Czy można buraki w czasie karmienia piersią?

czy można burak w czasie karmienia piersią

Podczas aktywnej laktacji, w pytaniu dotrzymania diety, kobiety nierzadko interesują się u lekarza, czy można im jeść w czasie karmienia piersią buraka, gotowanego i surowego. Damy odpowiedź na tego rodzaju pytanie, dokładnie opowiedziawszy o pożytecznych właściwościach warzywa.

Czym jest pożyteczny burak?

Jak i dowolne warzywo, burak ma szereg pożytecznych właściwości. Wśród głównych, warto wydzielić następne:

  1. Doskonałe źródło żelaza. Właśnie nierzadko jego rekomendują lekarze przy anemii żelaza.
  2. Zawiera dużą ilość błonnika, różnych organicznych kwasów. Ten fakt może być wykorzystany przy obecności zaparć, ponieważ te substancje mają osłabiające działanie.
  3. Źródło witamin, takich jak C, Е, РР. Te połączenia pozytywnie wpływają na pracę ośrodka krążenia, czynią działanie wzmacniające, polepszają pracę wątroby.

Z którego miesiąca w czasie karmienia piersią można buraka?

Medycy nie zabraniają używać w czasie laktacji buraka. Jednak najpierw przykładają uwagę na wiek dziecka. Wprowadzać do racji buraka nie wolno, aż dziecko nie dosięgnie 3-miesięcznego wieku. Jednak i to nie oznacza, że z tej chwili można go jeść w nieograniczonej ilości.

Najpierw mama musi spróbować niewielki kawałeczek ugotowanego buraka dodawszy go, na przykład do sałatki. Poobserwowawszy w ciągu doby za nieobecnością alergicznej reakcji, można stopniować porcję.

Co dotyczy surowego buraka pod postacią sałaty, to lepiej nie używać go w takim wyglądzie. Rzecz w tym, że w takich wypadkach zwyżkuje ryzyko zarażenia dziecka bakteriami, ponieważ rośnie on w ziemi. Poza tym użytek w takim wyglądzie buraka podwyższa ryzyko rozwoju alergii. Najlepiej gotować go na parze, czy zapiec w piecyku – w takim wypadku zachowuje się więcej witamin i pożytecznych substancji.

Jak najlepiej jeść buraka w czasie laktacji?

Potraw z tym warzywem istnieje duża ilość. Jednak przy ich przygotowaniu karmiąca kobieta musi uwzględniać niektóre niuanse.

Do przygotowanej z buraka sałatki najlepiej dodać słonecznikową, lecz nierafinowaną oliwę. Dodają ją już do gotowej potrawy. Przy czym od dodania różnych przypraw, wzorem pieprzu, cebuli, czosnku, lepiej zrezygnować. One mogą zmienić smak i skład piersiowego mleka, co negatywnie zaznaczy się na procesie.

Można używać gaszonego buraka, dodając przy tym do potraw umiarkowaną ilość marchwi, a w zamian oleju wodę.
 
Powiązane artykuły:
Herbata z mlekiem w czasie karmienia piersią
Nasze babcie i mamy z rezonem powiedzą, że ciepła herbata z mlekiem, zwłaszcza zielona – lepsza decyzja na laktację, tak efektywnie ona działa. Lecz czy rzeczywiście to jest tak? Zorientujemy się.
Czy można grzyby w czasie laktacji?
Grzyby, zwłaszcza leśne – bardzo niebezpieczny i ciężki dla procesów trawienia produkt, toż w okresie laktacji kobiety przeżywają, czy można im je próbować, i jeśli tak, to od jakiego wieku one są bezpieczne dla dziecka.
Zefir w czasie karmienia piersią
Zefir - smaczne i nieszkodliwe smakołyki, dostępne każdemu. Karmiącym mamom czasami ciężko odchudzać się, odmawiając sobie we wszystkim, włączając słodycze. Toż im ciekawie, czy można jeść podobne smakołyki w czasie laktacji.
Czy można orzechy przy karmieniu piersią?
Orzechy – niezwykle odżywczy i pożyteczny produkt na zdrowie człowieka, aczkolwiek dosyć ciężki dla przetrawiania. Również te smakołyki nierzadko wywołują alergię, młode mamy obawiają się. Więc, czy można jeść orzeszki w czasie karmienia piersią?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty