Czy istnieje miłość na odległość?

czy istnieje miłość na odległość

Miłość na odległość - o nią sprzeczają się i zwykli ludzie i fachowcy-psycholodzy. I nikogo to pytanie nie pozostawia obojętnym. Ponieważ nie wszystkim może wystarczyć siły, aby znieść rozłąkę z drogim człowiekiem. I jeśli odległość zabija uczucia... to nie była to miłość? Czy trzeba oceniać wszystko tak jednoznacznie? Czy w ogóle istnieje miłość na odległość?

Czy istnieje miłość na odległość czy to jest mit?

Większość ludzi, rzeczywiście wierzy w to, że kilometry nie są przeszkodą w prawdziwych uczuciach. I na dowód opowiadają historie, które odbywały się u ich znajomych, krewnych, przyjaciół, którzy przez długi czas zmuszeni byli pozostawać w rozłące z ukochanymi. Ale dosyć rzadko w nich, jako główni bohaterowie figurują sami opowiadacze. Trafia to w myśl o niektórej mityczności dystansowej miłości. Chociaż zwyczajnie nazwać jej absolutnym wymysłem, nie można. Miłość na odległość rzeczywiście bywa - mówią psycholodzy. Lecz w jej zachowanie, należy włożyć wysiłek.

Pod jakimi warunkami może istnieć miłość na odległość?

Dla fachowców w dziedzinie ludzkich stosunków nie ma pytania, czy istnieje miłość na odległość, na które oni odpowiedzą jednoznacznie - tak. Dla ich ważniejsze jest wyznaczyć, jak nie dać temu uczuciu zaniknąć. Psycholodzy doradzają:

  1. Zacząć romantyczną korespondencję - powieść w prawdziwych papierowych listach, z których później można będzie zrobić rodzinne archiwum.
  2. Częściej dzwonić bez powodu i wysyłać sms.
  3. Korespondować za pomocą internetu, obcować w Skype.
  4. Nie żałować mówić bliskiemu człowiekowi więcej czułych słów.
  5. Obowiązkowo zawiadamiać jego o wszystkich znaczących wydarzeniach swojego życia.
  6. Opowiadać o przeczytanych księgach, obejrzanych filmach i podobnie do tego dzielić się myślami .
  7. Nie zapominać o prezentach, nawet o niewielkich pamiątkach przekazanych pocztą czy przez znajomych.
 
Powiązane artykuły:
Jak być szczęśliwymi całe życie - idealne stosunki
Każda z nas marzy o spotkaniu z "tamtym samym" mężczyzną, z którym jak w dziwnej baśni przeżyjesz w świecie i zgodzie do końca swoich dni. Lecz co robić, jeśli królewicz niby jest znaleziony, lecz dobrymi, nie mówiąc już o "idealnymi", wasze stosunki nazwać trudno?
 Jak stać się kochaną i szczęśliwą - chcę zmienić swoje życie
Jak śpiewa się w jednej znanej piosence, szczęście - to ptak, złapać którego jest skrajnie skomplikowane. Lecz żeby być szczęśliwą całkiem nieobowiązkowo to robić. Wystarczy przeczytać niektóre efektywne rekomendacje, które opisaliśmy dalej.
Jak przyciągnąć powodzenie i pieniądze w dom?
Istnieje mnóstwo sposobów, za pomocą których można przyciągnąć do siebie powodzenie i pieniądze. W artykule opowiemy o bardzo efektywnych sposobach dołączenia materialnych wartości i o tym, jak stać się udanym w finansowym planie.
Jak przyciągnąć miłość?
Każda dziewczyna marzy spotkać swoją miłość. Lecz gdzie chodzi ta sama druga połówka, z którą będziecie żyli do starości? Może jej warto gdzieś poszukać ,czy czymś przyciągnąć? O tym, a mianowicie jak przyciągnąć miłość do swojego życia teraz opowiemy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty