Czerwone plamy pod oczami – o czym chcą nam powiedzieć?

czerwone plamy pod oczami

Czerwone plamy pod oczami – sygnał o tym, że w organizmie są naruszone pewne procesy. Ten objaw wskazuje na choroby nerek i wątroby, może być objawem niewydolności serca i problemów dermatologicznych. Jednak kiedy pod okiem niespodziewanie pojawiła się czerwona plama, chodzi o banalną alergiczną reakcję. Opowiemy jak wyróżnić jedną chorobę od innej.

Główne przyczyny pojawienia się czerwonych plam pod oczami

Obrzęk i czerwone plamy pod oczami – jeden z głównych objawów naruszenia pracy nerek i całego układu wydalniczego. To mogą być kamienie i piasek, proces infekcyjny lub niewydolność nerek. W każdym razie właśnie ten sparowany narząd trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności. Być może ulgę przyniesie bezsolna dieta i odmowa od szkodliwych przyzwyczajeń, ale odwiedzić lekarza jednak trzeba. Czasami podobne plamy – objawy intoksykacji, kiedy choroba dotknęła nie tylko nerek, ale także wątroby i jelita. W tym wypadku pojawiają się dodatkowe objawy – złuszczania skóry i swędzenie.

Silne zaczerwienienia pod oczami idące od kości policzkowych, są sygnałem o obecności chorób serca. Przy czym plamy gwałtownie wyróżniają się według kształtów i kolorów na tle bladych odcieni twarzy.

Są inne przyczyny obrzęków i zaczerwienienia:

  • nadmiar soli;
  • niedobór witamin grupy B;
  • działanie chłodu;
  • stres i brak snu;
  • wyrażona predylekcja do alkoholu.
Choroby towarzyszące zaczerwienieniom i innym objawom

W przypadku, gdy czerwone plamy pod oczami złuszczają się, pojawiają się pęknięcia i swędzenie, istnieją powody, aby podejrzewać łojotokowe zapalenie skóry. W zasadzie skóra pod oczami na dermatologiczne choroby jest słaba, ale właśnie ta choroba lubi rozwijać się na cienkiej i delikatnej skórze powiek, zwłaszcza – dolnych. Złuszczania powstają i przy reakcji alergicznej. Zwłaszcza to dotyczy kosmetycznych środków z takimi składnikami:

  • siarczany;
  • olejki eteryczne;
  • retinol;
  • kwasy.

Jeśli w przeddzień pojawienia się plam zmieniliście zwykłe kosmetyki, lek przeciwhistaminowy pomoże rozwiązać ten problem.

Jeśli czerwone plamy pod oczami mocno swędzą, jest bardzo wiarygodna ogólnoustrojowa reakcja alergiczna – na kurz, chłód, pyłek drzew, artykuły żywnościowe. Dla zaspokojenia nerwów można przyjąć pastylkę przeciwalergiczną, ale tylko dlatego, aby ulżyć objawom do momentu wizyty do lekarza. Im szybciej zostanie ustalony alergen, tym mniejsza wiarygodność rozwoju takich powikłań jak obrzęk naczynioruchowy oraz zatrzymanie oddechu.

 
Powiązane artykuły:
Zielone soczewki dla brązowych oczu – przemiana wyglądu zewnętrznego
Zielone oczy – prawdziwa ozdoba. Soczewki dla oczu zielonego koloru – przyjemna alternatywa i pomoże lepiej widzieć. O regułach doboru zielonych soczewek dla brązowych oczu – w artykule.
Makijaż permanentny oczu – etapy przeprowadzenia zabiegu
Makijaż permanentny oczu wygląda o wiele bardziej naturalnie niż inne rodzaje permanentnego makijażu. Porozmawiajmy o głównych plusach i minusach zabiegu makijażu permanentnego oczu z cieniowaniem.
Soczewki, które zmieniają kolor oczu –  jak wybrać do twojego koloru oczu?
Soczewki dla zmiany koloru oczu, czy wzmacniania jaskrawości przyrodniczego zabarwienia wykorzystują się dla przemiany wyglądu zewnętrznego aktorów kina i serialów. Ależ zadowolenie zmienić się dostępnie nie tylko gwiazdom Hollywoodu!
Soczewki – plusy i minusy
Popularność soczewek jest podyktowana wygodą i estetyką. Dziś one zdolne nie tylko korygować wzrok, ale i zmieniać kolor oczu. W tym artykule dokładnie opowiemy o przewagach i szkodzie soczewek, a także o przeciwwskazaniach do ich noszenia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty