Czy warto robić brzuszki na płaski brzuch?

Większość kobiet ma taki typ budowy, że w udach, na pośladkach i brzuchu zbiera się najwięcej tkanki tłuszczowej, która psuje nie tylko sylwetkę, ale również humor. Przyczyny odkładania się tłuszczu: zaburzenia hormonalne, wiek, nadwaga, połóg.

Kobiety, które chcą zrzucić oponkę, pozbyć się nadprogramowych kilogramów i odkryć wymarzone mięśnie brzucha, zaczynają robić brzuszki. Ale nie tędy droga. Brzuszki to nie jest droga do płaskiego brzucha. I oto dlaczego.

1. Brzuszki nie spalają tłuszczu z brzucha

sport

Większość kobiet, po usłyszeniu stwierdzenia, że brzuszki nie spalają tłuszczu, wykrzyknie: Ale jak to? Przecież każda doskonale wie, że schudnąć "z brzucha" pomogą ćwiczenia na brzuch. Nic bardziej mylnego. Brzuszki jedynie wzmacniają mięśnie brzucha i nic więcej. Tkanka tłuszczowa się nie spala i nie będziesz miała wymarzonego kaloryfera na brzuchu.

Jeśli chcesz się pozbyć tłuszczu z brzucha, musisz zacząć intensywnie się odchudzać. Najlepszy trening na odchudzanie to trening cardio i ćwiczenia siłowe, które pomagają skutecznie spalać kalorie i w dodatku przyspieszają metabolizm. Zaczynasz szybciej chudnąć i pozbywać się tłuszczu z brzucha.

2. Drugorzędne ćwiczenia na brzuch

trening

Podczas treningów aerobowych instruktorzy dość często poświęcają dużo czasu na robienie takich ćwiczeń na brzuch jak nożyce, skręty, rowerek. Jednak tego typu ćwiczenia są mało efektywne i nie sprzyjają wyrobieniu wymarzonych mięśni brzucha. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, wystarczy pozbyć się zbędnych kilogramów i wykonywać ćwiczenia, które pomagają wyrobić inne mięśnie, ale również wzmacniają mięśnie brzucha: ćwiczenie plank (wystarczy ćwiczyć 2-3 minuty dziennie), przysiady z wyskokiem i obciążeniem.

3. Nie można spalić tłuszczu wyłącznie na brzuchu

sylwetka

Niektóre kobiety, przychodząc na siłownię, mówią instruktorowi, że chcą się pozbyć tłuszczu wyłącznie z brzucha. Niestety jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Nie można pozbyć się tłuszczu, jedynie z wybranych części ciała. Jeśli zaczynamy spalać tłuszcz, to się spala na całym ciele. Chcesz spalić tkankę tłuszczową? Zmniejsz ilość spożywanych kalorii. Dieta i trening, składający się z różnych ćwiczeń na mięśnie brzucha pomogą odkryć wymarzone mięśnie brzucha.

4. Wykonywanie ćwiczeń na mięśnie brzucha jest obarczone dużym ryzykiem odniesienia kontuzji sportowych

prasa

Na pierwszy rzut okaz wydaje się, że nie ma nic łatwiejszego od leżenia na podłodze i unoszenia tułowia do góry (ewentualnie nóg, jeśli chcemy wyrobić dolną partię mięśni brzucha). Nic bardziej mylnego. Codziennie robienie brzuszków przeciąża kręgosłup i powoduje przemęczenie mięśni. Podczas podnoszenia nóg lub tułowia należy pilnować, by odcinek lędźwiowy kręgosłupa leżał na ziemi. Podnoszenie tułowia w niewłaściwy sposób może spowodować uszkodzenie kręgosłupa w jego części lędźwiowej albo szyi. Właśnie dlatego na początku ćwiczenia na brzuch najlepiej wykonywać pod pilnym okiem instruktora.

5. Joga i pilates na płaski brzuch

joga

Do dziś uważano, że to tylko intensywne ćwiczenia pomagają odkryć wymarzone mięśnie brzucha. W tym celu kobiety odwiedzały treningi aerobowe, które nie wszystkim sprawiają przyjemność, ponieważ nie każda przedstawicielka płci pięknej lubi intensywne treningi. Dziś coraz więcej dziewczyn decyduje się na jogę i pilates, które doskonale wzmacniają mięśnie, nie tylko brzucha, ale także pleców, mięśnie rąk i nóg. Jeśli nie borykasz się ze zbędną wagą, nie przepadasz za intensywnymi ćwiczeniami, to możesz śmiało ćwiczyć jogę oraz pilates, aby mieć wymarzony kaloryfer na brzuchu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty