Warunki przedostania się plemników przez ubranie – czy można zajść w ciążę przez majtki?

czy można zajść w ciążę przez majtki

Młode i niedoświadczone w relacjach seksualnych kobiety często zadają pytanie dotyczące tego, czy można zajść w ciążę bez penetracji przez bieliznę, ubranie. Przy tym ich obawy są spowodowane przede wszystkim tym, że same w sobie komórki płciowe mężczyzny mają mikroskopijne rozmiary, czyli teoretycznie mogą przedostać się przez tkaninę. Czy tak jest w rzeczywistości? Spróbujmy zorientować się w tej sytuacji, bardziej dokładnie rozpatrzywszy cechy morfologiczne plemników.

Czy może dziewczyna zajść w ciążę przez majtki?

Od razu trzeba powiedzieć, że w praktyce jest to prawie niemożliwe. Rzecz w tym, że bez względu na swój mały rozmiar plemniki do poruszania się potrzebują odpowiedniej wilgotności. W skutek trafiania do powietrza podczas wytrysku, czas ich życia bardzo się skraca. Zazwyczaj plemniki giną w takich przypadkach mniej niż w ciągu godziny, bo zawartość wytrysku całkowicie wysycha.

Biorąc pod uwagę ten fakt, w odpowiedzi na pytanie dziewczyny dotyczące tego, czy można zajść w ciążę, jeśli partner wytrysnął na majtki, lekarze mówią, że to mało prawdopodobne. Inna sprawa, jeśli wytrysk przez otwory w bieliźnie (koronki, siatki) trafia na obszar wzgórka łonowego i dużych warg sromowych. W takich sytuacjach, aby uniknąć możliwości poczęcia, dziewczynie należy jak najszybciej podmyć się po stosunku.

Co należy wziąć pod uwagę podczas uprawiania pettingu?

Intymny związek, w którym partnerzy seksualni pieszczą się nawzajem przez odzież lub bieliznę, otrzymał nazwę petting. Podczas takiego kontaktu wnikanie penisa mężczyzny do pochwy jest niemożliwe. Właśnie dlatego prawdopodobieństwo zapłodnienia i późniejszej ciąży są zredukowane do minimum.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że podczas seksu dość często partnerzy seksualni tracą nad sobą kontrolę, w wyniku czego wytrysk może zajść w pobliżu wejścia do pochwy. Ponadto bielizna, którą noszą dziś dziewczyny jest bardzo cienka i to tylko ułatwia przedostanie się plemników do pochwy.

Tak więc podsumowując należy powiedzieć, że bez względu nawet na to, że większość lekarzy na pytanie odnośnie tego, czy można zajść w ciążę podczas stosunku płciowego w majtkach i rajstopach reagują negatywnie, nie można całkowicie wykluczyć takiej możliwości. Dlatego kobieta powinna być ostrożna i nie zaniedbywać użycia antykoncepcji, która pozwala czuć się bardziej bezpiecznie i nie martwić się na temat ewentualnego poczęcia.

 
Powiązane artykuły:
Fizjologiczny sposób antykoncepcji – czy można zajść w ciążę podczas przerywanego stosunku płciowego?
Według statystyki wiele par, korzystających przerywanym stosunkiem płciowym, w ciągu roku jednak zachodzą w ciążę. Dlaczego tak odbywa się i czy we wszystkich wypadkach ten sposób działa? Zorientujemy się dalej.
Prawdopodobieństwo poczęcia dziecka w środku cyklu – czy można zajść w ciążę w 10 dniu cyklu?
Kobiety znając, że zajść w ciążę teoretycznie można tylko w czasie owulacji, interesują się, czy można w praktyce zajść w ciążę w drugim okresie, w 10 dniu cyklu. Omówimy to pytanie.
Czy można zajść w ciążę przez ubranie? Zapobieganie zapłodnieniu
Młode dziewczyny, które boją się ciąży i nie mając dostatecznego doświadczenia seksualnego, mocno przeżywają nawet z powodu bezpiecznego seksu. Dalej zorientujemy się, czy istnieje chociaż najmniejsza szansa zajść w ciążę przez odzież.
Kalendarz dni płodnych – czy można zajść w ciążę nie w okresie owulacji?
Pary często burzą się, czy może kobieta zajść w ciążę nie w okresie owulacji. Omówimy ten problem dokładniej i wyznaczymy, na który okres przypada największa wiarygodność poczęcia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty