Czy można brać kąpiel przy przeziębieniu?

czy można brać kąpiel przy przeziębieniu

Niektórzy lekarze zalecają zrezygnować z brania kąpieli w czasie przeziębienia. Inni natomiast zalecają zabiegi wodne jako jeden ze sposobów na leczenie chorób. Czy można brać kąpiel w czasie przeziębienia i w jaki sposób to wpłynie na nasz organizm? Postarajmy się zrozumieć.

Czy korzystna jest kąpiel przy przeziębieniu?

W czasie przeziębienia można brać kąpiel. Wpływają sprzyjająco na organizm, usuwają zmęczenie i bóle mięśniowe. Bardzo korzystnym będzie owy zabieg w tym wypadku, jeśli do wody dodasz sól morską, różne olejki eteryczne lub napary z różnych ziół leczniczych (może to być rumianek apteczny, szałwia). Bardzo dobrze wpływa kąpiel jeśli masz ostre zapalenie oskrzeli.

Masz wysoką gorączkę? Czy można w takim wypadku brać gorącą kąpiel? Jeśli masz gorączkę powyżej 38,5 to najlepiej nie brać kąpieli. Również kąpiel nie będzie korzystną jeśli u chorego jest spostrzegane:

  • zaburzenie krwiobiegu;
  • skoki ciśnienia;
  • hipotonia lub hipertonia;
  • silne bóle głowy.

Jeśli zapytasz lekarza, czy zalecana jest kąpiel w czasie przeziębienia, jeśli masz dowolne problemy układu sercowego i naczyniowego, odpowiedź będzie negatywną. W takim wypadku zabieg może spowodować różnorodne komplikacje.

W jaki sposób brać kąpiel w czasie przeziębienia?

czy można brać gorący kąpiel przy przeziębieniu

Jeśli nawet można brać kąpiel w czasie przeziębienia należy to robić we właściwy sposób, aby zabieg nie zaszkodził. Temperatura wody powinna wynosić 37 stopni. Naruszenie takiej zasady może nasilić objawy przeziębienia. Od razu po kąpieli można napić się ciepłej herbaty lub mleka z miodem, założyć ciepłe skarpetki i położyć się do łóżka.

Uwielbiasz brać długą kąpiel? Jednak czy jest zalecane długie przebywanie w wodzie w czasie przeziębienia? Ponieważ twój organizm jest osłabiony należy ograniczyć czas przebywania w wodzie. Bardzo wysoka wilgoć może negatywnie wpłynąć na stan chorego, ponieważ zwiększa się wydzielenie śluzu. Dlatego po wzięciu kąpieli nasili się kaszel i katar.

 
Powiązane artykuły:
Czy można robić inhalacje nebulizatorem, mając gorączkę?
Inhalacje są uważane za jedno z prostych, lecz jednak efektywnych procedur. Z ich pomocą można leczyć kaszel, wezwany przez różne choroby oddechowych dróg. Czy można przeprowadzać je przy temperaturze?
Gorączka przy infekcji wirusowej – kiedy należy obniżać gorączkę?
Temperatura przy przeziębieniu to zjawisko normalne. Ona demonstruje to, że organizm nie poddaje się i serio zamierza walczyć z chorobotwórczymi mikroorganizmami. Jaka może być temperatura? O tym opowiemy w artykule.
Katar – leczenie w warunkach domowych u dorosłych
Jesienne chłody i wilgotność doprowadziły do tego, że pojawił się natrętny katar? Możecie pozbyć się go nie wychodząc z domu. Spróbujcie przygotować kilka efektywnych przepisów opisanych w materiale.
Zatkane ucho przy katarze – co robić?
Wiele osób spotykało się z sytuacją, kiedy przy zwyczajnym katarze, czy bólu w gardle zatyka uszy. Cała rzecz w tym, że one mają łączenie między sobą. Toż w razie pogorszenia zdrowia jednego organu, cierpią i drugie dwa.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty