Czy można zajść w ciążę przez ubranie? Zapobieganie zapłodnieniu

czy można zajść w ciążę przez ubranie

Bardzo często dziewczyny na różnych forach internetowych szukają odpowiedzi na pytanie, które bezpośrednio dotyczy tego, czy można zajść w ciążę przez ubranie, a na ile jest to realne. Dajmy odpowiedź na niego po rozpatrzeniu bardziej szczegółowo właściwości męskich komórek rozrodczych.

Czy wnikają plemniki przez tkaninę?

Jeśli odpowiedzieć na to pytanie wyłącznie z punktu widzenia teorii, jest to możliwe. Jak wiadomo plemniki są bardzo małe i w zasadzie mogą przenikać przez ubranie. Jednak w praktyce jest to niemożliwe.

Rzecz w tym, że do tego trzeba, żeby tkanina całkiem wchłonęła płyn, jak po trafianiu pod deszcz na przykład. To w zasadzie jest niemożliwe, ponieważ podczas wytrysku wydziela się zaledwie 2-5 ml nasienia. Jednak jednocześnie warto wziąć pod uwagę, że jeśli sperma znalazła się na bieliźnie, która ma koronki, siateczki, to istnieje prawdopodobieństwo jej przenikania w narządy płciowe.

Jeśli mówimy o tym, czy można zajść w ciążę od pettingu (pieszczenie seksualne drugiej osoby z pominięciem pełnego stosunku płciowego) przez ubranie, to warto powiedzieć, że prawdopodobieństwo poczęcia podczas takiej formy intymnego obcowania jest bardzo małe.

Czy można zajść w ciążę przez ubranie i podpaskę?

Takie pozornie absurdalne pytanie dość często można usłyszeć od młodych, zupełnie niedoświadczonych w związkach intymnych dziewczyn. Fachowcy odpowiadają na niego negatywnie.

Rzecz w tym, że do ruchu i aktywności męskich komórek rozrodczych potrzebne jest wilgotne środowisko, z braku którego plemniki nie są w stanie się poruszać i szybko giną. Ponadto nawet jeśli założyć, że plemnikom się udało przedostać przez warstwy odzieży i bielizny, u nich na drodze będzie podpaska, która całkowicie wyklucza możliwość przedostania się komórek rozrodczych do układu rozrodczego kobiety. Dlatego w takich sytuacjach kobieta może się nie martwić.

 
Powiązane artykuły:
Kalendarz dni płodnych – czy można zajść w ciążę nie w okresie owulacji?
Pary często burzą się, czy może kobieta zajść w ciążę nie w okresie owulacji. Omówimy ten problem dokładniej i wyznaczymy, na który okres przypada największa wiarygodność poczęcia.
Prawdopodobieństwo poczęcia dziecka w środku cyklu – czy można zajść w ciążę w 10 dniu cyklu?
Kobiety znając, że zajść w ciążę teoretycznie można tylko w czasie owulacji, interesują się, czy można w praktyce zajść w ciążę w drugim okresie, w 10 dniu cyklu. Omówimy to pytanie.
Fizjologiczny sposób antykoncepcji – czy można zajść w ciążę podczas przerywanego stosunku płciowego?
Według statystyki wiele par, korzystających przerywanym stosunkiem płciowym, w ciągu roku jednak zachodzą w ciążę. Dlaczego tak odbywa się i czy we wszystkich wypadkach ten sposób działa? Zorientujemy się dalej.
Warunki przedostania się plemników przez ubranie – czy można zajść w ciążę przez majtki?
Wykorzystując w pieszczotach seks bez przenikania, młodych i seksualnie niedoświadczonych ludzi interesuje pytanie wiarygodności ciąży. Omówimy ten dylemat dokładnie i wyznaczymy, czy jest możliwa taka sytuacja.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty