Czym czyścić złoto, żeby błyszczało?

czym czyścić złoto żeby błyszczało

Wszyscy wiedzą, że złota biżuteria z czasem przestaje błyszczeć. To jest powodem tego, że do złota są dodawane różne dodatkowe metale, aby wyrób był bardziej trwały. Owe metale pod wpływem środowiska utleniają się i zmieniają swój kolor. Oprócz tego w otworach biżuterii pojawia się brud i psuje kolor. Jeśli chcesz, aby złoto ponownie błyszczał, musisz wiedzieć,w jaki sposób należy go czyścić.

Czyścimy złoto w domu

Istnieje kilka sposobów na czyszczenie złota w domu:

  1. Najlepiej czyścić złoto za pomocą mieszanki zrobionej z mydła, płynu do mycia naczyń, szamponu i ciepłej wody. Do tej mieszanki złotą biżuterię wrzucamy na 2 godziny, następnie wyciągamy i czyścimy szczotką do zębów. Pomyj złoto, powycieraj serwetką i poczyść miękką ścierką. Dzięki temu sposobowi złoto znowu będzie błyszczeć. W taki sposób można poczyścić złoty pierścionek z diamentem.
  2. Bardzo dobrze czyścić złoto spirytusem amoniakowym. W tym celu weź naczynie niemetaliczne, wlej do niego spirytusu i włóż złotą biżuterię. W zależności od tego, na ile jest brudne złoto,trzeba go trzymać w spirytusie od trzech do dwunastu godzin. Następnie wyciągnąć, umyć i powycierać.
  3. O wiele szybciej można poczyścić złoto za pomocą nadtlenku wodoru. Robimy mieszankę: 1 szklanka ciepłej wody, 1 łyżeczka spirytusu amoniakowego, 1 łyżeczka mydła i 40 ml nadtlenku wodoru. Wkładasz złoto do tej mieszanki na 20 - 25 minut. Później wyciągasz, myjesz, suszysz.
  4. Jeśli twoja biżuteria jest wykonana z białego złota, przygotuj następującą mieszankę: szklanka wody, 1 łyżeczka amoniaku i trochę środku do mycia. Następnie biżuterię wkładamy do mieszanki na jedną godzinę, później wyciągamy, myjemy i suszymy. Do czyszczenia białego złota nie można używać twardych szczotek i drapiących środków do mycia,czym czyścić złoto w domu ponieważ można uszkodzić wyrób.
  5. Złote wyroby z kamieniem trzeba czyścić bardzo ostrożnie, a te w których kamienie przymocowane za pomocą kleju, w ogóle nie warto czyścić środkami na podstawie wody. Takie wyroby czyszczone są wacikami namoczonymi w perfumach. Biżuterię trzeba przetrzeć na początku mokrą serwetką, a następnie suchą.

Czasami właściciele złotych wyrobów interesują się jak często trzeba czyścić złoto. Jeśli chcesz, aby twoje złote wyroby błyszczały musisz je czyścić regularnie.

 
Powiązane artykuły:
Jak czyścić srebro w domu?
W odróżnieniu od złota, które często nie rekomenduje się czyścić w domowych warunkach, na oczyszczenie wyrobów ze srebra możecie nie tracić zbędnego czasu i pieniędzy. Za pomocą naszych rekomendacji oczyścicie srebrne rzeczy, które pociemniały.
Jak czyścić złoto – współczesne i starożytne przepisy
Za czystkę najulubieńszych i bardziej kosztownych wyrobów ze złota nie warto brać się samodzielnie, ponieważ to odezwie się zepsutymi wartościami. Jeśli jesteście gotowe zaryzykować oczyścić złoto w domowych warunkach, przydadzą się nasze porady.
Jak usunąć gumę do żucia ze spodni - gorąca, zimna metoda
Nikt jest nie ubezpieczony od takiej nieprzyjemności jak guma do żucia na spodniach.Jednak nie warto zasmucać się i wyrzucać ulubioną rzecz. Jak oczyścić spodnie od gumy do żucia opowie artykuł.
Jak wybielić srebro?
Srebrne rzeczy i ozdoby mają jednak istotny minus - z czasem one matowieją i zaczynają czernić. Jednak nie rozpaczajcie. Jak i czym wybielić srebro, opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty