Czy można kobietom w ciąży biegać?

сzy można kobietom w ciąży biegać

Podczas planowania ciąży, kobiety często wykorzystują bieg jako ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu - tak do wzmocnienia samopoczucia i odporności organizmu, jak i do zmniejszenia zastoju krwi w organach miednicy małej, na przykład w przypadku, gdy kobieta przez cały czas siedzi.

Bieganie podczas ciąży - można czy nie?

Jeśli kobieta przed ciążą nie biegała, to lepiej nie zaczynać. Oprócz tego, podczas początkowego okresu ciąży, zwłaszcza jeśli istnieje ryzyko poronienia, bieg jest przeciwwskazany. To nie jest najlepszy rodzaj sportu dla kobiet w ciąży, tym bardziej, że można go zastąpić innymi, bardziej odpowiednimi ćwiczeniami, na przykład piesze spacery.

Bieganie podczas ciąży - co dzieje się z matką i dzieckiem?

Podczas biegu, krew odpływa z organów miednicy małej, aby dostarczać mięśniom tlen, w wyniku tego dziecko otrzymuje mniej tlenu i rozwija się hipoksja, co jest szczególnie szkodliwe, gdy matka ma jakieś choroby.

Podczas ciąży organizm kobiety produkuje relaxin – hormon, który przygotowuje stawy miednicowe do porodu. To również ma wpływ na inne stawy kobiety i może podczas biegania spowodować różne urazy.

Jeszcze jedna przyczyna urazów podczas biegu w późnym okresie ciąży - przesuwa się centrum ciężkości kobiety, ponieważ powiększa się jej brzuch. Kobiety które biegały przed ciążą, mogą biegać tylko do połowy drugiego trymestru ciąży.

Podczas dowolnego okresu ciąży, w czasie biegania powstaje wibrowanie, które może spowodować kurczenie się macicy, ryzyko poronienia, krwawienia, przedwczesne odklejenie łożyska. Z tego więc powodu, kobietom w ciąży lepiej nie biegać, a jeśli ona chce uprawiać inny rodzaj sportu, to należy zrobić wszystkie niezbędne badania i zasięgnąć porady ginekologa.

 
Powiązane artykuły:
Kiedy można robić brzuszki po porodzie?
Po porodzie największe straty niesie zazwyczaj forma brzucha - mięśnie rozciągają się, a tłuszczowa warstwa zwiększa się. Żeby przywrócić sobie byłą formę zdarzy się starać na dwóch frontach - spalać tłuszcz i robić prasę.
Ćwiczenia po porodzie
Ćwiczenia po porodzie pomogą przywrócić figurę, spalić zbędny tłuszcz i umocnić mięśnie. Toż ćwiczyć należy brzuch, piersi i poprzek. Z artykułu dowiadujecie się, które ćwiczenia można wykonywać bez bojaźni poderwać zdrowie.
Joga dla kobiet w ciąży – ćwiczenia
Żeby zabezpieczyć zdrowie przyszłej mamy i bobasa, w okresie ciąży należy prowadzić aktywny sposób życia – bywać na przyrodzie, więcej poruszać się i być może nawet chodzić na specjalne kursy.
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na piłce fitball
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na piłce fitball będą pożyteczne dla zdrowia i nie zaszkodzą bobasowi. Głównie - dotrzymywać się wszystkich reguł. Można przed początkiem ćwiczeń przekonsultować to z lekarzem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty