Cztery podstawowe zasady jak nie przerwać diety

jak nie przerwać diety

Na początku diety święcie wierzymy w to, że osiągniemy realnych efektów, jesteśmy zdecydowane i pełne sił, aby realizować własne marzenie. Jednak w trzecim-czwartym dniu zaczynamy rozumieć, że wszystko nie jest takie proste, jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Trudno jest się oprzeć pragnieniu zjeść coś smacznego. Zgodnie ze statystyką tylko jedna z dziesięciu odchudzających się kobiet może dokładnie przestrzegać diety, natomiast inne nie wytrzymują tego wypróbowania. Jednak jak poradzić sobie z ciągłym przerywaniem diety? Owe pytanie interesuje wielu ludzi, którzy chcą się pozbyć zbędnych kilogramów.

Jak nie przerwać diety?

Otóż jeśli chcesz zakończyć rozpoczętą sprawę i nie przerwać diety, musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  1. Stopniowe odchudzanie. Nie warto przyśpieszać procesu, nagła utrata wagi może zaszkodzić zdrowiu, natomiast wynik nie usprawiedliwi twoich oczekiwań.
  2. Organizuj odżywianie maleńkimi dawkami. Staraj się spożywać pokarm często, ale maleńkimi dawkami, w taki sposób nie będziesz odczuwać głodu i ilość spożywanych kalorii będzie minimalna. Również dzięki takiemu odżywaniu przyśpieszysz proces przemiany materii i spalisz zbędny tłuszcz.
  3. Rezygnacja z alkoholu. Alkohol zwiększa apetyt i przyśpiesza metabolizm.
  4. Syte śniadanie. Poranne spożywane pokarmu powinno być maksymalnie syte, ponieważ produkty, które zjadłaś o tej porze są dobrze trawione przez organizm. W ten sposób zwiększa się jego zdolność do pracy w ciągu całego dnia.

Co robić jeśli przerwałaś dietę?

"Przerwałaś dietę, co robić?” - główne pytanie kobiety, która jednak nie wytrzymała i odstąpiła od procesu odchudzania. Czyż wszystko zmarnowałam i nic nie można na to poradzić? Otóż kilka porad, dzięki którym można znowu zacząć kontrolować sytuację i nie obawiać się tego, że jeśli przerwałaś dietęzmarnowałaś kilka dni diety:

  1. Dobry sen. Udowodniony fakt: długi sen pomaga zwalczać zbędną wagę.
  2. Obfite picie. Staraj się pić bardzo dużo wody z cytryną, to normalizuje przemianę materii.
  3. Gimnastyka. Zestaw prostych ćwiczeń pomoże ci schudnąć. Nie zmieniaj diety, kontynuuj proces odchudzania.
  4. Wmawianie. Czasami wewnętrzny głos namawia cię do przerwania diety, jednak musisz wmówić sobie, że potrafisz dotrwać do końca i schudnąć. Pamiętaj o tym, że po zakończeniu diety pozbędziesz się znienawidzonych przez ciebie zbędnych kilogramów na zawsze.
 
Powiązane artykuły:
Oznaki bulimii
Bulimia często doprowadza do anoreksji, która prowadzi do pełnego wyczerpania. W tym artykule opowiemy o oznakach bulimii, znając które można w porę ujawnić początkową fazę choroby i otrzymać we właściwym czasie pomoc.
Anoreksja – jak można na nią zachorować?
Ten artykuł zawiera szkodliwe rady, którymi nie warto korzystać w żadnym wypadku, ponieważ anoreksja to ciężka choroba, która w uruchomionej formie nieuchronnie prowadzi do szablonowego.
Jagody goji – skutki uboczne
Na tle rosnącej popularności jagód goji, które wiele osób przyjmują jako panaceum od wszystkich nieszczęść byłoby niezbędne opowiedzieć i o awersie - ubocznych efektach i przeciwwskazaniach do ich użycia.
Ten artykuł będzie ciekawy dla tych, kto dodaje maksimum wysiłków dla obniżenia wagi, lecz schudnąć nie wychodzi. Dowiadujecie się, co warto zmienić w żywieniu i reżimie dnia, żeby uruchomić zamienne procesy w organizmie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty