Czy można schudnąć i mieć piękną talię za pomocą obręcza?

сzy można schudnąć za pomocą obręcza

Obręcz jest najbardziej dostępnym sprzętem do ćwiczeń, które można wykorzystać w domu. Ogromna liczba kobiet dopytuje się, czy można schudnąć za pomocą obręczy, czy raczej nie ma z niego żadnej korzyści? Eksperci twierdzą, że za pomocą tego uproszczonego trenażera, można osiągnąć wyniki, ale tylko przy regularnych i prawidłowych treningach.

Czy obręcz pomaga schudnąć talii?

W wyniku wykonywania ruchów obrotowych, obciążenie otrzymuje duża ilość mięśni, które przechodzą w tonus. Oprócz tego, ćwiczenia pomagają pozbyć się nadwagi. Do treningów, zaleca się wykorzystywać obręcz masażową regulowaną. Analizując, czy obręcz pomaga schudnąć, konieczne jest określenie opinii ekspertów, którzy mówią o tym, że podczas kręcenia obręczą odbywa się nie tylko trening mięśni ale i masaż problematycznych części ciała.

Rekomenduje się ćwiczenie wieczorem, ponieważ uważa się, że w tym czasie kręcenie obręczą przyniesie maksymalny efekt. Ostatni posiłek powinien być spożyty 3 godziny przed treningiem. Jeszcze jeden ważny temat – ile należy kręcić obręczą, żeby schudnąć? Według informacji przekazanych przez trenerów, ćwiczyć należy około 30 minut. Trening warto podzielić na 3 części po 10 min. Podczas przerwy można wypić kilka łyków wody i trochę odpocząć.

Czy można schudnąć za pomocą obręcza?

W celu uzyskania dobrego efektu, kręcić obręczą można nie tylko w talii, ale i na biodrach, pośladkach, na górnej części nóg. Przed treningiem trzeba zrobić niewielką rozgrzewkę. Do otrzymania dobrych wyników rekomenduje się kręcić obręczą w obie strony. Podczas treningu należy uważać, żeby mięśnie zawsze były w tonusie. Ćwiczyć należy codziennie i regularnie. Nie zaleca się picia natychmiast po treningu, a przekąska jest dozwolona dopiero po godzinie. Efekt można będzie zauważyć za dwa tygodnie.

 
Powiązane artykuły:
Ćwiczymy wytrwałość - program treningów
Trening wytrzymałości jest ważny dla człowieka nawet bardziej, aniżeli siłowy. Przecież często należy liczyć właśnie na niego - w pochodach, uprawianiu sportu i nawet przy przechadzkach i jeżdżeniu na rowerze. Z artykułu dowiadujecie się, jak lepiej ćwiczyć wytrzymałość.
Kiedy lepiej uprawiać sport - rano czy wieczorem?
Wybierając czas na ćwiczenia treningowe, należy uwzględniać fizjologiczne i psychologiczne właściwości swojego organizmu. Ten artykuł opowie, kto powinien dać przewagę porannym treningom, a kto wieczornym.
Limfodrenażowy masaż ciała – w jakich miejscach go robić?
Zadaniem układu limfatycznego jest usuwanie z naszego organizmu toksyn, alergenów, bakterii, czyli on przyjmuje aktywny udział w funkcjonowaniu odporności.
Wpływ ćwiczeń fizycznych na organizm człowieka
Regularne wykonanie fizycznych ćwiczeń pozytywnie zaznacza się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym człowieka, ale i na jego zdrowiu. W tym artykule opowiadamy o konkretnym wpływie sportu na różne systemy organizmu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty