Czy można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00? Czy warto rezygnować z kolacji?

czy można schudnąć jeśli nie jeść po 18 00

Wiele osób chce schudnąć, ale przy tym nie ma zamiaru wykonywać ćwiczeń i męczyć się jakimiś specjalnymi dietami. Zamiast tego można po prostu nie jeść wieczorami. Czy można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00, i w jakim czasie można schudnąć? Krótkie odpowiedzi na te istotne dla wielu ludzi pytania dalej będą omówione w tym artykule.

Czy można schudnąć, nie jedząc po 18.00?

Schudnąć, ograniczając spożywanie pokarmu po 18.00 wieczora można, ale należy to robić poprawnie. Na początku spróbujmy zrozumieć, dlaczego zbędne kilogramy odkładają się właśnie wskutek późnej kolacji.

W nocy nasz organizm jak gdyby znajduje się w stanie uśpienia, nawet jeśli nie śpimy. Odpowiednio zmniejsza się intensywność wszystkich wewnętrznych procesów, w tym procesów, które przyczyniają się do trawienia pokarmu i do utrzymania prawidłowego metabolizmu. Więc przeciążać żołądek w godzinach wieczornych i naprawdę nie wolno – to skutkuje zbędnymi kilogramami. Jednak całkowicie rezygnować z jedzenia też nie warto.

Dalej zastanówmy się, co można jeść po 18.00, aby schudnąć. W zasadzie można jeść dużo pokarmów, prawie wszystko, ale warto zrezygnować ze słodyczy, pieczywa, potraw smażonych, tłustych, ostrych, słonych i wędlin. Mówiąc prościej – ze wszystkiego, z czego musimy rezygnować, przestrzegając każdej standardowej diety.

Na kolację można spożywać niskokaloryczne produkty – na przykład warzywa i owoce (tylko nie winogrona i banany), jaja, chude mięso i produkty mleczne z bardzo niską zawartością tłuszczu. Również przed kolacją zaleca się wypić przynajmniej jedną szklankę wody, woda pomoże zmniejszyć głód. Ale należy pamiętać, że nawet lekką kolację trzeba kończyć nie później niż cztery godziny przed snem.

Na ile kilogramów można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00?

Średnio w ciągu miesiąca tego trybu można zrzucić do 4-6 kilogramów. Później organizm, przyzwyczajony do takiego sposobu życia, wkrótce przestanie domagać się jedzenia w nocy. Co prawda i chudnąć w tak szybkim tempie ty też przestaniesz. Należy jednak pamiętać, że najtrudniejszy jest ten pierwszy miesiąc. W ciągu pierwszych 4 tygodni człowiek może odczuwać silny głód wieczorami. Ale jeśli wytrzymasz i nie zaczniesz na nowo wszystko, to za miesiąc czeka cię zwycięstwo nad własnym organizmem. Ale jeśli chcesz zrzucić o wiele więcej kilogramów, będziesz musieć uzupełnić dietę regularnymi ćwiczeniami.

Zdarzają się sytuacje, kiedy zrzuciwszy1,5 - 2 kg w ciągu pierwszych 2-3 tygodni człowiek myśląc, że wygrał walkę z nadwagą, ponownie wraca do poprzedniego sposobu odżywiania. Jeszcze za tydzień nieszczęsny "zwycięzca" zauważa, że zbiegłe kilogramy nie tylko wróciły, ale i przywiodły ze sobą przyjaciół. Dlatego, jeśli postanowiłeś nie jeść, a dokładniej ograniczyć spożycie żywności po 18.00, należy, chcesz czy nie chcesz, wytrzymać właśnie pierwszy miesiąc.

Ale pamiętaj, że głodować nie warto – długie przerwy między posiłkami powodują podrażnienie błony śluzowej żołądka, a to z kolei może doprowadzić do różnych nieoczekiwanych chorób. Ponadto dużo ludzi kładzie się spać nie wieczorem, a późno w nocy. I cały wieczór, poprzedzający sen, będą odczuwać rozdrażnienie i napięcie nerwowe, spowodowane zwykłym poczuciem głodu. W rezultacie bardzo szybko organizm może wpaść w stan naprężenia. Ponadto podświadomie czując głód, człowiek będzie systematycznie przejadać się w ciągu dnia. A to też do niczego dobrego nie doprowadzi.

Odpowiedź na pytanie, czy pomaga niejedzenie po 18.00 schudnąć, jest oczywista – pomaga. Ale przed rozpoczęciem tego wieczornego głodu warto zawsze skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć wielu chorób. Oprócz tego (przypomnienie!) zupełnie rezygnować z jedzenia po 18.00 nie warto w żadnym wypadku. A dlaczego nie należy tego robić, już wiesz.

 
Powiązane artykuły:
Na ile można schudnąć, jeśli nie jest po 18.00 – dlaczego nie wolno jeść przed snem?
Wielu z nas chudnie, udaje się pozbyć zbędnych kilogramów przy jednej tylko odmowie od jedzenia po 6 wieczorem. Ten artykuł opowie, na ile można schudnąć przy takim systemie żywienia.
Odżywianie zgodne z zasadami wedyjskimi, czyli metoda żywienia oparta o wedyjską wiedzę
W tym artykule opowiemy o tym, jak poprawnie żywić się i głównie kiedy, z punktu widzenia zasad wedyjskich i doświadczenia, które mówią, że to czym posilamy się i czas użytku pokarmu, bezpośrednio wpływa na stan naszego organizmu na ogół.
Daktyle przy odchudzaniu – zdrowe przekąski na wyszczuplenie
Daktyle - egzotyczne smakołyki, które korzystają się dużą miłością i dzieci, i dorosłych. Nie tak dawno pojawiła się myśl o tym, że daktyle to przepiękny środek na odchudzanie. Czy to naprawdę tak jest?
Raki – korzyści i szkoda dla organizmu
Raki były zawsze uważane za produkt smakoszy, chociaż na południu do nich odnoszą się jak do czegoś całkiem zwykłego i zużywają je dosyć często, zwłaszcza jak zakąskę do piwa. Spróbujemy zorientować się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty