Czy można kobietom w ciąży pić kawę?

Mając zwyczaj wypijać filiżankę orzeźwiającej prawdziwej kawy rano, kobietom w ciąży będzie ciekawie wiedzieć, czy można im to robić, alboż warto zachować swój organizm i organizm dzieciaka pod sercem.
Wszystkie tonizujące napoje wywołują rozszerzenie naczyń i odpowiednio podwyższenie ciśnienia tętniczego. Jeśli kobieta i bez tego ma z nim problemy, to kawa jest zakazana. Biegi presji mogą sprowokować warstwę łożyska i krwotok na późnym terminie. Nie należy zapominać, że podobne działanie ma i mocna czarna herbata, na którą niektóre przechodzą podczas noszenia dziecka. Nie trzeba zamieniać te napoje jeden na jeden, ponieważ obciążenie na organizm będzie praktycznie jednakowe.
Jeśli bardzo chcecie odczuć boski aromat, można oszukać organizm, sparzywszy sobie filiżankę sypkiego korzenia cykorii, którym od dawna zamieniały kawę. Ten naturalny napój pięknie tonizuje organizm bez kofeiny i ma w swoim składzie pożyteczne mikroelementy, których potrzebuje każda kobieta w ciąży. Jednak i im nie trzeba nadużywać – dosyć jednej łyżeczki na filiżankę jeden-dwa razy w ciągu dnia.
Czy można kobietom w ciąży pić kawę rozpuszczalną?
Istnieje myśl, że w rozpuszczalnej kawie kofeiny mieści się nikczemnie mało. To naprawdę tak, ale jej ilość w dużych dawkowaniach zgubnie zaznaczy się na organizmie mamy i dziecka. Jeśli mamusia cierpi na bezsenność, że nie rzadkość na późnych terminach, użytek nawet rozpuszczalnej kawy może nadmiernie aktywizować układ nerwowy i problem będzie potężniał jeszcze więcej.
Czy można kobietom w ciąży pić kawę z mlekiem?
Dodając do filiżanki czarnej kawy świeże mleko, napój nabywa miększy i harmonijny smak. Składa się mylące przedstawienie, że kawa z mlekiem jest całkowicie nieszkodliwa dla kobiet w ciąży. Lecz to błąd, ponieważ mleko tylko obniża koncentrację kofeiny, co negatywnie wpływa na płód, lecz nie neutralizuje jej całkiem. To samo dotyka i dokładki mleka skondensowanego.
Czy można kobietom w ciąży pić kawę bez kofeiny?
Nabywając testamentową puszkę z napisem "bez kofeiny", spodziewamy się, że nic złego od takiego napoju nie pójdzie. Zwyczajnie jest zrobiony on w taki sposób, że treść szkodliwego komponentu w nim naprawdę jest niewielka. Lecz w całości pozbawić rozpuszczalną kawę od głównej substancji, co nadaje jemu charakterystyczny gorzkawy aromat, nie udało się nikomu.
Niewątpliwie, porównując prawdziwą kawę i napój bez kofeiny, ostatni ma słabsze działanie na organizm i niektórzy lekarze doradzają zamienić im mocną kawę. To nie oznacza, że norma filiżanek kawy w ciągu dnia musi zostawać taką samą jak i w czasie ciąży. Dozwolono używać tylko malutkie dawkowanie, żeby jak mówić się "zbić życzenie".
Jak i dowolny inny szkodliwy zwyczaj, nadmierny użytek kawy, niewątpliwie negatywnie wpływa na organizm, lecz wypierać się gwałtownie tego nie wolno, ponieważ organizm może po prostu dać usterkę, co spowoduje nieodwołalne skutki.
Tak myślą współcześni lekarze. Jednak ci, kto pracuje już dawno w zakresie ginekologii i terapii są przekonani, że od kawy trzeba zrezygnować od razu, jak tylko kobieta dowiedziała się o swojej ciąży, a jeszcze lepiej jeszcze w trakcie jej planowania. Odznacza się, że kofeina w nadmiernej ilości zdolna wywołać niemożliwość zapłodnienia jak u mężczyzn, tak i u kobiet.
Zebrawszy razem opinie różnych lekarzy, można dla siebie wyciągnąć wniosek, że wytrwać bez kawy pewien czas (okres ciąży i karmienia piersiami) całkiem możliwie. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że wszystkie używane produkty, pożyteczne czy szkodliwe, przenikają przez barierę do bobasa. Regularny użytek dowolnego rodzaju kawy nie zrobi dziecko zdrowszym i o tym należy pamiętać, kiedy chcecie ucieszyć siebie kolejną porcją kofeiny.