Czy przekazuje się zapalenie pęcherza moczowego od kobiety do mężczyzny?

czy przekazuje się zapalenie pęcherza moczowego od kobiety do mężczyzny

Zapalenie pęcherza moczowego – infekcja urologiczna, która najczęściej spotyka się u kobiet. Dlatego dość często one interesują się tym – czy przekazuje się zapalenie pęcherza moczowego od kobiety do mężczyzny przy stosunku płciowym?

Jak rozwija się zapalenie pęcherza moczowego?

Po to, żeby odpowiedzieć na pytanie na rachunek tego, czy przekazuje się zapalenie pęcherza moczowego do mężczyzn, należy rozpatrzyć mechanizm rozwoju tej choroby.

Na początkowej fazie odbywa się naruszenie bakteryjnej równowagi w pochwie. Przyczyn tu jest dużo: to może być stres, ciąża, a także naruszenie zasad higieny. W skutek tego rozwija się bakteryjne zakażenie pochwy. Z reguły on nosi chroniczny charakter, ma fazy zaostrzenia i remisji (przejawia się nie zawsze).

Następny etap – to zapalenie pochwy i zapalenie błony śluzowej. Przy czym nierzadko obserwują się ropne wydzieliny, którym towarzyszą silne bóle w zewnętrznych narządach płciowych i podbrzusza. Ostatnim ogniwem w tym łańcuchu jest zapalenie szyjki macicy, co również przecieka bardzo bolesne, które potem przechodzi do zapalenia cewki moczowej, a od niego niedaleko i do zapalenia pęcherza moczowego.

Czy przekazuje się zapalenie pęcherza moczowego od kobiety do mężczyzny i odwrotnie?

W ogóle, biorąc pod uwagę pytanie o związku zapalenia pęcherza moczowego i życia płciowego, poprawniej będzie powiedzieć, że między nimi zapalenie pęcherza moczowego od kobiety do mężczyznyistnieje nieprosty, a pośredni związek. Bodźce płciowych infekcji, trafiwszy do pochwy mnożą się i mogą stać się przyczyną rozwoju zapalenia pęcherza moczowego, zwłaszcza w tych wypadkach, kiedy obronne siły organizmu są osłabione z jakichkolwiek przyczyn (choroby układu rozrodczego, przechłodzenie, chroniczne infekcje płciowych dróg).

Toż odpowiedź na pytanie - czy może zapalenie pęcherza moczowego przekazywać się od kobiety do mężczyzny i odwrotnie? - jest negatywna, ponieważ przekazać się może tylko bodziec, który po określonych warunkach doprowadzi do rozwoju choroby.

 
Powiązane artykuły:
Czy można uprawiać seks przy zapaleniu pęcherza moczowego?
Zapalenie pęcherza moczowego towarzyszy dosyć nieprzyjemnymi symptomami - rżnięciami w brzuchu i częstym sikaniem. Wychodząc z tego, kobiecie wątpliwe, czy zachce się intymnej bliskości. Jednak niektóre pary nie widzą w tym przeszkód.
Swędzenie w cewce moczowej
Swędzenie w cewce moczowej – jedno z nieprzyjemnych odczuć. Sprawa nie w tym jak od niego się pozbyć, a w tym, która przyczyna doprowadziła do takiej nieprzyjemności. Jeśli drapie się w kanale, to może być któryś z dziesiątków chorób dróg moczowych.
Pozostanie moczu po oddaniu moczu
Po odwiedzaniu toalety jest odczucie, że moczowa bańka zdewastowała się nie do końca? Przez krótki czas powstają ponowne zewy? Nie warto ignorować takich symptomów - one mogą mówić o poważnych problemach.
Dlaczego po oddaniu moczu wydziela się mocz kroplami?
Dyskomfort, nieprzyjemny zapach, stały lęk emocji - mimowolne wydzielanie moczu już po odwiedzaniu toalety zatruwa życie kobiety. Czy jest sposób rozprawić się z patologią? Czytamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty