Człowiek i piorun: 25 realnych historii porażenia piorunem

Szansa na trafienie człowieka piorunem jest dość mała. Jednak bohaterowie niniejszych historii w dość szczególny sposób zostali porażeni piorunem.

1. Piorun nie tylko zabija

Piorun

W 1971 roku kierowca ciężarówki, Edwin Robinson, stracił wzrok w wyniku wypadku drogowego. 9 lat później człowiek ten postanowił się schować przed burzą pod drzewem. Gdy uderzył w nie piorun, Edwin stracił przytomność, a po jej odzyskaniu okazało się, że powoli wraca mu wzrok.

2. Porażenie piorunem podczas łowienia ryb

most

55-letni James Church został trafiony piorunem, kiedy łowił ryby. Siła uderzenia odrzuciła go na kilka metrów na metalowe poręcze. Po 9-godzinowej operacji jemu jednak udało się przeżyć. Lekarze amputowali mu dwa palce, usunęli znaczną część jelita grubego i cienkiego i pęknięte przepony. Najdziwniejsze jest to, że w tym dniu nie było burzy i pioruna. Padał jedynie mały deszcz.

3. Piorun strzelił w usta

usta

Natasha Timarovic myła zęby, a nad jej domem przechodziła potężna burza. Gdy dziewczyna przyłożyła usta do kranu, by je wypłukać, w budynek trafił piorun. Miliony voltów przeszły rurami do łazienki, kranem do ust i przez jej ciało. Normalnie powinna już nie żyć jak większość nieszczęśników, rażonych piorunem. Ona jednak miała na nogach klapki, idealną blokadę dla energii elektrycznej.

4. Piorun w pokoju

okno

W 1986 roku 15-letnia Jennifer Mann czytała książkę "Jasność" Stephena Kinga, kiedy piorun wpadł do jej domu i spalił łóżko. Na szczęście dziewczyna nie odniosła poważnych obrażeń, ale po czymś takim woli nie czytać książek Kinga.

5. Piorun w słoneczną pogodę

trawa

W Pensylwanii w 2011 roku 11-letnia dziewczynka została trafiona piorunem, kiedy na niebie świeciło słoneczko. Okazało się, że rażenie było spowodowane przepływem prądu rażeniowego, rozpływającego się od miejsca uderzenia pioruna, do którego doszło dziesięć kilometrów dalej od miejsca wypadku.

6. "Naznaczony" przez piorun

brud

24-letni Winston Kemp ratował swoje dynie przed piorunem i już wracał do domu, kiedy poczuł nagły ból w okolicy ręki, na której pojawiły się pęcherze. Okazało się, że Winston padł ofiarą porażenia napięciem krokowym, które występuje, gdy prąd wyładowania pioruna rozpływa się w ziemi.

7. Mężczyzna trafiony 11 razy

Piorun-2

Amerykanin Melvin Roberts był już 11 razy trafiony piorunem. Chociaż ze spotkań z piorunami wyszedł z życiem, to jednak nie obeszło się bez obrażeń.

8. Para trafiona piorunem w trakcie uprawiania seksu

auto

Para uprawiała seks w lesie w samochodzie. Piorun uderzył obok samochodu i bardzo wystraszył kochanków. Rozebrani i przestraszeni wybiegli z samochodu i czekali na pomoc w krzakach.

9. Cudowne uzdrowienie z raka

niebo

Thomas Young był nieuleczalne chory, miał raka. Pewnego razu odpoczywał w hamaku, aż nagle prąd uderzył w głowę, przepłynął ciałem i rozproszył się w ziemi. Thomas Young doznał licznych oparzeń twarzy, jednak okazało się, że cudownie uzdrowił się z raka.

10. Piorun na torach

prosto

O tym przypadku nawet pojawiła się wzmianka w New York Times. Piorun uderzył w tory i przemienił się w poruszające się kule.

11. Rekordzistę piorun trafił 7 razy

piorun trafił

"Naznaczonym" był Roy Cleveland Sullivan, strażnik w Narodowym Parku Shenandoah w Wirginii w USA, który przeżył rażenie piorunem, aż siedem razy, przez co trafił do Księgi rekordów Guinnessa.

12. Dziewczynę uratował iPad

iPad

Sophie Frost chroniła się przed burzą pod drzewem. Piorun uderzył nie dziewczynę, a jej iPad. Frost cztery dni wcześniej dostała gadżet w prezencie od babci.

13. 13-latek trafiony piorunem o godz.13.13 w piątek trzynastego

13

Do wypadku doszło w roku 2010. 13-letni nastolatek bawił się na festiwalu Lowesoft Seafront Air, kiedy został porażony piorunem. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

14. Piorun uderzył w butlę nurkową

uderzył

36-letni nurek wynurzył się z wody i miał zamiar wsiąść do łódki, kiedy piorun uderzył w butlę nurkową. Niestety mężczyzna zmarł.

15. Piorun zabił drużynę piłkarską

gra

W październiku 1998 roku piorun zabił podczas meczu całą 11-osobową drużynę piłkarską w Demokratycznej Republice Konga, w Kinszasza. Drużyna przeciwna została nietknięta.

16. Piorun pod prysznicem

pod prysznicem

12-letnia Alice Svensson brała prysznic, kiedy została trafiona piorunem. Miliony voltów przeszły rurami do łazienki. Na szczęście dziewczyna doznała jedynie obrażenia ręki.

17. Meteorolog uderzony piorunem

Meteorolog

Brad Sussman został porażony piorunem, kiedy dotknął metalowej ramy okna. Siła uderzenia odrzuciła go na kilka metrów. Piorun wyleciał na zewnątrz przez dach.

18. Piorun uderzył w penisa

moto

29-letni Ante Djindji zatrzymał się na uboczu, aby się załatwić, ale po tym, co się stało, zrezygnował z podróży. Piorun uderzył prosto w penisa. Mężczyzna stracił przytomność, ale na szczęście doznał tylko nielicznych oparzeń.

19. Po uderzeniu piorunem synestezja doznała transformacji

Po uderzeniu

Synestezja jest stanem, dzięki któremu osoba słuchająca muzyki klasycznej może czuć smak owoców w ustach lub widzieć ją w postaci określonej barwy. 20-letnia dziewczyna AB miała takie zaburzenie, ale po uderzeniu piorunem ona zaczęła widzieć nowe kolory, o których istnieniu dotąd nic nie wiedziała.

20. Piorun uderzył w samolot

samolot

W 1984 r. pasażerowie i załoga radzieckiego samolotu byli świadkami niezwykłego zjawiska. Piorun uderzył w kadłub, wypalając niewielką dziurę w kokpicie. Następnie ognista kula, która powstała w wyniku uderzenia, przeleciała przez przejście dla pasażerów, dolatując do samego ogona maszyny, gdzie rozdzieliła się, tworząc dwa półksiężyce, które po chwili połączyły się i ponownie przebijając poszycie samolotu, wyleciały na zewnątrz.

21. Parasol Rica Flaira

Parasol Rica Flaira

Piorun uderzył w parasol amerykańskiego wrestlera, kiedy on wychodził z samolotu. W dodatku zerwał się bardzo duży wiatr, który wyrwał mu parasol, który trafił chłopaka w oko, który szedł za Ricem Flairem. Na skutek tego zdarzenia mężczyzna zmarł.

22. Piorun, prawnik i łódka

łódka

N. Graves Thomas był prawnikiem, który bronił przestępców. W czasie burzy stał w swojej łódce. Piorun poraził mężczyznę akurat po tym, jak wzniósł ręce do nieba i wrzasnął: "Tu jestem!" Mężczyzna zmarł.

23. James Otis Jr. i jego marzenia o piorunie

James

Amerykański adwokat James Otis Jr. często mówił swoim przyjaciołom, że chce umrzeć od uderzenia piorunu. Jego życzenie się spełniło, gdy stał w drzwiach domu swego przyjaciela i piorun uderzył w komin.

24. Piorun zabił księdza w trakcie Mszy Św.

zabił księdza

Rev. T. H. Feagin w trakcie Mszy Św. podszedł do wiernych, aby je powitać, aż nagle piorun uderzył w kościół i zabił mężczyznę.

25. Młodą parę uratował uścisk dłoni

Młodapara

Nastolatkowie szli po hamburgery, trzymając się za ręce. Nagle odczuli silny cios w plecy. Dylan ocnknął się, leżąc w odległości kilku metrów od Lexie. Jak się okazało później, piorun raził czubek głowy, przepłynął przez rękę i wyszedł przez nogę Lexie. Lekarze przekonani, że właśnie to uratowało nastolatków.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty