Czy można korzystać z sauny karmiąc piersią? Czyli zabiegi wodne dla młodych mam

czy można korzystać z sauny karmiąc piersią

Korzystanie z sauny podczas laktacji jest sporną kwestią, która niepokoi te mamy, które lubią chodzić do sauny parowej. Przecież z narodzinami dziecka i tak występuje wiele zmian w życiu i odmawiać sobie wszystkich przyjemności – to po prostu nie do pomyślenia.

O korzyściach płynących z sauny

Od dawna ludzie kochali saunę parową – tradycja ta przetrwała aż do dni dzisiejszych, ale nie jako główny zabieg wodny jak wcześniej, a raczej jako pasja. Chcę się, tak jak wcześniej, co najmniej raz w tygodniu pozwolić sobie do woli się zrelaksować, tym bardziej, że ten zabieg świetnie działa na układ nerwowy i odpornościowy, co jest bardzo ważne dla młodych matek.

Ale czy można chodzić do sauny podczas karmienia piersią, wiedzą nie wszystkie mamy. Jeśli kobieta przed zajściem w ciążę uczęszczała do sauny, to zabraniać jej chodzenia tam po pojawieniu się dziecka nikt nie będzie. Nie ma żadnego ryzyka zarówno dla samej matki jak i dla dziecka w tym, że gorąca para zepsuje mleko. Wręcz przeciwnie – termiczne zabiegi bardzo pozytywnie wpływają na gruczoły piersiowe, stymulując wydzielanie mleka.

Rozparzona witkiem brzozowym skóra zyskuje niepowtarzalną gładkość i blask. Pory są oczyszczone z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, organizm opuszczają toksyny i toksyny. Kobieta, która regularnie uczęszcza do sauny parowej czuje wzrost sił witalnych, zawsze ma dobry humor, a to oznacza, że dziecko takiej mamy też jest szczęśliwe.

Szczególne zalecenia

Dowiedzieliśmy się, czy można chodzić do sauny podczas laktacji i otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź. Jednak podchodzić do tej sprawy trzeba mądrze. Oto co musi wiedzieć młoda mama:

  1. Po raz pierwszy korzystać z sauny można za dwa miesiące po porodzie. W tym czasie ostatecznie odejdzie po porodzie wydzielina i samopoczucie kobiety wróci do normy.
  2. Pierwszy raz wystarczy przebywać w saunie parowej pięć minut, aby po przerwie organizm nie zareagował nieodpowiednio na gwałtowny skok temperatury.
  3. W saunie kobieta intensywnie traci wilgoć, to może wpłynąć na ilość mleka, zwłaszcza jeśli z nim i do tego były problemy. Dlatego przed pójściem do sauny należy napić się ciepłej herbaty. W ciągu tego czasu, kiedy młoda mama znajduje się w saunie, takich przerw na herbatę powinno być kilka, aby sauna parowa nie przyniosła szkody.
  4. Czego należy się wystrzegać w saunie, tak to oblewania się zimną wodą lub lodowatej kąpieli po saunie parowej. Oczywiście trudno będzie zrezygnować z tego, ale z powodu gwałtownego spadku temperatury może wystąpić bardzo wysokie ryzyko zapalenia piersi.

Kobietom, które mają wątpliwości, czy można chodzić do sauny podczas karmienia piersią, można polecić konsultację z lekarzem, poddanie się badaniu lekarskiemu. Otrzymawszy odpowiedź twierdzącą, można śmiało korzystać z sauny parowej.

 
Powiązane artykuły:
Skutki palenia podczas karmienia piersią – zasady zdrowego trybu życia młodych mam
Skrajnie niebezpieczny zwyczaj, który szkodzi człowiekowi – to zwyczajnie palenie. Oddzielnego omawiania kosztuje pytanie skutków dla dziecka przy palącej mamie.
Jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi? Czyli technika karmienia piersią
Od prawidłowości wykonania techniki przystawienia do piersi zależy najpierw pomyślność piersiowego wykarmiania. Toż mamy chcą zawczasu przygotować się do tego pytania, gruntownie przestudiowawszy informację na ten temat.
Nakładki silikonowe do karmienia – rozwiązania podczas karmienia piersią
Wiele problemów laktacji karmiących mam można rozstrzygnąć za pomocą wykorzystania współczesnych dostosowań, zachowawszy piersiowe wykarmianie. Jedne z takich wyrobów są nakładki silikonowe.
Poduszka do karmienia piersią – wygodny wynalazek czy strata pieniędzy?
Poduszki do karmienia dziecka pojawiły się w sprzedaży wszystkiego kilka lat temu, i wiele mam dotychczas nie rozumieją, po co oni są potrzebne i uważają za daremne kupno. Czym jest dobra poduszka do piersiowego bobasa, i jak jej poprawnie wybrać?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty