Czerwone plamy na pośladkach dziecka, przyczyny owego problemu

czerwone plamy na pośladkach dziecka

Czasami mamy z zaniepokojeniem zauważają, że na pupie ich dziecka pojawiły się czerwone plamy. To jest dosyć częstym zjawiskiem. Młodym rodzicom będzie korzystnie się dowiedzieć, co wywołuje takiego typu reakcję na delikatnej skórze ich dzidziusia.

Przyczyny czerwonych plam na pupie dziecka

Zazwyczaj zaczerwienia na pupie malucha pojawia się w wyniku reakcji alergicznej. Niemowlęta mają alergię, ponieważ menu karmiącej mamy zawiera produkty, które wywołują alergię. U dzieci w wieku starszym pojawia się taka reakcja, gdy zostają wprowadzone nowe produkty do ich menu albo w wypadku spożywania dużej ilości alergenów. Są to słodycze, cytrusy.

W wyniku dysbakteriozy na pupie dziecka mogą pojawić się czerwone, łuszczące się plamy. Wynika to z powodu zażywania antybiotyków. Zauważywszy czerwone plamy na pośladkach dzidziusia, rodzice powinni wyeliminować możliwość podrażnienia mechanicznego. Niewygodna odzież, elementy zdobnicze na niej mogą gnieść delikatną skórę malucha.

Czerwona, łuszcząca się plama na pupie dziecka może być objawem opryszczkowatego zapalenia skóry. Pojawia się w wypadku bezpośredniego kontaktu z alergenem. Zazwyczaj taka reakcja pojawia się na pampersy, odzież, środki higieniczne.

Zaczerwienienia mogą pojawić się w tym wypadku, jeśli dziecku jest za gorąco lub w pomieszczeniu jest wysoka wilgotność.

Czerwone plamy na pupie dziecka zazwyczaj się łuszczą i stwarzają dyskomfort. Z tego więc powodu należy szybko się ich pozbyć. Najlepiej udać się do lekarza, który dokładnie określi przyczyny ich pojawienia się. Jednak również warto uwzględnić ogólne porady:

  • można dodać do wody, w której kąpiesz dziecko różne zioła, na przykład rumianek, dzięki czemu dziecko nie będzie odczuwać swędzenia i ranki będą szybciej się goić;
  • po kąpieli należy posmarować skórę dziecięcym kremem;
  • obowiązkowo robić kąpiele powietrzne;
  • mama powinna zmieniać pieluszki co trzy godziny, a również po defekacji.

Jeśli oprócz zewnętrznych objawów pojawia się gorączka, dzidziuś jest niespokojny, coś go boli, obowiązkowo należy wezwać lekarza.

 
Powiązane artykuły:
Czy można kąpać dziecko chore na ospę wietrzną, czyli jak dbać o skórę dziecka w czasie ospy?
Przy wysypywaniach na ciele chorego na ospę wietrzną, lekarze zawsze jednoznacznie oświadczali, że kąpać dziecko kategorycznie zabrania się, żeby infekcja nie rozprzestrzeniała się na nierażone, czyste działki ciała. Lecz dziś sytuacja trochę zmieniła się...
Gorączka przy ospy wietrznej – ile dni?
W dziecięcym wieku bobasy dosyć łatwo sprawiają się z ospą wietrzną, lecz każde dziecko jest indywidualne i zależnie od immunitetu, może zareagować na inwazję wirusa rozmaicie. Dokładniej o formach choroby czytajcie dalej.
Grzybica u dzieci – czyli jak rozpoznać grzybicę skóry?
Grzybica ma mnóstwo rodzajów i form przejawu, toż ważne pokazać dziecko fachowcowi dla przedstawienia wiernej diagnozy. Dalej rozpatrzymy te rodzaje, które najczęściej spotykają się u dzieci.
Norma poziomu cukru we krwi u dzieci – czyli dlaczego należy przeprowadzać okresowe badania?
Wiele chorób, które mogą przejawiać się w dorosłym wieku, wszystko częściej "młodnieją", spotykając się u dzieci. Cukrzyca również może stosować się do takich. Toż każdej mamie należy mieć wiedzę o tym, jaka jest norma poziomu cukru we krwi u dzieci.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty