura ze skórek cytrynowych

konfitura ze skórek cytrynowych

składniki:

  • cytrynowe skórki - 220 g;
  • cytrynowy sok - 25 ml;
  • cukier - 220 g.

Przygotowanie

Zalewamy cytrynowe skórki wodą i gotujemy. Po 15 minutach gotowania zlewamy wodę i wlewamy nową porcję. Po trzykrotnym powtarzaniu tej czynności, rozdrabniamy cytrynowe skórki w maszynce do mięsa. Również można wykorzystać do tego blender. Zalewamy skórki sokiem, słodzimy i gotujemy 25 minut. Gotowa konfitura jest gęsta, wyrazista i bardzo aromatyczna.

 
Powiązane artykuły:
Żurawina z cukrem bez gotowania na zimę
Wszystkim wiadomo o świetnych leczniczych właściwościach żurawiny. Aby maksymalnie zachować pożyteczne właściwości tej wyrazistej zimowej jagody, proponujemy zaopatrzyć się jej prostymi i oryginalnymi sposobami, nie poddając termicznej obróbce.
Konfitura z jabłek z cynamonem - nieprawdopodobnie oryginalny smakołyk
Jabłka z cynamonem - to przepiękny duet w pieczywie. Jednak mało kto przedstawia, czy próbował podobne połączenie pod postacią konfitury. Postaramy się zadziwić każdego, proponując nieprawdopodobnie oryginalne przepisy z tych korzennych smakołyków.
Konfitura z grusz z cynamonem - nowy smak dobrze znajomego owocu
Z grusz zawsze wychodzi przepiękne robienie zapasów. Kompoty, powidło, konfitura - to ni pełny spis smakołyków. O gruszkowej konfiturze porozmawiamy dalej. Opowiemy jak ją ugotować całkiem niezwykłym sposobem, dodawszy cynamon, cytrusy i wanilię.
Morelowa konfitura na zimę - przepis na notatkę
Morelowa konfitura wyprzedza dowolną konserwację za popularnością, ponieważ urodzaj tego dziwnego owocu jest zawsze duży. Do tego, że te smakołyki można nie tylko jeść nasmarowawszy na chrupiący tost do herbaty, a jeszcze śmiało dodawać do pieczywa.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty