Czym czyścić wnętrze lodówki?

сzym czyścić wnętrze lodówki

Czystość lodówki jest bardzo ważna. Przecież w niej przechowujemy żywność i dania gotowe, którymi karmimy całą rodzinę. A dawno nie myta lodówka może stać się pożywką dla różnych bakterii. Warto więc dowiedzieć się, jak poprawnie i czym czyścić wnętrze lodówki.

Czyścimy lodówkę

Z reguły czyszczenie wnętrza lodówki jest łatwe:

  1. Przed rozpoczęciem tej pracy lodówka odłącza się od zasilania i rozmraża się. Dlatego należy wyjąć wtyczkę z gniazdka.
  2. Teraz dostań wszystkie produkty, które zachowywały się w lodówce i złóż je do chłodnego miejsca.
  3. Wyciąg wszystkie wyjmowane półki i szuflady.
  4. Nie staraj się przyspieszyć rozmrażania lodówki, odłupując lód ostrymi przedmiotami: tak można ją uszkodzić i unieruchomić.
  5. Podczas gdy lodówka rozmraża się, umyj wszystkie wyjęte szuflady i półki ciepłym sodowym rozczynem. Nie warto stosować do mycia proszek, czy mydło: one mogą zostawić specyficzny zapach, który potem będzie przekazany produktom. Rozłóż umyte przedmioty do wyschnięcia.
  6. Nareszcie lodówka rozmroziła się. Teraz można, wykorzystując ten sam sodowy rozczyn, z rozliczenia 1 łyżka sody na 1 litr wody, umyć miękką gąbką wewnętrzną powierzchnię lodówki, wydalając wszystkie plamy, smugi i inne zabrudzenia. Musimy działać bardzo ostrożnie, a cząsteczki sody muszą dobrze rozpuścić się w wodzie, żeby nie podrapać pokrycia lodówki.
  7. Zwróć szczególną uwagę na uszczelniacz drzwi: okruchy, co trafiły tam, i inne śmieci mogą osłabić hermetyzację lodówki.

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów wewnątrz lodówki, to można umyć ją słabym rozczynem amoniaku czy octu, a po tym zmyć rozczyn czystą wodą. Teraz należy do sucha wytrzeć ręcznikiem, czy miękką szmatą wszystkie wewnętrzne powierzchnie lodówki i umieścić półki i szuflady na miejsce. Potem należy umyć lodówkę zewnątrz, wykorzystując środek do zmywania naczyń.

Jeśli będziesz wzorować się tym prostym technikom, to lodówka u ciebie będzie zawsze lśniła czystością.

 
Powiązane artykuły:
Jak czyścić wnętrze kuchenki mikrofalowej?
Czasami w kuchence mikrofalowej pojawia się nieprzyjemny zapach, a to oznacza, że należy umyć ją wewnątrz. Jak to poprawnie zrobić i które środki do tego wykorzystać? O tym czytamy dalej w naszym artykule.
Jak usunąć zapach z kuchenki mikrofalowej?
Prawie u każdego dziś jest kuchenka mikrofalowa i wielu jest znajoma sytuacja, kiedy zza bryzgów pokarmu w piecu pojawia się nieprzyjemny zapach. Jak pozbyć od zapachu w kuchence mikrofalowej? O tym opowie artykuł.
Jak usunąć wapienny osad z czajnika elektrycznego?
Elektro-czajniki dawno zajęły poczesne miejsce w naszych domach dzięki wygodzie użycia, jednak jest u ich słabe miejsce, zdolne wywieść ich z roboczego stanu – to nawar. Jak pozbyć się od osadu? O tym czytamy dalej.
Jak umyć przypalony emaliowany garnek?
Pierwsze próby przygotowania pokarmu często zakańczają się spalonym knotem na emaliowanym rondlu. Jak w takich wypadkach umyć powierzchnię nie zaszkodziwszy jej? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty