Czy można wstawiać do mikrofalówki formy silikonowe?

czy można wstawiać do mikrofalówki formy silikonowe

Prawdziwe gospodynie zawsze mają w swoim arsenale różnorodne urządzenia do gotowania, w tym również formy silikonowe. Dziś są o różnych kształtach, rozmiarze, wizerunku. Dzięki nim można piec bardzo ładne keksy, ciasta, pierścienie.

Czy można wykorzystać formy silikonowe w kuchence mikrofalowej?

Jeśli chcesz używać do pieczenia nie piekarnik, a mikrofalówkę, bez wątpienia interesuje cię pytanie – czy można wstawiać formę silikonową do mikrofalówki? Na szczęście, odpowiedź będzie pozytywna.

Forma silikonowa w mikrofalówce czuje się bardzo dobrze. Oprócz tego, właśnie mikrofalówka najlepiej im odpowiada. Jeśli posiada ona funkcję konwekcji, to twoje ciasto będzie puszyste, dobrze wypieczone. A wyciągać go z form silikonowych – to samo zadowolenie.

Zasady pieczenia w mikrofalówce w formach silikonowych

Teraz, gdy wiesz, że formy silikonowe można wstawiać do mikrofalówki, trzeba zapoznać się z podstawowymi zasadami korzystania z tych elastycznych urządzeń.

Zanim wylejesz ciasto do formy, posmaruj ścianki i dno formy masłem (olejem), następnie postaw je na podstawkę. Ponieważ formy silikonowe są bardzo ruchliwe ryzykujesz rozlać ciasto, gdy na początku nalejesz go do form, a następnie będziesz je nieść do mikrofalówki.

Gdy masz zamiar piec w mikrofalówce, musisz robić ciasto bardziej rzadkie, ponieważ placek może być bardzo suchy. W mikrofalówkach proces pieczenia odbywa się w kierunku od centrum do krańców, dlatego środek wypieka się dłużej. Idealna forma do mikrofalówki – pierścieniowa. Jeśli takiej nie masz, to możesz postawić szklankę z wodą na środku zwykłej formy .

Jeśli twoja forma silikonowa ma kwadratowy kształt, krańce placka mogą być zbytnio suche. Uwzględnij ten fakt, że podczas pieczenia, placek rośnie, więc nie nalewaj zbyt dużo ciasta.

 
Powiązane artykuły:
Patelnia-grill do kuchenki gazowej – szczególności wyboru
Wiele z nas chciałoby posilać się poprawnie, lecz przy tym sytnie, rozmaicie i smacznie. Na przekór wszystkiemu, tak rzeczywiście może być. Zwłaszcza jeśli w domu macie patelnię-grill, co pozwala przygotowywać potrawy bez oleju.
Jak wybrać domowy młynek do kawy?
Wśród prawdziwych miłośników kawy wątpliwe czy znajdą się zwolennicy rozpuszczalnego napoju. Większość oddają przewadze klasycznemu wariantowi kawy, przygotowanej z mielonych ziaren. Toż będzie potrzebny młynek do kawy.
Jaki blender wybrać – ręczny czy kielichowy?
O ile prościej stanęło życie kucharzy z pojawieniem się blenderów! Nic dziwnego, że ten dziwo-pomagier dziś jest prawie na każdej kuchni. Jeśli tylko planujecie kupić ten przyrząd, nasz artykuł podpowie, który blender wybrać.
Jaki multicooker najlepiej wybrać?
Na kuchniach wielu gospodyń fest urządził się wielofunkcyjny pomocnik – multicooker. I jeśli tylko planujecie uzupełnić swój arsenał domowego urządzenia tym rodzajem przyrządów, warto zamyślić się, jaki multicooker lepiej wybrać.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty