Czy można kupować rzeczy noworodkowi zawczasu?

czy można kupować rzeczy noworodkowi zawczasu

Mamę, która oczekuje na dziecko dosyć często opanowują strachy i przesądy, czasami nawet bezpodstawne. Jednym z takich jest dylemat, dotyczący tego czy warto kupować rzeczy noworodkowi zawczasu. Wszystkie uzasadnienia, dlaczego to można czy nie można robić, opierają się o zabobony i przesądy ludowe. Właśnie w tym czasie, gdy medycyna i położnictwo były bardzo słabe rozwinięte pojawił się przesąd, że kupowanie ubrania noworodkowi zawczasu – jest złym znakiem. W tamtych czasach przyszli rodzice nie wiedzieli, czy można kupować odzież dzieciom, jednak przysłuchiwali się do dowolnych porad, aby jedynie nie zaszkodzić noworodkowi.

Czemu nie można kupować rzeczy noworodkowi zawczasu?

Czasami się uważa, ze można zapeszyć urodzenie przyszłego dziecka. Więc nie warto mu kupować zawczasu zabawek, ubranka, opowiadać wszystkim, że mama jest w ciąży.

Ale tak na prawdę owa sytuacja w świecie współczesnym może przysporzyć mnóstwo problemów. Dziś mamusie bardziej praktycznie traktują proces zakupów i sprzedaży rzeczy. Oto one zadają pytanie, w jaki sposób sprzedać swoją suknię ślubną, a od razu po tym jak się dowiedzą, że są w ciąży zaczynają kupować posag dla przyszłego dziecka, nie zastanawiając się nad tym, czy można kupować zawczasu rzeczy noworodkowi.

Co można kupować noworodkowi zawczasu?

Jeśli ulegasz przesądom nabycie rzeczy dla noworodka zawczasu powinno się ograniczyć kilkoma podstawowymi przedmiotami:

  1. Wózek. Jasna rzecz, że podczas pobytu matki z noworodkiem w szpitalu położniczym można powierzyć nabycie wózka tatusiowi, jednak najlepiej zadbać o to zawczasu, biorąc pod uwagę upodobania obu rodziców, a również przewidzieć w jaki sposób będziesz zabierać dlaczego nie wolno kupować rzeczy noworodkowi zawczasudziecko ze szpitala położniczego.
  2. Łóżeczko i pościel. Po powrocie ze szpitala położniczego mama po prostu nie będzie miała czasu na shopping, z tego więc powodu miejsce do spania dla malucha musi być przygotowane zawczasu.
  3. Leki. One będą potrzebne w dowolnej chwili. Listę leków da ci położniczy lub lekarz neonatolog.
  4. Pampersy lub pieluszki. Być może ubranek jeszcze postanowiliście nie kupować, jednak to co założysz dzidziusiowi w szpitalu położniczym należy kupić zawczasu.

Jeśli natomiast rodzice nadal wątpią, czy warto kupować zawczasu rzeczy noworodkowi, to można dokonać shoppingu w ostatnim miesiącu ciąży i kupić wszystko niezbędne. Należy kupić to, co mamie z maluchem po porodzie kupować będzie niewygodnie , nie będzie miała na to czasu, oraz te rzeczy, które zawsze muszą być pod ręką.

 
Powiązane artykuły:
Jak lepiej rodzić – samodzielnie albo poprzez cesarskie cięcie?
Współczesne kobiety często zastanawiają się nad tym, czy nie lepiej oddać się W ręce doświadczonego chirurga i narodzić dzieckO przy pomocy cesarskiego cięcia. W zachodnich krajach ta procedura jest uważana za zwyczajną praktykę.
Ćwiczenia oddechowe dla ciężarnych - po co są potrzebne?
Oddechowe ćwiczenia nasycają organizm tlenem, toż jest skrajnie pożyteczne dla ciężarnych i płodu. Dlatego ważne jest opanować oddechową technikę dla użycia jej przy porodach.
Kiedy obniża się brzuch przed porodem u pierwiastek?
Jedna z oznak zbliżenia się porodu jest opuszczenie brzucha. Jednak dowolna kobieta ma własne właściwości organizmu. Przez co brzuch zmienia położenie i kiedy zazwyczaj to odbywa się? O tym dowiadujemy się dalej.
Kilka skutecznych sposobów na obliczenie daty urodzenia dziecka
Mamusiom chce się wszystko wiedzieć o swoim bobasie – jak on rośnie i rozwija się, co umie robić i zazwyczaj, kiedy bobas musi pojawić się na świecie. Jednak w artykule są zebrane rozpowszechnione sposoby obrachunku czasu urodzenia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty