Czy można orzechy przy karmieniu piersią?

czy można orzechy przy karmieniu piersią

W orzechach mieści się ogromna ilość składników odżywczych i pożytecznych i poza tym one zdolne bardzo dobrze zaspokoić głód. Właśnie dlatego lekarze rekomendują każdemu człowiekowi włączać niewielką ilość tych smakołyków do swojej codziennej racji.

W owym czasie mamusie karmiące piersią nierzadko stawiają pytanie - czy można jeść orzechy przy karmieniu nowonarodzonego, i które z nich są najbardziej bezpieczne dla zdrowia dziecka? W tym artykule postaramy się w tym zorientować się.

Czy można jeść orzechy przy karmieniu piersią?

Odpowiadając na pytanie, najpierw należy wydzielić ich cenne właściwości dla organizmu matki i dziecka. Tak, wszystkie gatunki tych płodów są bogate witaminami A, Е i B, nienasyconymi tłuszczami, roślinnym białkiem i różnymi pożytecznymi mikroelementami, włączając potas, magnez i żelazo. One mają w składzie kwas askorbinowy i niektóre rodzaje orzechów przewyższają nawet cytrusowe owoce, toż one są doskonałym środkiem na umocnienie i wsparcie immunitetu.

Dzięki obecności ważnych i pożytecznych ingredientów te smakołyki dobroczynnie wpływają na wzrost i rozwój niemowlęcia, również prawidłowe funkcjonowanie wszystkich jego wewnętrznych organów i systemów. W owym czasie orzechy – dosyć ciężki pokarm, toż nadużywać nimi, zwłaszcza w okresie karmienia dziecka piersią, skrajnie nie rekomenduje się.

Do tego wszystkiego te smaczne i pożyteczne płody dosyć często wywołują alergię. Jest uważany za zwłaszcza silne alergeny orzech leśny i arachid, jednak karmiącym kobietom trzeba uwzględniać, że negatywną reakcję u dziecka może sprowokować dowolny rodzaj orzechów. Niebezpieczeństwo również przedstawiają i grzyby, które pojawiają się na płodach wskutek nieprawidłowego przechowywania. Żeby ich uniknąć orzechy należy jeść od razu po nabyciu.

Nie zważając na to, większość lekarzy rekomenduje kobietom włączać orzechy do swojej racji, ponieważ one są bardzo pożyteczne i do tego wszystkiego dobrze wpływają na laktację. Zaczynając z kilku orzeszków, dobową porcję tych smakołyków przy nieobecności negatywnych reakcji z boku malutkiego organizmu można zwiększyć do 80-100 g.

Na podwyższenie laktacji jest uważane zwłaszcza pożyteczne mleko z orzechami włoskimi, przepis przygotowania którego łatwo zapamiętacie: 300 ml mleka zagotować i zalać nim garść rozdrobnionych płodów, potem ulokować to do termosu i zostawić tak na 2-3 godziny. Otrzymane zioło rekomenduje się pić po 2-3 łyżki przez każde 2 godziny w ciągu całego dnia.

 
Powiązane artykuły:
Zefir w czasie karmienia piersią
Zefir - smaczne i nieszkodliwe smakołyki, dostępne każdemu. Karmiącym mamom czasami ciężko odchudzać się, odmawiając sobie we wszystkim, włączając słodycze. Toż im ciekawie, czy można jeść podobne smakołyki w czasie laktacji.
Czy można buraki w czasie karmienia piersią?
Burak jest znany swoim cennym chemicznym składem, krwiotwórczymi i oczyszczającymi jakościami. Toż młode mamusie życzą sobie wprowadzić go do racji. Jednak najpierw warto zorientować się, czy można używać go w czasie laktacji.
Herbata z mlekiem w czasie karmienia piersią
Nasze babcie i mamy z rezonem powiedzą, że ciepła herbata z mlekiem, zwłaszcza zielona – lepsza decyzja na laktację, tak efektywnie ona działa. Lecz czy rzeczywiście to jest tak? Zorientujemy się.
Czy można grzyby w czasie laktacji?
Grzyby, zwłaszcza leśne – bardzo niebezpieczny i ciężki dla procesów trawienia produkt, toż w okresie laktacji kobiety przeżywają, czy można im je próbować, i jeśli tak, to od jakiego wieku one są bezpieczne dla dziecka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty