Czy można zajść w ciążę, jeśli podmyć się po stosunku? Odpowiedzi na niezręczne pytania

czy można zajść w ciążę jeśli podmyć się po stosunku

Pytanie zapobiegania ciąży martwi wszystkie pary, które prowadzą życie seksualne, ale nie gotowi są stać się rodzicami. Obecnie istnieje cały szereg środków antykoncepcyjnych, ale z różnych powodów wielu ludzi chciałoby bez nich się obejść. Na przykład niektóre dziewczyny uważają, że jeśli od razu po stosunku wykąpać się i dobrze umyć obszar narządów płciowych, to gwarantuje odpowiednią ochronę przed niechcianą ciążą. Czy tak jest w rzeczywistości, na ile przydatny jest ten zabieg? Na pewno warto się dowiedzieć.

Czy można zajść w ciążę, jeśli podmyć się po seksie?

Niektóre pary są pewne, że jeśli kobieta od razu po stosunku zmyje resztki spermy, to tego wystarczy dla ochrony przed poczęciem. Ale to nie jest tak i ten sposób nie można uznać za niezawodny. Dziewczynie nie uda się zmyć całą spermę, ponieważ z pochwy wycieka tylko jej część.

Wiele kobiet choć wie, że jeśli podmyć się po uprawianiu seksu, jednak można zajść w ciążę, są przekonane, że nie należy tylko brać prysznic, ale i zrobić irygację pochwy. Do tego zabiegu wykorzystuje się substancje, które powinny zmniejszyć aktywność plemników:

  • niektórzy uważają, że należy myć narządy płciowe własnym moczem i za jego pomocą przeprowadzać irygację pochwy;
  • jest również stosowany roztwór nadmanganianu potasu;
  • uważa się, że dodawanie do wody dla zabiegu soku z cytryny zwiększa niezawodność metody.

Ale należy pamiętać, że metody te nie chronią przed niechcianą ciążą. Jeżeli młodą dziewczynę interesuje, czy można zajść w ciążę, jeśli podmyć się po stosunku, to musi pamiętać o pozytywnej odpowiedzi na to pytanie.

Korzyści i szkody zabiegu

Choć przed ciążą irygacja pochwy i podmycie się nie chronią, ale para musi pamiętać o konieczności higieny. Dlatego nie warto lekceważyć zabiegów wodnych po stosunku. Ale nie należy robić irygację pochwy, tym bardziej korzystać z różnych rozczynów. Przecież tak można zranić pochwę, a także zakłócić jej mikroflorę.

Jako alternatywę dla antykoncepcji lepiej wybrać bardziej niezawodne środki, a jeśli masz pytania nie musisz się wstydzić, ale powinnaś zasięgnąć porady lekarza.

 
Powiązane artykuły:
Warunki przedostania się plemników przez ubranie – czy można zajść w ciążę przez majtki?
Wykorzystując w pieszczotach seks bez przenikania, młodych i seksualnie niedoświadczonych ludzi interesuje pytanie wiarygodności ciąży. Omówimy ten dylemat dokładnie i wyznaczymy, czy jest możliwa taka sytuacja.
Fizjologiczny sposób antykoncepcji – czy można zajść w ciążę podczas przerywanego stosunku płciowego?
Według statystyki wiele par, korzystających przerywanym stosunkiem płciowym, w ciągu roku jednak zachodzą w ciążę. Dlaczego tak odbywa się i czy we wszystkich wypadkach ten sposób działa? Zorientujemy się dalej.
Prawdopodobieństwo poczęcia dziecka w środku cyklu – czy można zajść w ciążę w 10 dniu cyklu?
Kobiety znając, że zajść w ciążę teoretycznie można tylko w czasie owulacji, interesują się, czy można w praktyce zajść w ciążę w drugim okresie, w 10 dniu cyklu. Omówimy to pytanie.
Czy można zajść w ciążę przez ubranie? Zapobieganie zapłodnieniu
Młode dziewczyny, które boją się ciąży i nie mając dostatecznego doświadczenia seksualnego, mocno przeżywają nawet z powodu bezpiecznego seksu. Dalej zorientujemy się, czy istnieje chociaż najmniejsza szansa zajść w ciążę przez odzież.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty