Czy korzystny jest seks?

czy korzystny jest seks

Pytanie dotyczące tego, czy korzystny jest seks, przez naukę i religię jest traktowany na różny sposób. Religia odbiera seks tylko jako narzędzie do przedłużenia rodu, natomiast lekarze twierdzą, że ma on określone korzyści dla zdrowia. Zapoznajmy się z różnymi aspektami owego pytania.

Czy korzystnie jest uprawiać seks?

Zapoznajmy się z korzyściami seksu dla organizmu i dlaczego lekarze uważają, że chociażby od czasu do czasu powinien być obecny w naszym życiu:

  1. Seks zmniejsza poziom stresu, ponieważ jest mocnym wyładowaniem psychologicznym. Uważa się, że i kobiety i mężczyźni, którzy przez długi czas nie uprawiają seksu, stają się bardziej agresywnymi, zirytowanymi, trudno jest z nimi komunikować.
  2. Seks dostarcza radość, ponieważ w czasie stosunku i po nim organizm produkuje hormony szczęścia – endorfiny. Darują człowiekowi odczucie szczęścia i uniesienia.
  3. W odpowiedzi na pytanie, czy korzystny jest poranny seks, lekarze mówią, że może zastąpić poranną gimnastykę, ponieważ aktywnej stronie należy się dobrze przyłożyć, w czasie wysiłku pracuje bardzo wiele mięśni.
  4. Niektórzy lekarze uważają, że regularny seks może zwiększyć odporność. Jednak owy fakt na razie nie jest udowodniony.
  5. Uważa się, że seks daje możliwość zwalczać bezsenność, ponieważ w związku z tym, że zmniejsza się poziom stresu, człowiekowi jest lżej się zrelaksować i zasnąć.
  6. Dla kobiety, która ma zaburzenia cyklu miesiączkowego, regularny seks – jedno z najlepszych środków normalizacji. Chociaż w niektórych wypadkach pomocne są jedynie środki hormonalne.
  7. U mężczyzn skupia się stres i tylko ci, którzy przynajmniej raz w tygodniu uprawiają seks mogą być pewni, że nie dostaną zawału w wyniku stresu.
  8. Jeśli chodzi o pytanie, czy korzystny jest seks dla kobiet, należy uwzględnić ten fakt, że dzięki seksowi aktywnie jest produkowany estrogen, dzięki czemu cera staje się gładka, a włosy błyszczące.

Jeśli chodzi o pytanie, czy korzystny jest seks bez orgazmu, zdanie fachowców nieco się różni. czy korzystny jest seks dla kobietyNiektórzy twierdzą, że przerwany stosunek płciowy bez wytrysku jest szkodliwy, a inni twierdzą, że nic strasznego w tym nie ma.

Czy korzystny jest częsty seks?

W wyniku przeprowadzonych badań ustalono: seks jest korzystny tylko wtedy, gdy masz na niego ochotę, więc częstotliwość każdy wybiera indywidualnie. Jeśli partner lub partnerka przekonuje ciebie uprawiać często seks, natomiast tego nie chcesz, nie będziesz czerpać z tego żadnych korzyści, a odwrotnie. Jeśli natomiast jesteś temperamentnym człowiekiem, to uprawianie seksu kilka razy w tygodniu nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli to nie jest stałym zjawiskiem, a periodycznym.

 
Powiązane artykuły:
Lubrykanty w warunkach domowych – w jaki sposób je przygotować?
Czasami podczas zajmowania seksem należy skorzystać się lubrikantem, żeby uniknąć nieprzyjemnych, chorobliwych odczuć. Jeśli w takiej chwili jego nie ma pod ręką to można samodzielnie przygotować. A jak to zrobić?O tym opowie nasz artykuł.
Ile powinien trwać seks?
Mówiąc o seksie skomplikowanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile on musi trwać, ponieważ istnieją różne okoliczności, które mają prosty wpływ na trwanie aktu.
Ile spalamy kalorii w czasie seksu?
W tym artykule rozpatrzymy bardzo ciekawe pytanie, odnoszące się do palenia kalorii w seksie. Dowiadujecie się - ile w przybliżeniu kalorii traci się? Przy czym zależne to jest od niektórych wskaźników.
Podstawowe zasady bezpiecznego seksu
Bezpieczny seks – poręczenie zdrowia. Którą by pobitą nie zdawała się ta fraza, lecz jej aktualność i wczoraj, i dziś, i jutro będzie bezsprzeczna, ponieważ kosztuje za wiele, oprócz samego zdrowia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty