Czerwona szminka dla blondynek

czerwona szminka dla blondynek

Czerwona szminka – atrybut kobiecości, seksowności i elegancji, który zazwyczaj używają stylowe kobiety, które osiągnęły sukces. Wiele kobiet traktuje owy kolor z ostrożnością uważając, że czerwona szminka stwarza bardzo wyzywający i nawet wulgarny wizerunek. Rzeczywiście, owy kolor wymaga od kobiety odpowiedzialności za dokonanie takiego wyboru, co w szczególności dotyczy idealnej cery i makijażu w całości.

Czy pasuje blondynkom czerwona szminka?

Rozmyślając na temat czerwonej szminki dla blondynek, można wspomnieć o słynnej blondynce Marilyn Monroe i z pewnością stwierdzić, że to jest klasyczny wariant i że czerwone odcienie wspaniale wyglądają w połączeniu z jasnymi lokami. Przy czym dziś można nie zwracać uwagi na żadne stereotypy i używać czerwonej szminki nie tylko dla makijażu wieczorowego z okazji uroczystości, ale również na co dzień. Jedynym ograniczeniem może być biuro, które przewiduje dress-code.

Jak dobrać czerwoną szminkę dla blondynki?

Niepoprawnie dobrana czerwona szminka, podobnie jak każda inna, może potwornie zmienić wizerunek kobiety, podkreślić wady twarzy i postarzeć ją. Z tego więc powodu należy bardzo uważnie dobierać odcień czerwonej szminki, których istnieje ogromna ilość. Przede wszystkim blondynkom należy uwzględniać odcień włosów.

Paniom z popielatym lub platynowym odcieniem zalecamy używać czerwonej szminki z jagodowym lub winnym odcieniem. I odwrotnie, należy zrezygnować z nadmiernie ciepłych i jaskrawych kolorów (marchewkowo-czerwonych, nasyconego koloru cegły).

Jeśli natomiast kolor włosów jest przybliżony do zbożowego, w takim wypadku wybór kolorów jest dosyć szeroki. Takie dziewczyny mogą śmiało używać nasyconych czerwonych odcieni, czerwonego terakotowego, koralowych kolorów, zimnego jagodowego odcienia, etc.

Również podczas doboru szminki należy uwzględniać kolor oczu. Dla blondynek z brązowymi oczami czerwona szminka może mieć bardziej głębokie, nasycone odcienie. Natomiast dla blondynek z błękitnymi, szarymi oczami najlepiej dobierać czerwoną szminkę o mniej intensywnych odcieniach. Również podczas doboru czerwonej szminki dla blondynek, fachowcy zalecają zwracać uwagę na kolor cery. Na przykład jeśli cera jest blada, ma oliwkowy lub beżowy odcień, to kolor szminki powinien być zimny (również z odcieniem granatowym). Jeśli natomiast kolor cery jest różowaty, brzoskwiniowy, to odcień czerwonej szminki powinien być ciepły, zawierać żółte nutki.

czy pasuje blondynkom czerwona szminka 1 czy pasuje blondynkom czerwona szminka 2 czy pasuje blondynkom czerwona szminka 3
czy pasuje blondynkom czerwona szminka 4 czy pasuje blondynkom czerwona szminka 5 czy pasuje blondynkom czerwona szminka 6
czy pasuje blondynkom czerwona szminka 7 czy pasuje blondynkom czerwona szminka 8 czy pasuje blondynkom czerwona szminka 9
 
Powiązane artykuły:
Wiśniowa szminka – komu pasuje?
Wiśniowa szminka - gustowna, wyrafinowana. Temu odcieniowi dziś oddają przewagę wiele kobiet, w tym i gwiazdorów. Jednak jak i większość ciemnych odcieni dla warg, wiśniowy kolor okazuje wymogi do wyglądu zewnętrznego.
Co lepiej – puder czy podkład?
Każda kobieta marzy mieć idealną skórę, lecz nie wszyscy mogą tym pochlubić się. I żeby schować tłusty blask, ślady wysypywań lub nierównomierny kolor, należy użyć takich środków jak podkład, czy puder.
Białe cienie – prosty delikatny makijaż
Białe cienie mogą grać nie tylko rolę cieni, ale i wielu drugich środków. Poznajcie w tym artykule, jak można wykorzystać białe cienie, a także, jaki makijaż przy współudziałaniu białych cieni jest najbardziej efekciarski.
Pieczone cienie – piękny długotrwały makijaż oczu
Pieczone cienie – to idealna jedność barwnika i masy perłowej. Technologia stworzenia przepuszcza wysoką temperaturę, dzięki której tworzy się równa i delikatna tekstura. Je wykorzystują, korzystając jedną z dwóch metod.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty