Czy można kefir w czasie piersiowego wykarmiania?

czy można kefir w czasie piersiowego wykarmiania

O korzyści produktów kwaśno-mlecznych wiadomo praktycznie każdej kobiecie. Jednak w trakcie piersiowego wykarmiania nierzadko może powstawać kwestia: czy można pić kefir w czasie piersiowego wykarmiania? Podobne obawy mam są wywołane najpierw tym, że w tym produkcie mieści się w niewielkiej koncentracji spirytus. Spróbujmy zorientować się, czy może to zaważyć na bobasie i czy warto wypierać się takiego smacznego i pożytecznego, pod każdym względem produktu.

Czy można pić kefir kobietom w czasie piersiowego wykarmiania?

Od razu należy powiedzieć, że ogólnych przeciwwskazań do użytku tego produktu kobietami co karmią swoich bobasów piersiami, nie ma. Mimo to, że kefir wychodzi wskutek spirytusowej fermentacji, treść etanolu w nim jest bardzo mała.

Koncentracja spirytusu najpierw zależy od zawartości tłuszczu wykorzystywanego jak podstawa – mleko, również i od sposobu przygotowania produktu (współzależność zakiszenia kwaśno-mlecznego do objętości wykorzystywanego mleka). Średnio w tym, co wypuszczają się dziś mleczne koncernami, spirytusu mieści się nie więcej 0,6%. Nieduże jego zwiększenie obserwuje się przy trwałym przechowywaniu.

Jaka korzyść kefiru w czasie piersiowego wykarmiania?

Mówiąc o tym, czy można używać kefir w czasie piersiowego wykarmiania, lekarze zaznaczają, że ten produkt jest bardzo pożyteczny dla organizmu młodej mamusi i nie wywiera żadnego wpływu na trawienie u dziecka.

Bakterie kwaśno-mleczne, co mieszczą się w tym produkcie, pozytywnie wpływają na proces rozszczepiania i przyswojenia węglowodanów. Używając go dziennie mama nie będzie nigdy wypróbowywała problemów z takim zjawiskiem jak zakrzep, który po porodach nie jest rzadkością.

Również warto odznaczyć, że w składzie kefiru są obecne takie witaminy jak A, B, C, Е. Ten produkt nie jest pozbawiony mikroelementów – kefir w czasie piersiowego wykarmiania calcium, żelazo, fluor, potas, magnez – wszystkie one są obecne w składzie kefiru. Więcej tego, te pożyteczne komponenty łatwo przyswajają się organizmem matki i częściowo popadają razem z piersiowym mlekiem do organizmu dziecka.

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań, produkty kwaśno-mleczne sprzyjają przepływowi mleka, co pozytywnie zaznacza się na procesie laktacji. Poza tym wchodzące do ich składu calcium, idzie na korzyść systemowi kościowemu bobasa.

Więc ze względu na wszystkie wyżej powiedziane fakty eksperci piersiowego wykarmiania na pytanie, czy można w czasie piersiowego wykarmiania używać kefir, odpowiadają pozytywnie.

 
Powiązane artykuły:
Jakie słodycze można matce karmiącej?
Ciąża, karmienie piersiami – dosyć trwałe okresy w życiu kobiety. Jednak jeśli bobas nie wypróbowuje poważnych problemów z organami trawienia, czy alergią, mama czasami może pozwolić sobie na niewielką, słodką słabość.
Czy można orzechy przy karmieniu piersią?
Orzechy – niezwykle odżywczy i pożyteczny produkt na zdrowie człowieka, aczkolwiek dosyć ciężki dla przetrawiania. Również te smakołyki nierzadko wywołują alergię, młode mamy obawiają się. Więc, czy można jeść orzeszki w czasie karmienia piersią?
Zefir w czasie karmienia piersią
Zefir - smaczne i nieszkodliwe smakołyki, dostępne każdemu. Karmiącym mamom czasami ciężko odchudzać się, odmawiając sobie we wszystkim, włączając słodycze. Toż im ciekawie, czy można jeść podobne smakołyki w czasie laktacji.
Czy można buraki w czasie karmienia piersią?
Burak jest znany swoim cennym chemicznym składem, krwiotwórczymi i oczyszczającymi jakościami. Toż młode mamusie życzą sobie wprowadzić go do racji. Jednak najpierw warto zorientować się, czy można używać go w czasie laktacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty